Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végrehajtás alatt álló autó...

Végrehajtás alatt álló autó eladása?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy párommal vettünk egy autót amit az ő nevére irattunk és az édesanyja lett az üzembetartó, hogy a biztosítás olcsóbb legyen. Páromnak azonban van egy tartozása és a végrehajtó le akarja foglalni az autónkat. Mi mikor ezt megtudtuk gyorsan átirattuk az én nevemre és az üzembetarto maradt párom anyukája. Ma azonban kaptunk egy levelet hogy az autó még így is lefoglalás alatt van mert az üzembetartó nem változott. Hozzáteszem nem vagyunk házasok és még lakcímünk is teljesen más. A kérdésem az lenne hogy ez így hogyan lehetséges? Ha már én vagyok a tulaj akkor hogy hivatkozhatnak arra hogy azért maradt lefoglalva az autó mert nem változott az üzembetartó?

2019. máj. 6. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A végrahajtás alatt álló ingóság elidegenítése, a végrehajtás alóli más módon történő kivonása a Büntető Törvénykönyv szerint bűncselekmény. Jobb lesz, ha vigyáztok ezzel a trükközéssel.
2019. máj. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát már az én nevemen van az autó, április 17-én kelt a levél amit küldtek, mi pedig az adás vételit 15-ére irtuk. szóval már el volt adva amikor a levelet kiállították
2019. máj. 6. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Üzembentartótól nem foglalhat a végrekecske. Nem az ő tulajdona.
2019. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!