Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki öngyilkosságot...

Ha valaki öngyilkosságot követ el, a rendőrség hogyan jár el az ügyben? Részletek lent

Figyelt kérdés

A miértjét nem akarom kifejteni a kérdésemnek de történt egy haláleset, és érdekel, nem nem én akarok öngyilkos lenni, a baj már megtörtént.


Az érdekel, hogy ha minden bizonyíték arra utal, hogy az illető öngyilkos lett, mi következik ez után? Milyen eljárás folyik le a rendőrség részéről?


Átnézett laptop, lakás, stb, vagy egyszerűen csak megkérdezik a hozzátartozókat volt e előjele és ennyi?


Érdekel, mi történik akkor, ha valaki öngyilkos lesz, a nyomozásban?


Azért érdekel többek közt, mert a barátnőm aki öngyilkos lett, most is online facebookon és ezt most nem nagyon értem.



2019. jan. 31. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

HA egyértelmű, hogy öngyilkosság volt, akkor lemegy a közigazgatási, formális eljárás, és ennyi. A család megkapja a papírt, hogy idegenkezűség kizárva, és vége.


Nyilván nem mindegy, hogy a zárt lakásban felvágta az ereit, vagy a zárt lakásban droggal túllőtte magát, vagy illegális fegyverrel, vagy vonat elé ugrott, vagy...

2019. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Felakasztotta magát a barátnőm, semmi "illegális" nem történt.


Viszont nem értem miért néztek bele a magánügyeibe, gondolok itt laptopra, facebookra, amikor (szerintem) ez nem túl etikus.

2019. jan. 31. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Látom a logika nem az erősséged, és krimit sem nézel.


Azért kutakodtak, hogy kizárják az idegenkezűséget, hogy nem-e egy ellensége akasztotta fel, erőszakkal. Vagy, hogy nem-e zaklatás vagy tartozás miatt lett öngyilkos.


Etikus? De hát már halott, ők meg a rendőrök.

2019. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sértegetéssel csak lepontozást értél el bár látom eleve nem állsz jól.


Itt kiemeltem, hogy az öngyilkosság ténye bizonyos, NEM ölték meg, BIZTOS, hogy öngyilkos lett, és erre vonatkozóan az volt a kérdésem,


HOGYHA


BIZONYOS


HOGY


ÖNGYILKOS LETT ÉS NEM MEGÖLTÉK


akkor miért folytatnak nyomozást,vagy folytatnak -e?


Érted? Vagy még így se?

2019. jan. 31. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Látom a szövegértés nem megy. Na pontozd le ezt is!


(Nem érdekel a %! :))

2019. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

"...az öngyilkosság ténye bizonyos"

Ez az, ami éppen a nyomozás alapján kerül csak megállapításra. A nyomozás lezárultáig csak feltételezés...


Így hát, ne nagyon pontozgass le senkit! Inkább gondolkozz!

2019. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező szerintem szellemi fogyatékos már bocsi...attól hogy öngyilkos lett a rendőröknek kell kutakodni hogy milyen célból tette meg. Ha valaki erre "buzdította" vagy tanácsolta akkor ő is hibás lehet.
2019. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!