Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hangfelvétellel lehet-e...

Hangfelvétellel lehet-e rendorseghez fordulni ha már régen történt az eset?

Figyelt kérdés
3 éve megvert anyukám párja (nem csak egy,két pofon volt). Ha felveszem azt hogy mondja hogy “igen ez meg az tortent” akkor azzal tudnának még valamit csinálni? (Akkor azért nem jelentettük fel mert feltunk tole.)

2019. jan. 24. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
semmit nem bizonyít. visíthatsz kamuból is. látlelet kell
2019. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztosan nem elég, s talán már el is évült. Mivel nem jogász vagyok, de szeretnék segíteni, rákerestem az elévülésre, de csak hosszú, összetett jogszabályi magyarázatokat találtam.

Ha fiatalkorú vagy, az súlyosító körülmény lehet.

Ne vegyél rá mérget, de talán az elévülés ideje alapból a kiszabható legsúlyosabb büntetés mértékével egyenlő, de számos dolog módosíthatja. Pl. ha 5 év a maximum, s az úgy telik el, hogy feljelentés sem volt, akkor a 6. évben már nem büntethető.

De ha esetetben bőven benne is vagy a határidőn, egy hangfelvétel semmire nem jó.

Meg lehet vele próbálkozni, de önmagában kevés. Közvetlen bizonyíték nincs (látlelet nem készült), közvetethez kellenek tanuk is, akik meg tudják erősíteni, hogy mi törént. Pl. anyukád. Ha féltek tőle, akkor talán rendszeresen brutális, nem csak egy rendkívüli eset volt.

Együtt éltek? Távoltartást is kezdeményezni kellene.

Ha a lakásban is van, ha nem is váltak el, az agresszivitása miatt a bíróság elrendelheti, hogy költözzön el. Azt is kikötheti, hogy veletek nem érintkezhet semmi módon, még meghatározott körön belül a közeletekben sem lehet. Amennyiben megszegi, mehet a börtönbe.

A felvétel már csak azért sem elég, mert ha a rendőrségen tenne beismerő vallomást, s azt később visszavonja, akkor azt semmisnek kell tekinteni.

2019. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen együtt élünk, de már nem sokáig mert édesanyám már nem bírja

Es gondolkodtam es ugy vagyok vele, hogy nem eri meg (megprobalni)feljelenteni, ugyis 400km-re költözünk. (Ami megnyugtat hogy visszanyal neki a fagyi es o lesz sz@rban)

2019. jan. 25. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!