Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most mi legyen, ha csalódtam...

Most mi legyen, ha csalódtam magamban (egyetem)?

Figyelt kérdés

Van egy tantárgyam, amiből tényleg nagyon jó akarok lenni. Azonban évközben van két zh, ami alapján +10%-ot lehet szerezni a vizsgán (persze ha ötös)


Úgy voltam vele, hogy oké.. nem érdekel, tanulok másra mivel úgysincs tétje. Anélkül is megtanulom.

Egyértelműen egyes lett az első zh, amivel tisztában voltam.


Azonban sok más embernek meg jó eredmények születtek.

A tanár is sokkal kedvesebb azokkal, akiknek jól sikerült, beszélget velük óra után.


Nagyon szomorú vagyok, hiszen simán ötöst írtam volna belőle, de nem tanultam rá... és most szerintem a tanár azt hiszi, hogy egy link valaki vagyok... akit nem is ért, hogy miért van itt...


Vizsgára nagyon tanulni fogok, a célom az ötös de akkor is... hogyan lehetne legyőzni ezt a logikátlan érzést...

Azt hiszem, hogy csalódtam magamban és bánom, hogy nem tanultam rá eleget és csak úgy félválról vettem.

Nem a % miatt, hanem amiatt, hogy mit gondolhat most rólam a tanár, pár ismerős akik tudják, hogy amúgy az élvonalban szoktam lenni.



#egyetem #csalódás #logikátlan #A 22-es csapdája #önmagamban #teljesítettem megfelelően
2018. ápr. 9. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész oktatás lényegét máshogy kéne nézned.

A tanár sem feltétlenül azokkal beszélget valójában, akik jó érdemjegyet értek el.

2018. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Te kinek is tanulsz tulajdonképpen?
2018. ápr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A leírásod arról szó, hogy az oktatóban csalódtál, nem magadban. Ha ő ilyen, akkor ne foglalkozz vele. A normálisabbikja nem tesz különbséget a hallgatók között, mert ő is tudja, hogy vannak helyzetek, amikor tök felesleges megírni a zh-t és ez egyébként az ő hibája is, mert ezek szerint nem jó az ösztönzési módszere, ha a hallgatók kihagyják a zh-t. Egyébként te magad is írtad, hogy nem volt tétje és így tudtál másra tanulni, nehogy már emiatt különböztessen meg téged!
2018. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mondanám, hogy logikátlan érzés, sőt, te is leírtad az okát, ami amúgy érthető is. Az ember jó benyomást akar kelteni, pláne, ha a tanár is normálisan áll hozzá, jó dolog, hogy ezt megláttad. A tanár lehet, hogy közvetlenebb azokkal a hallgatókkal, akiken látja az érdeklődést a tárgy iránt. Én is így vagyok vele, ZHtól függetlenül is tudni szoktam, hogy kiket érdekel jobban a tárgy, és szívesen mutatok extra dolgokat bárkinek, akit érdekel. De azt is tudom, hogy nem mindig sikerül úgy, ahogy akarja az ember, de összességében kell nézni a dolgot. Ha ilyen a hozzáállásod, akkor nincs mit csinálnod, tanulj rendesen, járj az előadásra, érdeklődj a tanárnál nyugodtan, ha valami érdekel. Csak legyél őszinte, az ismerőseiddel is, ennyi a lényeg. Sok szerencsét a vizsgához majd!
2018. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából már nem tudok rajta változtatni, ebből adódóan a második zh-ra is felesleges tanulnom(főleg, hogy most még aktuálisabbak az évvégi zh-k).


Járok előadásra, minden gyakorlatra még betegen is(csak olyankor direkt hátra ülök mindenkitől távol).

2018. ápr. 10. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Te tudod... Egyébként miért szeretnél annyira bejönni az oktatónak? Bőven elég az, ha tiszteletben tartod a személyét (nem beszéled ki a háta mögött és végighallgatod normálisan az előadásait) és akkor semleges kapcsolatban maradtok.


Nekem volt olyan oktatóm is, aki több tárgyat tartott és az egyik tárgyánál kifejezetten visszahúzódtam, mert annyira nem érdekelt az egész. Sem órán, sem óra végén nem beszéltünk egymással egy köszönésen kívül, de a többi óráin meg úgy "magánban" egyébként jó a kapcsolat közöttünk.

2018. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs különösebb indoka, hogy miért szeretnék utólag megfelelni számára.

Úgy, mint ember teljesen átlagos. Vonzalmat sem érzek iránta(egy középkorú 3 gyerekes anya)

Igazából ezt az egy órát fogja csak tartani nekünk, utána már úgyis az előadó tartja majd a gyakorlatokat is(ráépülés).


Lehet csak magamban csalódtam vagy nem tudom.. vagy talán az, hogy másoknak sikerült nekem meg nem.

2018. ápr. 10. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy normális tanár lehet, a rendes tanárokhoz meg a tanuló is úgy áll hozzá. Hiszen látod, hogy téged is sikerült motiválnia még így utólag is. Nekem is voltak tanáraim, akik totál korrektek voltak, az ő tárgyukkal többet is foglalkoztam, mint a többivel. Nem stresszelnék ezen a helyedben, az ismerőseiddel is simán megbeszélheted, hogy hogy voltál a ZHval meg hogy bejött-e, nem egy nagy cucc.
2018. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!