Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Halotti anyakönyvi kivonatra...

Halotti anyakönyvi kivonatra ennyit kell várni? Szívat a temetkezési cég?

Figyelt kérdés

Édesapám elhunyt, a 82 éves édesanyám megbízott egy céget a temetés ügyintézésével. Sajnos, egyedül ment a temetkezési cégbe, mert én egész nap dolgozom.

Nála volt az eredeti házassági anyakönyvi kivonat.


Az ügyintéző hölgy lekezelő stílusban beszélt vele, elvette az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot, azzal, hogy "Az Önkormányzat ezt kéri". Édesanyám kérte, hogy másolja le és csak a másolat maradjon, mert az özvegyi nyugdíj igényléséhez kell neki az eredeti.


A hölgy közölte, hogy: "Nem lehet, ez a szabály, le kell adni az Önkormányzaton az eredetit. Majd visszakapja, amire legalább egy hónapot kell várni, mert ennyi idő kell ahhoz is, hogy elkészüljön az elhunyt halotti anyakönyvi kivonata.Csak ezután tud igényelni özvegyi nyugdíjat."


Édesanyám ezután érdeklődött a rokonoknál és szomszédoknál, és mindenki azt válaszolta, hogy a halál napjától kb. egy héten belül, egyes esetekben max. 10 napon belül megkapta a hozzátartozója halotti anyakönyvi kivonatát.

Most nem értem, a cég szívatja édesanyámat?


Megjegyzem, hogy "sima" elhalálozás volt, betegség miatt, szóval, nincs rendőrségi nyomozás, és nem lesz boncolás sem. Az igazolás is elkészült, amivel el lehet temetni az elhunytat.


A házassági anyakönyvi kivonatot valóban eredeti példányban le kell adni, vagy csak az ügyintéző lustaságán múlott, hogy nem fénymásolta?



2019. jan. 30. 09:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Édesanyám délelőtt bement az irodába és visszakapta az iratokat, a halotti anyakönyvi kivonat is ott volt, szóval nem kellett várni egy hónapot!


Ha nem megy be, akkor szívatják egy hónapig.

2019. jan. 31. 15:53
 12/14 anonim ***** válasza:
Jól tettétek. Örülök, hogy sikerült.
2019. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Részvétem!

Az én édesapám 2018. 12. 26.- án hunyt el. Jómagam is temetkezési vállalatot bíztam meg az ügyek intézésével. Szem.igazolvány, lakcím kártyát kilyukasztva a halotti anyakönyvi kivonattal együtt kaptam meg 2019.01.24.-én. A halotti kivonaton 2019.01.21. állt, ekkor állították ki.

2019. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nem olvastam el minden hozzaszolast, meg tudom, hogy regebbi a kerdes, de hatha masnak tudok segiteni.

1. Az eredeti hazassagit Bp-en ugy tudom csak a 2. Kerulet keri a temetkezéstol. (Egyelore)

Ha nem a ceg intezi az ozvegyi nyugdijat, akkor a masolatnak is eleg kell lenni a többi keruletben .

2. Eredetibe le kell adni a temetkezesnek az elhunyt szemelyijet illetve lakcimkartyajat (ha volt) es ervenyes jogosítványát, utlevelet.

Ezeket az anyakonyvvezeto ervenyteleniti, kozeli hozzatartozonak a jogsin kivul (es Neha a lakcimkartyan kivul) visszaadja az elkeszult halotti anyakonyvi kivonattal.

3. Budapesten sok keruletben sajnos sok ido mig elkeszul a halotti, abban az esetben ha nem a csalad szemelyesen intezi.

Hivatalosan 30 napja van egy anyakonyvvezetonek elkesziteni es sok helyen ki is hasznaljak ezt az idot.

Pl . XIV . Kerulet


Remelem minden kerdesre valaszt adtam, meg ha keson is :) ha esetleg mas ratalalna erre a kerdesre, akkor kapjon rendes valaszt


Ui: őszinte részvétem:(

2019. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!