Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet hazamenni vagy...

Jó ötlet hazamenni vagy inkább maradjak még külföldön?

Figyelt kérdés
Lakatos a szakmám. 7 éve dolgozok Münchenben. Havi 140 óráért kapok 2400 eurót, de ebből kifizetek 800-at az albérletre. Haza szeretnék már költözni, otthon megkapnàm a 800 eurót viszont van egy házam így nem kell fizetnem albérletet.

2019. jan. 28. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2400-800 > 800


Már csak az a kérdés, hogy mennyire akarsz hazamenni.

2019. jan. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én is haszonló körülmények között vagyok, néha hazajövök 1-1 hónapra de nekem ennyi bőven elég is. Maga az ország nekem is hiányzik, viszont a magyar mentalitás az nem. Annyira unom már, hogy otthon hülyének próbálnak nézni. Teljesen mindegy, hova megyek otthon, megy a sz@rrágás meg a lehúzás. Ha valahol kapok egy számlát akkor az már nagyon nagy dolognak számít.
2019. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen ez így van sajnos én is ezt tapasztalom otthon... De itt meg sosem leszek otthon az is biztos.
2019. jan. 29. 00:23
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Ezt neked kell eldönteni, hogy neked mi a jó. Én biztosan megbánnám ha végleg hazaköltöznék. Mondjuk 31 éves vagyok, lehet ha nyugdíjas lennék, akkor én is hazavágynék már. Viszont még fiatal vagyok addig nyomom.
2019. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak nem könnyű eldönteni. Feladni mindent, biztos állást... Én amúgy 29 vagyok.
2019. jan. 29. 00:29
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Én biztos nem jönnék haza, maximum ha csinálnék egy saját vállalkozást, azért jöjjek haza, hogy valakinek sz@ré dolgozzak aztán bejelent minimál bérre, meg még menjek be hétvégén is mert nincs ember. Nyugdíj meg itthon már nem lesz, legalább is nekünk. Otthon nincs jövő, a számomra.
2019. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
En sem jönnék haza. Sokkal jobb avmegélhetés németben.
2019. jan. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

"Haza szeretnék már költözni"


Szerintem ennyi. Ha szeretnél, és meg tudnál élni, akkor gyere. Csak azért ne kényszerítsd magad, hogy kint maradj, mert divatos. Nem fog megenni a NER manó.

2019. jan. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Szakmunkával én úgy csináltam, hogy kinti meló mellett, itthon vállalkozás, évekig jártam még ki szezonálisan, majd egyre kevesebbet tudtam menni mert egyre jobban indultak be itthon a dolgaim, de ezzel együtt mókuskerék is volt az itthoni lét, de még mindig jobb, mint negyed annyiért alkalmazottként itthon. Kint nyugisabb az alkalmazotti lét, több marad is fajlagosan megtakarításra, de ha a kettő párhuzamosan fut, akkor nagyságrendileg másabb a dolog. Amíg nem éred el első lépésben a fedezeti pontot a vállalkozással, majd utána a a kinti jövedelem/megtakarítás arányt, addig a kinti a nyerő, ezt persze módosítja az, hogy mennyire vágysz haza és ezért mennyit engedsz ezekből az összegekből.


Illetve célszerű a kinti nyugdíj jogosultságot megszerezni, hogy mellé itthon már csak a vállalkozásod jövedelméből kelljen öngondoskodásra fordítanod. Mert itthoni nyugdíjad az nem sok lesz.

2019. jan. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Egyenlőre nem jönnék haza - max hazajárnék feltöltődni.

Miért írom ezt? Mert bár a lakatos jó szakma, de több ismerősöm élete is ráment már arra, hogy egyik napról a másikra hoznak egy rendelkezést, aztán vagy le tudod követni vagy nem. Itthon kiszámíthatatlan a gazdasági környezet és ez a legnagyobb baj - szerintem.

Most pl. az év utolsó napján állapodtak meg a minimálbér emelésről - még felkészülési ideje sincs a vállalkozóknak.

Alkalmazottként meg könnyen eljuthatsz egy olyan szituációba, hogy egyik nap van munkahelyed, másnap meg nincs.

Ami a legjobban megfeküdte a gyomromat most, az a szarvasi kávéfőző gyár bezárása: nemrég volt másfél milliárdos beruházás, kb. 3 hónapja voltam egy piackutatáson, ahol épp ezzel kapcsolatban volt kutatás, hogy mennyire ismertek a szavasi termékek, azt hiszed, minden szép és jó: és most jön a hír, hogy egyik pillanatról a másikra bezárták a gyárat:

[link]

2019. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!