Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki öngyilkosságot...

Ha valaki öngyilkosságot követ el, mindez megvalósul? Hogy mire gondolok azt lent kifejtem!

Figyelt kérdés

Egy barátnőm sajnos nemrég öngyilkos lett. Hagyott búcsúlevelet, amelyben azt írta,hogy senki sem befolyásolta, önmaga döntött így és arra kérte a rendőrséget, hogy ne kutassanak a laptopján talált személyes dolgai között, mégis megtették, azaz elvitték a laptopot persze nem találtak rajta semmit.


Kérdésem a következő:

Ha bizonyítható az, hogy XY saját kézírásával, és aláírásával leírja


- Milyen temetést akar

- Hamvasztás vagy koporsós

- Laptop lefoglalást kéri ha lehet ne tegyék meg

satöbbi, azaz hivatalosnak számít -e egy olyan papír mondjuk úgy végrendelet amit hátrahagyott , hogy mit szeretne mit nem mi legyen vele a halála után


Persze a család figyelembe veszi, ahogyan nála is és pl ő urnás temetést akart, az is volt, de a rendőrséget egy ilyen végrendeletszerűségben megkérheti, hogy ne foglaljanak le semmi személyes tárgyat?


Továbbá nagyon érdekel mi történik akkor ha xy felfedezi a halottat a szobájában. Mi jön ez után, mi fog történni, kijön a mentő és a rendőrség és tovább? Mik a lépések.


Nem akarok öngyilkos lenni, de amióta a barátnőm az lett, érdekel a téma és az, hogy mégis mi is történik egy emberrel és a szobájával, lakásával, ha öngyilkos lett, mert pl. a nagyim halálakor semmi extra nem volt kijött a doki megállapította, hogy nem él, kész. De egy öngyilkosság komplexebb.


Mik a lépések ilyen esetben? Bemennek oda ahol az elhunyt van és utána azt csinálják hogy...?

És mi történik a magán szférájával? Megszűnik, és minden titkát és egyéb dolgait felfedezik az arra illetékesek?


Köszönöm az olyan válaszolók válaszát akik jártasak a témában vagy SAJNOS átéltek egy ilyen "házkutatást".


Köszönöm.



2018. jan. 14. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem számít hivatalosnak..persze a szülők figyelembe veszik, de a rendőrséget nem hiszem hogy érdekel egy papírfecni, ők végzik a dolgukat, ahogy kell.

Részvétem a barátnőd miatt. Miért tette, ha senki nem felelős érte? Ezt sose tudom felfogni. Dehát nem mindenki életrevaló

2018. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Egy idős ember esetében akinél köztudott a családban, hogy beteg volt, meghal, és a kihívott orvos aki megállapítja a halál beálltát, és az orvos nem jelezz a rendőröknek, hogy nem természetes halál történt, akkor a rendőrség azon kívül, hogy a családtagokkal felveszik az adatokat, megvárják a hullaszállítókat, mást nem csinálnak.

De ha egy egészséges fiatal ember legyen az fiú vagy lány meghal, de találnak egy kézzel írott levelet amiben külön kiemeli, hogy ne kutakodjanak a laptopján, ne hibáztassanak senkit a halála miatt, az okot ad arra, hogy a rendőrök utána nézzenek, hogy az illető fiatal tényleg öngyilkos lett, vagy valaki rákényszerítette halála előtt a búcsúlevelet. A rendőrök nem ismerik az elhunytakat, nem tudják hogy ki volt, és miért döntött úgy ahogy. Ezért kötelező a rendőröknek kizárni minden lehetőséget ami esetleg nem öngyilkosság volt. A laptopot ilyen esetben meg kell nézniük, de ha minden tiszta akkor a család visszakapja.

2018. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát az a levél meglehetősen gyanúsan "hangzott" szerintem. (Én is megnéztem volna a laptopját a helyükben.)
2018. jan. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. súlyosan depressziós volt sok orvos próbálta megmenteni de sajnos nem sikerült. :(((
2018. jan. 15. 01:22
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy ez megtörtént, megmutatja, hogy mennyire igaz barátok vették körül... Hányinger... Jobban oda kéne figyelni a másikra, nem leszarni, amikor rossz a kedve...
2018. jan. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

#5 Ne okolj senkit! Leggusztustalanabb dolog az öngyilkosság. Legyen azért mert beteg volt, én megértem, de nem sajnálom! Szabad akarata volt, de az, amot Te csinálsz, hogy elkezdesz mást hibáztatni ezért az meg gusztustalanabb dolog. Egy egészséges emberre ráhuzni a vizeslepedőt, hogy miatta volt......

Ezért 1 embert lehet okolni csak is azt, aki megtette, függetlenül, higy beteg volt vagy nem!

2018. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi mindig mellette álltunk, de azon nem lehet segíteni aki nem akar változást.
2018. jan. 16. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Az a leggusztustalanabb,ha valaki másnak akar megfelelni!
2018. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mentoket rendorseget hivnak

megallapitjak a halal bealtat es okat

elszallitjak a holttestet


a papirfecni senkit nem fog erdekelni


ha nincs gyilkossagra utalo nyom nem foglal le semmit a rendorseg es nem foglalkozik ilyesmivel


aki egy halott maganszferajan csamcsog gusztustalan kritikan aluli egyen

2018. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!