Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Logikailag nem létezik szabad...

Logikailag nem létezik szabad akarat?

Figyelt kérdés

(ELMÉLETILEG!!!)Ha lenne egy olyan számitógép amelybe az összes adatot belevihetnénk mely az ősrobbanás pillanatában történt,akkor "elvileg" kiszámithatnánk belőle a jövőt.

A gondolataink is csupán a múltbeli atomok/részecskék elhelyezésétől/energiájától függnek.

Ha t időben x,y,z térben nincs ott az az atom akkor vajon a neuronjaim feltették volna ezt a kérdést?

Létre jöhetett volna az a kauzalitás aminek az eredménye ez?

Tehát igazából mi is az a szabad akarat logikai értelemben?

És létezik logikailag random? Tehát kauzalitástól független?

(A szingularitást most hagyjuk ki... )



2019. jan. 4. 05:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az is érdekes, hogy a múlt ismétli önmagát. És vannak viselkedési motívumok, amik sokaknál azonosak. Ellenben az, hogy valaki mit választ, az rajta múlik. Nagyon kevesen fognak olyat csinálni, ami új, vagy nem logikus. Csak nem minden logika egyforma.


Valaki meg tudja magyarázni, miért pont az ellenkezője logikus. És tök jó, hogy nem kell egyetérteni benne mégis mindketten tudják élni a saját életüket (feltéve, hogy nem kerül az egyik életébe a döntést követő cselekvés).


Szóval hiába ismered az emberi természetet. A cselekvések döntéshozatalának nagy része nem csak érzelmi alapon, hanem gondolatok útján is befolyásolódnak.

2019. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem te teljesen félreértelmezted a kérdésem,nem azt céloztad meg amit kérdeztem hanem megforditottad a kérdést °45 és adtál neki +10 lábat....
2019. jan. 4. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Magyarul kérlek, nem értem a reakciódat, túlzottan képletesen beszélsz.
2019. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Később,max 30 perc múlva.Most dolgom van és nem szeretnék tróger választ adni,se "felszinest".Na "pill".
2019. jan. 4. 13:57
 5/11 A kérdező kommentje:

"Az is érdekes, hogy a múlt ismétli önmagát. És vannak viselkedési motívumok, amik sokaknál azonosak. Ellenben az, hogy valaki mit választ, az rajta múlik. Nagyon kevesen fognak olyat csinálni, ami új, vagy nem logikus. Csak nem minden logika egyforma"

Ezen valójában lehetne filózni,de nem ez volt a kérdésem.

Ez tökre antropikus,amit "próbáltam" direkt kerülni a kérdésemben.


"

Valaki meg tudja magyarázni, miért pont az ellenkezője logikus. És tök jó, hogy nem kell egyetérteni benne mégis mindketten tudják élni a saját életüket (feltéve, hogy nem kerül az egyik életébe a döntést követő cselekvés)."

Ez pedig egy teljesen más filozófia,ez a filozófia nem a logikáról szól,ami nem logikus azt nem lehet megmagyarázni SEHOGY! pl: 1+1 = 2 nem pedig 1+1 = 410641684....

Ebbe nincs logika...A logika kb globális.


"Szóval hiába ismered az emberi természetet. A cselekvések döntéshozatalának nagy része nem csak érzelmi alapon, hanem gondolatok útján is befolyásolódnak."

De ugyan kérem... itt nem az emberiségről volt szó még mindig,hanem az ősrobbanásról...

Hogy mi vajon valós az az elv/teória hogy a jövőt renderelni lehetne azok adatok alapján amit megszereztünk ott,abban a pillanatban,ama időben...

A kérdésemben nincs szó érzelemről,csupán a logika...logika..logika.

Megértem a válaszaid,vagyis hogy mire-fel adtad őket...De engem nem ez érdekelt,és a kérdésemet is direkt olyan irányba céloztam hogy LOGIKAI magyarázatot kapjak,mert amiről te beszélsz az TELJESEN más hiába "hasonlit".

Remélem nem haragszol,semmi offensive indulat..stb

2019. jan. 4. 14:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm az időt, amivel kifejtetted a válaszodat. Így már dereng, hogy mit értettem félre. A 45°-os válaszból ez nem derült ki.


"Ha t időben x,y,z térben nincs ott az az atom akkor vajon a neuronjaim feltették volna ezt a kérdést?"

Ez a szabad akart és erre volt válasz az, hogy az emberi gondolkodás mennyire szabad és nem mindig logikus.


"De ugyan kérem... itt nem az emberiségről volt szó még mindig,hanem az ősrobbanásról..."


Az ősrobbanásnak van egyáltalán akarata? Az inkább fizikai törvényeken múlik. Van-e egy atomnak akarata? Van egy kősziklának akarata? Növénynek? Egy gombának? Idegrendszerrel nem létező élőlénynek? Különböző idegrendszeri fejlettséggel rendelkezőknek? Csak a tudatos lényeknek van akarata? És mikortól szabad ez az akarat? Ez a kérdés úgy, hogy az emberiséget teljesen kizárod. Köztük magadat is, miközben a kérdésben saját gondolataidat említed.


Így végkép nem értem a kérdést, úgyhogy innentől kibicelek.


BTW: 1 + 1 kettes számrendszerben nem 2, hanem 10. :) Ez is logikus. És akkor még nem is néztük a kripto rendszereket, meg a kvantum számításokat.

2019. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1.De az emberi gondolkodást csak a neuronok folyásolják be,csak a fizikai törvények és a kémiai reakciók.Azt ne vegyük számitásba hogy mi van

ha valakivel kib*szn*k és depresszióba esik,mert ott még mindig kémiai reakcióról van szó ami lezajlik az agyban.(hiánya/többlete).

2.Az akarat nem humán tulajdonság! Ez tipikus humán koncepció hogy mi vagyunk az élők,gondolkozók! És csak nekünk van akaratunk

meg az állatoknak,meg csak annak ami él.

Talán a periódusos elemeknek nincs akaratában az hogy elérjék a oktet konfigurációt?Vagy az nem akarat,hiszen úgy lettek "konfigurálva" hogy ezt "akarják"?

Az akarathoz nem kell tudat,nem kell elme.

Az akarathoz csupán cél kell amit xy dolog kitűzött és ha úgy adódik megteszi.

3.Ha igy jobban tetszik a fogalmazás : A logika egy megegyezett ismétlődő minta értelmezése melyet szabályok vesznek körül,s azoknak nem

betartása "irracionalitást"

eredményez mely a racionalitás irányuló "bűn".(vagy hiba? )

Szerintem nincs szabad akarat és a tanúm a józan racionalitás és az ésszerű érvek hada.

Aki úgy véli van szabad akarat és ésszerű érvekkel alá tudja támasztani,az instant irjon üzenetet és hallgatom.

UI: Nem 2es számrendszerben gondolkodtam.

2019. jan. 4. 15:08
 8/11 Eklerpali válasza:

Jól látod, NINCS szabad akarat. Ha tudod az összes létező atom, részecske stb... adatait egy pillanatban, akkor kiszámolható az univerzum összes rovábbi állapota.

DE van két kis hiba, amire oda kell figyelni. Egyik, hogy minden részecske hullámtermészetű is egy bizonyos mértékben, vagyis minden pillanatban valamekkora esélyel lesz az univerzum bármely pontján. A második pedig a Heisenberg-féle határozatlansági reláció, azaz NEM tudhatod valaminek egyszerre a sebességét és a helyzetét tökéletes pontossággal, vagyis egy számítógépbe sem táplálható be.

Végeredményként, bár nem olyan triviálisan, de a szabad akarat, sőt az élet is egy illúziú, igazábóp csak atomok mozognak, és nem vagy több egy (elég komplex) atomhalmaznál.

Sorry

2019. jan. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na ez már beszéd! Ez igen,ezt szeretem!
2019. jan. 23. 18:03
 10/11 anonim ***** válasza:
"Ily végzet áll a történet felett, te eszköz vagy csak, melyet hajt előre."
2019. febr. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!