Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a szomszédnak...

Hogy mondjam meg a szomszédnak, hogy ne csináljon rendszert a feljárkálásaiból?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és tömbházban lakunk.Február óta.Az utóbbi két hónapban,ha leviszem sétálni a kutyusom,vagy boltba megyek,meglepő módon,mindig ott van ez a 25éves anyukám szerint kicsit fogyatékos nő.Mindig megállít,és elkezd mesélni olyan dolgokat,mint pl.:Édesannyát hogyan temették el stb.És ismétli önmagát.Akkor magántanuló vagyok,és amikor egy hónapban egyszer megyek suliba,akkor mindig leállít,és hiába mondom neki,hogy mennem kell,ő csak mondja tovább,de nem akarok bunkó lenni,hogy othaggyam.ezek annyira nem is zavarnak.Csak előző héten 2-szer is feljött,és először azt mondta a kutya miatt jött fel,közben meg egyszer megsimogatta azt annyi,és beszéltbeszél elég sokáig.2.-szor amikor feljött detto ugyanez volt,és mondta,hogy nem akar rendszert csinálni abból,hogy feljön.csak ilyen időközönként feljön.3 naponta?!Tényleg én nem akarok bunkó lenni,mert meghallgatom nem arról van szó, csak igaából 1000más dolgom lenne,meg eléggé kellemetlen szaga is van,és miután elmegy spray meg minden..:/

Szóval finoman meg szeretném neki mondani,hogy ne járkáljon fel,és ha megyek valahova,ne állítson le fél órára.Mégis hogy mondjam neki úgy,hogy ne bántsam meg?Mert azt is mondta h az egész lépcsőházban csak velem beszélget így el.:S


2008. nov. 10. 16:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és amikor másodszor feljött mesélte,hogy talizott anyuval meg a kutyussal,és mondta neki anya,hogy viszik el a kutyust,mennek köszönteni...ÉS utána feljött.És mesélte,hogy a tudja,hogy nincs itthon a kutya,csak beszélgetni szeretne.Én tényleg nem szeretnék bunkó lenni,csak azért 11évvel idősebb csajjal/nővel..nem igazán szeretnék"barátkozni."
2008. nov. 10. 16:48
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és amikor először jött mondta,hogy nemzavar?Mondtam,hogy nem.De amikor másodszor jött,mondtam neki,hogy tanulok,de nem zavartatta magát.Meg olyan dolgokat kérdez,amihez nem tudom,hogy mi köze.Pl.:H miért nem látja soha apukámat.Meg h a névtáblán miért nincs kint apukám neve.Mondtam neki,hogy azért mert elválltak,de akkor is elég kellemetlen egy "idegennek" ilyenről beszélni.Anyukám aztmondta h szte ebből nem lesz rendszer,és ne legyek bunkó h elküldjem..De az is érdekes,hogy akkor jön csak amikor egyedül vagyok itthon...
2008. nov. 10. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mész el és megállítana, mond neki, hogy ne haragudjon, de sietned kell, mert már így is késésben vagy. Persze a legjobb, hogy ha kifigyeled, hogy mikor nincs ott, és akkor mész le. Esetleg meg tudod azt is csinálni, hogy elfutsz előtte, az órádat nézegetve, mint aki nagyon siet valahova. Csak nem vár ott egész nap.. Ha pedig feljön, akkor egyszer-kétszer le tudod azzal rázni, hogy vársz valakit, akivel kettesben szeretnél lenni. Vagy pl: Ne haragudjon, de rengeteg dolgod van, tanulnod kell, holnap 3 vizsga vár, vagy pl bemesélheted neki, hogy nyelvvizsgára készülsz és sokat kell tanulnod. Vagy hasonlók. Egy idő után csak veszi a lapot.
2008. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki magyarázkodni, csak mondd azt hogy "ne tessék haragudni, de mennem kell" és kész azzal méssz is tovább, ha még mindig mond, akkor mondd neki hogy "ne tessék haragudni de nagyon nagyon sietek, majd legközelebb beszélünk"... egy pár ilyen után szerintem lekoppan neki. Üdv
2008. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kukucskalo az ajtotokon akkor nezzel bele, es ne engedd be. Amikor a lepcsohazban taliztok akkor vedd elo a telefonodat es dumalj bele, mintha valakivel beszelnel, es siess mindig, csak intsel neki.

Tudom en is voltam mar ilyen helyzetben, de valaki nem birja eszrevenni magat, sajnos.

2008. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj az, hy megsértődik. Ne is állj meg vele beszélgetni. Köszönj és megállás nélkül menj tovább. A lakásba meg, ha egyedül vagy otthon ne is engedj be senkit. Nem szabad ennyire megbizni az emberekben. Először csak a kutyát jön megnézni és a következő alkalommal, amikor nem veszed észre már el is vitt valamit. Vagy jól kifigyeli, mikor nem vagy otthon és küldi a barátait rámolni.

Ha valaki csönget, nem kell ajtót nyitni. Különösen akkor nem, ha egyedül vagy otthon. Ha pl. a postás az, majd hagy értesitőt, a többiek meg jelentkezzenek be telefonon, ha át akarnak jönni. Legyen az barát, szomszéd vagy akárki.

2008. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És amikor kutyát sétáltatok?Akkor mégsem mehetek el a világ végére miatta,meg ha lejön nem kaphatom fel a kutyát,és nem hozhatom azonnal fel.A másik meg azért elég sokan járnak ide,és az nem megoldás,hogy miatta ne nyissak ajtót.Anyumnak a bnői.Sokszor jönnek amikor anya éppen vásárolni van stb,és megvárják..Am a többire köszi a választ.Majd megpróbálom finoman lekoptatni.
2008. nov. 10. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelmű, fogyatékos ahogy te is mondtad, és valószínűleg magányos. Nincs férfi a közelében, és belédszeretett.


Két opció:


Krokodilcsipesz az orra, előtte egy pohár pálesz és megtöcskölöd


VAGY


keresel egy csillagfejű csavarhúzót és megvakarod vele az orrát a halántékán keresztül. :-)

2008. nov. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a kutyával kocognátok, az nem segítene? Az egészségednek is jót tenne. A kutya is élvezné. Szerencsétlen, szeretethiányos, ügyifogyi nő talán nem fog veletek futni.
2008. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy :) Sok más a helyedben elküldte volna a fenébe.

Nem is kell bunkónak lenned. Egyszerűen megmondod, hogy nagyon kell sietned és már futsz is.

2009. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!