Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Maradni külföldön vagy hazamenni?

Maradni külföldön vagy hazamenni?

Figyelt kérdés

7 ève èlünk külföldön. Eddig jó is volt, de több, mint egy ève elkezdett foglalkoztatni hazaköltözès. Azóta egyre jobban. Úgy èrzem itt màr nincs motivàcióm, amièrt maradnèk. Viszont fàjna szivem itt hagyni, amit ennyi èv alatt itt felépítettünk. A hàzat, a vàrost, az orszàgot, az itteni ismerősöket, a nyelvet stb.

Szóval nagyon kettőssèg van bennen.


2019. márc. 8. 09:59
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
66%
Szia. Ha haza húz a stívetek, szeribtem úgyis jöttök előbb vagy utóbb :) Én nem tudnék külföldön élni semmiért nem tudnám itt hagyni a családom, életem, barátaim és egy teljesen idegen országban lenni... de mindenki más. Ha már ezt érted, szerintem ez csaj fokozódik, és jobb talán még előbb, bár nem tudom mennyi éves vagy :)
2019. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Ha hazavágysz, haza kell jönni.
2019. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gondold át, mert ha visszaköltözöl, akkor igen valószínü, hogy rövidesen megbánod, és a "külföld" után lesz honvágyad!

A mai magyar gazdasági és társadalmi helyzetet megszokni sokkal nehezebb lesz, mint fordítva volt, amikor elmentetek innen.

A mo-i rokonok, ismerösök meg föleg addig vannak oda értetek, amíg "külföldiek" vagytok, utána nem.

2019. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
Első vagyok nem tudom miért pontoznak le mindenhol... mindegy... én se azt mondom biztos az a jó, ha hazajössz, de nem élném le az életem honvággyal... Neked kell döntened. Gondolom ha ott meg van minden, akkor már itt is abból alapozhatsz. Erre neked senki nem tud választ adni, de inkább a szívemre hallgatok az eszem helyett, mert boldog úgy leszel...
2019. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
31 vagyok. 24 voltam, mikor kijöttem. Nekem hasznos volt, amit ìrtàl! Voltam hasonló szituàcióban màr az èletemben. Valami belül azt súgja ilyenkor, hogy vàltsak, de úgymond az eszemre hallgattam. Akkor nem vàltottam, kèsőbb az èlet igazolta, hogy nem jól döntöttem. Nehezìti a dolgot, hogy pàrom màr kevèsbè szeretne jönni, de azèrt ő is hajlik rà.
2019. márc. 8. 11:29
 6/25 anonim válasza:
Azért irtam, hogy jobb előbb, mert még fiatalon könnyen alkalmazkodtok. De ez úgyis kettőtök döntése. Az a baj, én is így voltam. Lehet jó döntés lett abból, amikor aaz eszemre hallgattam (munka v szerelmi téren) viszont nem tett boldoggá...és ez az élet célja, nem? :)
2019. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha reálisan gondolkodsz, maradtok,

ha kalandra vágytok, gyertek haza.

.

Gondolj arra, hogy alapvető emberi tulajdonság:

ha "itt" van, "oda" vágyik, ha "ott", akkor pedig "ide".

2019. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha hét év után még mindig Magyarisztánra tekintesz úgy, hogy "haza", ha oda akarsz "haza menni", akkor menj.

Itteni ismerőseim gyakran kérdezik, szabadságodon hazamész? Igen, mondom, mint minden nap. Nekem itt van a "haza", mert itt érzem jól magam.

Minden egyes alkalommal, mikor Ungarnba utazom, egy nap alatt ér olyan sokk, hogy már alig várom, mikor utazok végre vissza, "haza" Németországba.

De nem vagyunk egyformák (ráadásul figyeld meg, hogy le leszek mindjárt pontozva meg hazaárulózva).

Neked kell eldönteni, hol érzed jól magad - kérdés, Magyarországon biztos jó lenne? Lenne mit dolgozni, meg tudnád tartani a jelenlegi életszínvonalat? Meg lenne a jelenlegi orvosi ellátás színvonala, a jelenlegi jogi biztonság, a munkahelyed biztonsága, meg olyan apróságok, hogy pl. nem morog rád az eladó a közértben hanem mosolyog, hogy nem úgy hívsz fel egy szolgáltatót, hogy már ellőre tudod hogy át akar verni, stb.?

Ha mindez oké, akkor hajrá.

2019. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nem szoktam a gépelési hibákért elnézést kérni, de most az "ellőre" miatt megteszem. Sorry. Előre. :D
2019. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Csak megerösíteni tudom, a 63%-os válaszát.

Én hosszú ideje élek Németországban, eleinte mindig "hazamentünk", meg "visszajöttünk" ide, egy idö után Ha itt voltunk, Magyarországra mentünk haza, ha orr voltunk, akkor meg ide jöttünk haza, mist meg elmegyünk Magyarországra, aztán meg hazajövünk ide Németországba.

Nekem itt van az otthonon, eszembe sem jutna vissza költözni, márcsak azért sem, mert minden látogatás alkalmával már pár nap múlva úgy érzem, hogy ott mennyire nem tetszik jóformán semmi, mennyire jó lesz végre hazajönni ide.

2019. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!