Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem bírom már mentálisan az...

Nem bírom már mentálisan az egyetemet. Elkezdjek egy okj-s képzést?

Figyelt kérdés

Elég nehéz szakot választottam, most érzem azt, hogy muszáj kicsit szüneteltetnem ezt, mert tényleg rámennek az idegeim, és ezt már a környezetemben élőkre is kihat sajnos:(

Arra gondoltam, hogy 2. félévet passziváltatnám és elkezdenék egy okj-s tanfolyamot februártól.

Idegenvezető képzésre gondoltam, de az a baj, hogy az 2 éves..tehát szeptembertől lenne mind a 2 suli..

Bírható lehet a 2 együtt? Egyáltalán ér valamit az idegenvezetői képzés?

(kapcsolódik a jelenlegi szakomhoz valamilyen szinten, szóval szerintem nem lenne olyan rossz ötlet)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy nagy hülyeséget csinálnék-e azzal, hogy az utolsó félév előtt inkább "pihenek" kicsit..



2013. jan. 19. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod,h a 2. félévet, ezt úgy érted,h még csak 1 db féléven vagy túl és már most padlót fogtál? Akkor nemtom miért jelentkeztél egyáltalán.

Ha több féléve vagy ott, akkor lehetséges h már kivan vele a f@szod is. Én mondjuk szeretem amit tanulok meg jól is állok jegyekkel, de ez az utóbbi 2,5 év eléggé megviselt.

2013. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennek a tanévnek a 2. félévét!!Amúgy utolsó féléve lenne elméletileg az egyetemen.
2013. jan. 19. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha egy szakot se bírsz, akkor kettőt hogy bírnál?
2013. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de most komolyan képes lennél az utolsó félév előtt feladni? Szerinted jobb lesz? Az okj-s képzésen ugyanúgy tanulni kell, ráadásul az azonosítója, ahogy láttam, 54-el kezdődik, ami nem biztos, hogy olyan egyszerű, mivel minél magasabb a szám, annál nehezebb a képzés.


Az én szakmám 55-ös kezdetű volt, és igaz, hogy 2 évet csináltunk 1 év alatt, de még azoknak is alig ment, akik a két éves változatban tanulták.


Fejezd be inkább azt, amit elkezdtél, és utána, ha szeretnél, menj okj-ra. A kettőtől teljesen ki fogsz borulni, ha már most rosszul vagy. Az okj-s szakmákban is vannak vizsgák, nekem helyből 4 is volt egy nap alatt.

Amúgy az egyetemen az első pár hét úgyis lazább, addig ki tudod kicsit fújni magad, aztán belevágsz az utolsó hajrába.


Turizmus-vendéglátás szakon vagy? Csak az idegenvezetőiből gondolom.

2013. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem ez az idegenvezetői képzés nem fogna ki rajtam, mert legalább magyarul lenne;)

Utolsó válaszoló: germanisztika szakos vagyok és nagyon döcögve megy a dolog, sajnos a gimiben lehet nem kaptam meg az ehhez szükséges "alapokat" és ez nagyon érződik..

Nyáron szeretnék kimenni német nyelvterületre, hogy kicsit felhozzam a nyelvtudásom jobb szintre, mert ilyen tudással én félek nekivágni a szigorlatoknak, szakdolgozatnak, államvizsgának..

Második félévben mindenképpen passzív szeretnék lenni, semmi értelme nem lenne elkezdenem a 2. félévet..

Csak az a baj, hogy nyárig kellene kezdenem magammal valamit és nem szeretnék hazaköltözni, mert egy másik városban élnek a szüleim..ezért is lenne jó "alibi" az okj-s képzés..mert ha nem járok itt suliba, minek maradjak itt, minek fizessük a lakhelyem, stb szóval bonyolult:(

2013. jan. 19. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Én most csinálom az idegenvezetőt, azért itt is tanulni kell rendesen. Egyébként nem csak magyarul kell vizsgázni.
2013. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó félév.. küzdj és sikerülni fog, utána letudtad és végeztél.. ne kezd el az okj-s képzést
2013. febr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

aki írta, hogy nem bírnám a 2 szakot: eddig is kettő volt egyszerre, csak az egyikkel már végeztem

amúgy folytatom, csinálom tovább, legalább hamarabb szabadulok;)

köszi mindenkinek hogy írt;)

2013. febr. 7. 13:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemen

vagy ?

2019. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már megtaláltam,

SZTE

2019. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!