Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 22-es csapdája mit jelent?

22-es csapdája mit jelent?

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy Joseph Heller könyvből híresült el.

A könyv eredeti címe nem ez volt, de végül ezen jelent meg.


S hogy mi a csapda benne? Idézem


„Csak egy csapda volt, és ez a 22-es csapdája volt, amely leszögezte, hogy bárki, aki közvetlen és valós helyzetben saját biztonságára gondol, az döntésre képes elme természetes működéséről tesz bizonyságot. Orr őrült, tehát le lehet szerelni. Csak annyit kell tennie, hogy kéri a leszerelését, de ha kéri a leszerelését, akkor nem lehet őrült, és további bevetésekre küldhető. Orr lehet őrült, ha további bevetésekre megy, és lehet egészséges, ha nem megy. Ha egészséges, akkor viszont mennie kell. Ha megy, akkor őrült, és nem kell mennie; de ha nem akar menni, akkor egészséges, és mennie kell.”


Szóval megoldhatatlan élethelyzetekre szokták mondani.


Olyasmi, mint a most Melyik ujjamat harapjam meg? - az is olyasmire vonatkozik, amikor bármit is teszel, az rossz.

2019. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony, ez Joseph Heller, ajánlom elolvasni, az egyik legabszurdabb háborús könyv
2019. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

húúúúha hát ez nekem kapásból magas

de még fogok rajta gondolkodni..

2019. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jaa most már megvan

Háát ez nem semmi!

Ennél csak az én életem a durvább :)

2019. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!