Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Urna áthelyezése másik urnafül...

Urna áthelyezése másik urnafülkébe, temetőn belül, mennyibe kerül? Lehet választani a szabad urnafülkék közül?

Figyelt kérdés

A temetés néhány napja volt. A temetkezési cég becsapta édesanyámat, mert az ügyintéző hazudott, hogy elintézi, hogy édesapám urnája a temető bejáratához legközelebbi szabad urnafülkébe legyen elhelyezve. Ez édesanyámnak azért volt fontos, mert súlyos betegsége miatt nem tud sokat gyalogolni.

Nem kis meglepetésben részesültünk, amikor elhúzódott a gyászmenet, sokat gyalogoltunk és útközben láttunk rengeteg üres, szabad urnafülkét. Ezután az urnát szállító kocsi bekanyarodott földes útra, majd az urnát még gyalog is vitték, mi pedig gyalogoltunk utána a sárban...

Majd egy elhagyatott helyen elhelyezték édesapám urnáját ott, ahol csak régen, a 70-es, 80-as években kiváltott urnafülkék vannak. Szó szerint egy olyan helyen, ami nyilván senkinek nem kell. A hatalmas temető végén!

Édesanyám ma sírva felhívott, és elmondta, hogy alig tudott oda gyalogolni (útközben kénytelen volt leülni ebben a hidegben egy sírhely szélére). Majd ezután, édesapám urnafülkéjénél egyedül félt, mert annyira elhagyatott helyen van, hogy egyetlen embert nem látott a közelben, de az úton odafelé sem. Akár ki is rabolhatja valaki úgy, hogy nem tud segítséget hívni! A temető Budapesten van, itt sok minden előfordul.

Valakinek van esetleg hasonló tapasztalata? Kért valaki urnafülke cserét, urna áthelyezését?



2019. febr. 10. 02:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom van valami papír vagy szerződés, megállapodás erről amikor megrendelték a sírhelyet.

Na ehhez kell ragaszkodni.

2019. febr. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az üres helyek már ki vannak váltva? Sokan még életükben kiválasztják és kifizetik.

Temetés előtt nem lett pontosan tisztázva, hogy hova lesz elhelyezve? Nekem ez fura, hogy temetéskor derült ki.

Válts ki egy másik helyet, és tetesd át. Sok plusz költséged nem lehet.

2019. febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most akartam ezt megtenni. Nagymamám sírhelye lejárt, Az újraváltás tíz évre 37 000 Ft.

Át akartam helydztetni anyám urnasírhelyébe.

Azt mondták, 32 000 Ft. A síreék bontása, visszaépítése nincs benne. Sz olyan 40 000 Ft lett volna, így lemondtam a dologról.

Vidéken sok olyan hely van, ahol cssk evyszer kell fizetni, s az örökre szól.

Hogy ilyen temetőben mennyi dgy átjyezés, nem tudom,

2019. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyértelmű, hogy az ügyintéző hibája, becsapta édesanyámat. Ki van zárva, hogy csak ilyen messze volt egy szabad urnafülke, a bejárattól legtávolabbi helyen!

A cég ügyintézője mondta édesanyámnak, hogy ezt el tudja intézni, mert ott van ismeretsége. Néhány nappal később felhívott engem, és azt mondta, hogy elintézte!


Szerződés nem volt, csak egy megrendelő lap, erre ráírta, hogy "A család kéri, hogy az urnafülke közel legyen a bejárathoz".

Ezzel nem tudok mit tenni.


Egyébként, édesanyám ma beszélt olyan emberekkel az utcából, akik nem olyan régen (3 hete az egyik, másfél hónapja a másik) temettették a hozzátartozójukat, és ők a bejárathoz közel kaptak urnafülkéket! A temetőben el is mondták nekik, hogy sok szabad fülke van, mert kiürítették azokat, amelyek régóta nem voltak kifizetve.

2019. febr. 10. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!