Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok és nemrégi...

16 éves lány vagyok és nemrégiben egyre többet kezdtem el azon gondolkodni hogy mi van ha ez az egész nem valóság?

Figyelt kérdés
úgy érzem hogy én nem a valóságban vagyok, hogy mi van ha ezt csak álmodom és igazából épp kómában vagyok vagy épp valami pszichiátrián vagy épp én teszek valami rosszat. Ha bárki tud tanácsot adni hogy kihez fordulhatnék, nagyon megköszönném. Van amikor nem emlékszem a tegnap elöttre, sokszor van az hogy elfelejtek rengeteg mindent volt hogy a nevem se jutott eszembe de ez is csak 2-3 másodpercig de akkor is borzalmas érzés. Pár napja azon tűnődtem, hogy senki nem tudja bizonyitani hogy ez a valóság én már semmit nem értek. A válaszokat előre köszönöm:/

2015. jún. 20. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyet bizonyíthatok, hogy te nem vagy kómában, ugyanis én egy valós személy vagyok, és éppen válaszolok.
2015. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elmenned pszichológushoz, beszélj a szüleiddel vagy ha a suliban van, akkor hozzá nélkülük is mehetsz. Nem fog hülyének nézni, nem fogja semmiségként kezelni a problémádat ha jó szakember. Helyette segít neked megérteni ezt az egészet és ha komolyabb oka van annak hogy így érzed magad akkor talán arra is rájön, lehet hogy tovább küld esetleg egy pszichiáterhez. Ne félj a szakemberektől, segíteni akarnak, a legjobbat akarják neked, szóval merj segítséget kérni!

Egyébként lehet hogy semmi komoly bajod, csak ez egy ilyen életszakaszod, hogy mindent kétségbe vonsz. Ha pedig egyre jobban beleéled magad ebbe a problémába/gondolatba az lehet rád olyan hatással, hogy olyat átélj, mint hogy pár másodpercig nem jut eszedbe a neved. Tudod, ha elhiszed hogy talán ez nem a valóság és minden valótlan akkor ez egy öngerjesztő gondolatmenet.

De visszakérdeznék: Mi van ha ez nem a valóság? Te most akkor is itt vagy és ezt éled, neked ez a valóság. Min változtat, ha ez mégse az? Esetleg önveszélyesé válnál hogy felébreszd magad? Ez ugyanolyan lutrinak hangzik mint egy öngyilkos számára a halál. Ja, lehet, hogy utána nincs szenvedés, de az is lehet, hogy újra élnie kell majd vagy mondjuk a pokolra jut. Nem számít mi a valóság, neked az a valós amit épp most ebben a pillanatban élsz át. Akkor is, ha képzelődsz. Neked ez az aktuális valóságos, amivel meg kell birkóznod.

De tényleg nem tudom van-e bajod, szóval a legjobb ha nem félsz segítséget kérni és megléped ezt :)

2015. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tul sokat gondolkozol, menj el dokihoz jobban jársz.


Kövesd a fehér nyulat.

Neo

2015. jún. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azon valtoztat hogy egyszeruen ezt erzem kb fel eve kezdodott es egyre durvabb es ha probalok visszagondolni ez elott fel evre egybol masra terelodik a gondolatom es minden egyszerre megy a fejemben..ugy erzem kezdek megorulni
2015. júl. 1. 03:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!