Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiúknak vagy lányoknak nehezeb...

Fiúknak vagy lányoknak nehezebb feldolgozni a szexuális erőszakot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hüjes kérdés, nyilván mindenkinek nehéz, de az egyik félnek csak könnyebb egy kicsit

Szóval van egy lány ismerősöm akit októberben megerőszakoltak és meglepően jól viselte. Nem lett depressziós se semmi. Elég gyorsan túl lett rajta,

most ha valaki felhoz egy ilyen témát tök normálisan kezeli.

Viszont tavaly nyáron egy fiú barátomat is megerőszakolták

Na ő viszont teljesen összeomlott, amit teljesen megértek

Most is figyelni kell nehogy valami olyat mondjunk neki ami emlékezteti a történtekre


2019. ápr. 7. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem igazán lehet nemekre osztani. Minden ember más személyiségű, felfogású, más módon és mértékben érheti trauma. A két esetből nem következik, hogy a lányok jobban viselik mint a fiúk, ez csak 2 darab kiragadott eset a több száz vagy ezer közül. Ha az összeset (de mindenképpen annyit, hogy közel reprezentatív legyen) megvizsgálod akkor abból talán abból már lehet arányokat számolni, de így nem.
2019. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egy fiúnak sokkal.nagyobb sokkot okoz az hogy ez vele is megtörténhet. Egy lányt mondhatni "felkészítenek rá", szóval óva intik, figyelmeztetik hogy vigyázzon magára. Ha kétes helyzetbe kerülök valami piással, tuti hogy az első öt gondolatomban benne van hogy akár az is megtörténhet. Egy srácnak szerintem eszébe se jut.
2019. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első válaszolóval inkább egyetértek. Nekem az a véleményem, hogy mindkét nemnek ez egy horror, egy komoly lelki törés, trauma. Lehetnek olyanok, akik könnyebben feldolgozzák, és vannak akik annyira mélységesen sérülnek, hogy talán sohasem tudják ezt teljesen feldolgozni. Én ezt nem bontanám nemekre semmiképp.

2019. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!