Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön tanulók/dolgozók!...

Külföldön tanulók/dolgozók! Milyen érzés volt a legelső hosszabb külföldön töltött idő után hazamenni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon furcsa volt. Újra az otthoni fürdőszobában lenni, a magyar tv-t nézni, magyarul beszélnek a rádióban, az utcán mellettem elsuhanó emberek mondatait is értem pár fél szóból, séta közben felkiáltok, hogy figyeld magyar rendszámú autó (hoppá mind az). Egy eufórikus érzés amikor annyira jó valami amit pedig előtte sok évig semennyire sem értékeltem mert természetes volt. És hogy itthon vagyok a saját országomban. Nem egy bevándorló vagyok valahol.
2016. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó. És azóta is mindig az. Amit az előttem szóló is írt, hogy az otthonlét boldogságát tényleg csak úgy lehet átérezni, ha előtte sokat vagyunk távol.
2016. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Osszesen 11 eve vagyok kulfoldon, ebbol 1 evet voltam egyedul, az nem volt annyira szorakoztato, viszont hetente hazajartam, igy semmi extra nem volt.


Aztan mar csaladdal jottunk ki, es ritkan jartunk haza, akkor orultunk a csaladnak.


Most ott tartunk hogy egy evben 3-4 alkalommal latogatunk "haza", de ket harom nap utan mar vagyom ide vissza. Itt van az otthonunk a munkank, a gyerek ide jar iskolaba. Raadasul rettenetesen nyomaszt az otthoni vilagszemlelet, az a virtualis valosag amit a kormany epitett fel az embereknek, nyaron pl. zavartak a kek plakatos hazudozasok, a folyamatos propaganda. Nagyon orulok hogy nem kell Magyarorszagon elnem.

2016. nov. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
54%

Nekem olyan volt, mintha egy idegen országba tértem volna vissza. A külföldi közeg nagyon nyitott és elfogadó volt velem. Soha nem voltak beilleszkedési gondjaim, mindig szívesen vett valaki a szárnyai alá, és értékelték a munkámat. Elő is léptetek. De különböző okok miatt, haza kellett jönnöm. És itt mindenki sokkal zárkózottabb, flegmább. Az emberek többsége tök elvan a maga kis világába és fingja sincs az életről. Egy cégen belül is mindenki a maga markát tartja ha jó dologról van szó.... de felelősség vállalás nincs. A főnök, mindent az alkalmazotton verne le, az alkalmazott meg azon van, hogy tisztára mossa magát. Pedig a felelősség mindkét embert terheli.


Szóval itt sokkal kevésbé fogadtak el az emberek, mint kinn, aki a külföldit csak nyökögte. De ott sokkal magasabb beosztást is megkaptam, papír nélkül is, és együtt tudtunk működni. Ha valamit elrontottunk, akkor azt közös kudarcként éltük meg, és mindenki leült átgondolni, hogy lehet jobbá tenni a folyamatot.


Nekem egy kicsit kiábrándító volt hazajönni.

2016. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az volt az erzesem, h haza megyek. En tobb orszagban is eltem mar eveket. Jelenleg 5 eve elek ugyanabban orszagban, de soha nem fogom azt erezni, h ez a hazam.
2016. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
1 évet voltam kint cserediákként Amerikában, és mikor hazaértem nagyon jó volt, érdeklődőek volta emberek, én is sokkal nyitottabb voltam, aztán sajnos jott az un. Reverse culture shock... Nehez volt ujra visszailleszkedni a barati tarsasagomba, idegennek ereztem magam teljesen, es azt gondoltam senki sem ért meg.
2016. dec. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ZoltanAnglia ***** válasza:
100%

....akkor en nagyon elcseszettul mas vagyok....de hiszen nem vagyunk amugy sem egyformak..nem igaz?

En egyedul csak anyam es a testvereim miatt megyek M.orszagra.

Nem erzem a csaladi hazunkon kivul otthon magamat,es ruhellem halgatni a magyar tv-t, a hireket, az ostoba reklamokat,a savanyu es gyakran beszolo embereket mindenutt.mindenutt

2019. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!