Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet feldolgozni a nemi...

Hogy lehet feldolgozni a nemi erőszakot?

Figyelt kérdés
Gina és nemi erőszak áldozata lettem, nem szeretném leírni mi történt, meg feljelenteni se tudom bizonyíték hiányában. További megalázásra sincs szükségem. Az érdekelne, hogy aki ilyenen átesett és feldolgozta, hogy sikerült neki ? Teljesen ki vagyok, ha nincs nyugtató akkor már talán rég megöltem volna magam. 21/L
2018. febr. 9. 00:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! esetleg keresd fel a NANE egyesületet, hátha ott kapsz valami útmutatást
2018. febr. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni tudnád biztosan, ma már van DNS teszt, aminek a költségeit a vádlott fizeti.

Hidd el, ha ezen végigmész, akkor megnyugszol, mást nem nagyon tehetsz, ami legális.

2018. febr. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ilyen esetben az én apai erkölcseim kiverik a biztosítékot. Vagy így, vagy úgy, de megfizetne az a szemét. Azt hiszem jót tenne neked ha szakemberhez fordulnál a lelki panaszoddal és a feljelentést utólag is meg kell tenni. Nem úszhatja meg az a féreg.
2018. febr. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Ha igaz lenne a sztori akkor el kellett volna sétálnod a rendőrségre nem pedig neten sírni.
2018. febr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Nincs bizonyitekod= magadtol mentel vele inni es ugy tortent? Ez meg nem jogositja fel semmire! Ne hagyd h megussza, megteszi massal is, es az majd a te lelkeden szarad!
2018. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%

"es az majd a te lelkeden szarad!" - jujujuj de sötét itt valaki!


Amúgy sosem értettem azokat a kiscsajokat akik erőszakot kiáltanak - de a neten. Tehát nem a rendőrségre megy, hogy hivatalos feljelentést tegyen és ezzel a megfelelő irányba terelje azt ami már eleve el lett cseszve, hanem netezgetnek, sírdogálnak, csendben szenvednek... Ennek mi értelme?

És az a vicc, hogy ilyenkor az a jófej aki a sebeiket nyalogatja nem pedig az aki azt mondja, hogy kapd össze magad és tegyél feljelentést.

Valahogy mintha nem is a megoldásról szólna a dolog hanem a sajnálatról.

2018. febr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Én se tettem hasonló esetben feljelentést,nem hiányzott a hercehurca.Nekem sikerült teljesen törölnöm az emlékeimből,igaz 10 éve volt,józan is voltam,eszembe se jut.Úgy tekintettem az egészre mintha nem velem történt volna,és nem sajnáltam magam,ez bejött.
2018. febr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Aki nem érti, miért nem mennek feljelenteni ilyen esetben, azok el sem tudják képzelni, milyen az, amikor egy megeröszakolás után részeltesen el kell mesélniük 5-10 alkalommal egy csomó idegen férfi elött, hogy pontosan mit tett velük az illetö, hogy nyúlt a puncijukhoz, hogyan hatolt beléjük, stb, ami még beleegyezéses, pozitív szex esetén is kínos idegenek elött, de ilyen esetben sokszorosan. Nem elég, hogy ismeretlen emberek elött kell ilyen intim részletekröl beszélni, de minden egyes alkalommal újra át is kell élniük a megeröszakolást, ami lelkileg borzasztó megterhelö. Ehhez jönnek az olyasami megjegyzések, mint itt az egyik válaszolóé is, hogy biztos ö volt berúgva, ö kezdeményezett vagy bíztatta a férfit, szóval öt hibáztatják, ami még nehezebbé teszi a helyzetét.


Ezért igencsak érthetö, ha az áldozatok többsége nem tesz feljelentést, mert nem akar ennyi megalázást elviselni az elszenvedett trauma után pluszban.

2018. febr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Vizsgáltasd ki magad hogy nem lett e következménye(nemi baj, terhesség stb) aztán menj pszichológushoz és próbáld elfelejteni.
2018. febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

egy ilyen apuka nagy segítség lenne ilyenkor:

https://www.youtube.com/watch?v=Bhplg8YCu-M

2018. febr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!