Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szakdolgozat megírással...

Szakdolgozat megírással kapcsolatban valaki?

Figyelt kérdés

Pedagógiai jellegű szakdolgozatot kellene készítenem. Április 23.-a a leadás határideje.

Problémáim akadtam a megfogalmazással kapcsolatban. Az a szabályrendszer ami a mai felsőoktatásban van szinte megakadályozza a tovább haladásomat. Elméletileg mindent értek. De a gyakorlatban hogyan lehet alkalmazni az elvártakat? Már mióta próbálkozom és sose érzem azt, hogy jó lenne. Egyszerűen meg van kötve az ember keze annyira, hogy már sokszor én is azt érzem olyat várnak amire nagyon kevesen képesek, vagy csak én nem értem) A szakdolgozat nyelvezetével kapcsolatban minden hol más stílusban írnak. Rengeteg oldalt megnéztem már ami a szakdolgozat felépítésére vonatkozóan ír, de még mindig nem áll össze a fejemben a teljes összkép. Azt mondják nem szabad se túl tudományosan fogalmazni, se túl hétköznapian, hanem a kettő között. (elolvastam Umberto Eco könyvét is) Valaki tudna nekem segíteni, hogy hogyan is kellene ezt? Tapasztalatok?

Attól félek kifutok az időből, hiába foglalkozom vele minden nap. Azt érzem sose jó az amit írok. Mindig újra kezdem, mert nem tetszik mivel úgy érzem nem felel meg a követelményeknek. (hivatkozni tudok)

Arra lennék kíváncsi még, hogy mit szabad és mit nem?

Sokszor hallottam, hogy valakinek azért dobták vissza a dolgozatát, mert valamit elrontott vagy nem úgy fogalmazott meg amit kellett volna.(amit elvártak úgy értem)

Egyáltalán milyen stílusú megfogalmazást várnak el? Hiába kérdeztem a suliban, ott is csak annyit mondtam amit fentebb említettem.(nem szabad se túl tudományosan fogalmazni, se túl hétköznapian)

Köszönöm előre is.



2019. márc. 23. 11:56
 1/1 TappancsMancs ***** válasza:

Mi az említett szabályrendszer, mondhatnál erről konkrétabbat is.


A hétköznapi stílus részben tartalmaz laza és jellegzetes szavakat, olyanokat amiket komolyabb helyzetben nem használnánk. Másrészt vannak benne érzelmi és személyes jellegű tartalmak, amik nem konkrétumok a lényegi téma szempontjából, viszont érdekesek, akár viccesek.


A tudományos fogalmazásban sok a szakszó, még akár a könnyen magyarul is kifejezhető szavak helyett is szakszavak szerepelnek, és többszörösen összetettek a mondatok, amitől értelmezésük nehezebb, mert nagyon pontosan részletezik a dolgokat.


Szerintem túllihegted (ez pl. hétköznapi) és már rég jó is lenne az amit és ahogy írtál, csak belekavarodtál a variálásba. Esetleg idemásolhatsz 5-10 sort is megnézni.

2019. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!