Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éreztetek már olyat, hogy a...

Éreztetek már olyat, hogy a valóság, az élet, "ez az egész" csak a képzeletetek szüleménye?

Figyelt kérdés

A napokban hatalmába kerített egy egészen furcsa érzés. Ezt a kérdést róla meg még csak kategóriába se tudom sorolni, annyira furcsának tartom magam is.

Eltűnődtem azon, hogy mi van ha mindez, amit érzékelek az úgynevezett "világból" csak az én képzeletem szüleménye? Mi van akkor, ha valójában senki és semmi se létezik? Számomra már kezd minden olyan abszurdnak tűnni, mégis miért, hogyan alakult ki mindez amit ma életnek nevezünk? Miért piros a piros, hogyan jött létre a beszéd, a gondolat, ésszerű magyarázata nincsen semminek, akkor ennyiből miért nem mondhatnám azt, hogy mindez, mármint az egész valóság az én fejemben létezik, ha ez olyan mint egy álom?


Szeretnék érdeklődni afelől, hogy eszébe jutott már ez valakinek rajtam kívül is? Vagy menjek és kezeltessem magam, mert klinikai eset vagyok?



2019. febr. 24. 23:23
 1/6 anonim válasza:

Mivel én már szültem, kizárt, hogy a képzeletem szüleménye lett volna, mert elképzelni sem tudtam volna akkora fájdalmat.

Üdv a valóságban.

2019. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár elég idiótaságnak tünik

De gondolkoztam már ezen

2019. febr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem mondanám, hogy kezelésre szorulnál. Hasonló érzésekből fakadt a Mátrix című film is.

Mindenkinek vannak időnként furcsa érzései, de ez időnként előfordul, anélkül is, hogy kóros valamit keresnénk (vagy keresnünk kellene) emiatt a háttérben.

2019. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam már ezen. Ettől még nem vagyok hülye.
2019. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ilyen hologramm-szerű. Szal tényleg kicsit ilyen Mátrixos (még nem láttam a filmet; ) de szal minthacsak kivetülnénk ide. És picit olyan szimuláció-jellegű. Illetve, mi valódiak vagyunk benne; minekünk valódi, élő lelkünk van, az érzelmeink, gondolataink valódiak; tehát a lelkünk csöppent belé ebbe a kivetült világba. Jaj, a Star Trekben van ilyen, hogy Holoszoba:) Oda is bemehet az ember, és akkor ilyen hologramm veszi körül, amit megad, vagy talán szóbeli parancsra működik; meg ilyen, hogy ilyen gondolatátvitel-jellegű is lehet talán.

Na szóval, asszem talán a holo-szoba erre a legjobb kifejezés:) Tehát, hogy mi valódiak vagyunk benne, de körénk a dolgok csak idevetülnek:)

2019. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*Meg amúgy ilyen fény, a lélekdarab talán az nem csak idevetül, az valódi benne; bár az is lehet, hogy még a lélekdarab is csak idevetül.

És a felsőbb énünk meg mi magunk vagyunk, de lehet nem úgy, ahogy eleinte gondoltam, hanem lehet, hogy mi amúgy teljesen fent vagyunk, és csak kivetülünk ide:)

Meg pl, ha ott mondjuk nincs idő; amit emberi elmével innen lentről eléggé nehézkes értelmezni; akkor ott minden ugyanabban az (egy) adott pillanatban történik; tehát akkor végülis ilyen alapon, meg lehet, hogy teljes egészünkben ott vagyunk fönn, a Mennyben.

2019. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!