Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Végrehajtás alatt álló autó...

Végrehajtás alatt álló autó eladása?

Figyelt kérdés
Párom jó pár éve vett fel egy kölcsönt a szüleinek amit nem fizettek, ma pedig a kedves anyós hozott egy levelet amit hozzájuk küldtek mi szerint a párom autója lefoglalásra kerül. Mi ilyenkor a kerülő? Hétfőn lenne leműszaki vizsgáztatva... Ha előtte írunk egy adásvételi szerződést mondjuk az én nevemre (nem vagyunk házasok) és más vagyona nincs a páromnak akkor lehetséges hogy ne kelljen búcsút inteni az autónknak? Tudom ez nem helyén való de nem vagyunk anyagilag úgy eleresztve hogy el vegyék tőlünk vagy kifizessünk 1 millió forintot.
2019. febr. 14. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már rátették a kezüket, végrehajtás alatt áll, nem hiszem hogy el lehetne adni.

Volt pofája az anyósnak oda vinni a levelet?

2019. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekik mindenre megvan az arcuk..... Én meg lehetek ideges.... Keményen megdolgoztunk ezért az autóért... És ez lett a vége... Teljesen bele vagyok őrülve. Mai világban örül az ember ha van valakije. Sajnos ugye ez által a párom megvan bélyegezve. Ezért nem házasodtunk össze hogy ne legyen közös az a ház amit édesapamék a nevemre irattak. Ezáltal nem tudunk hitelt felvenni, hiába fizetnénk mi rendesen. Már vége mindennek.... Oda a becsülete...
2019. febr. 14. 13:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg. Lehet, sikerül. De akkor minél előbb. Ha már rajta van a foglalás, akkor már nem tehettek semmit.


Én vettem olyan kocsit, amire a NAV foglalást tett, csakhogy az előző előtti tulaj foglalását. A srác megvette, átíratta, használta (kapott törzskönyvet is a nevére). És amikor nekünk eladta, akkor bukott ki a rendszerben átírásnál, hogy foglalás van rajta. KB egy időben történt ugye a NAV foglalás rátétel, meg az adásvétel...

Végül sikerült levetetni, és át tudtuk íratni.

2019. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia hogyan sikerült le vetetni róla ha mi is úgy döntünk mintha én lennék a "vevő "?
2019. febr. 14. 14:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Kicsit későn kaptok észbe.
2019. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy, hogy jogtalanul rakták rá a foglalást. Mert a srác előbb a nevére íratta, a NAV meg utána tette rá az előző tulaj foglalását.

Azért írtam, hogy ha siettek, megjátszhatjátok ezt, ha még nincs rajta a foglalás. Írassátok át.


De a tartozás megmarad, és a végrehajtó követelni fogja!

2019. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amire készülsz az konkrétan bűncselekmény, úgy hívják, hogy fedezetmegvonás.


Ha még a levél kiérkezése előtt csináltatátok volna akkor rá lehetne fogni a jóhiszeműséget de így már esélytelen. Ha nem akartok belőle nagy bajt akkor nem is próbálkozotok.


Amúgy szvsz át sem írják az okányirodában, ha a NAV végrehajtás alá vonta.

2019. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne szivasd meg magad, zárttörés és az bűncselekmény.
2019. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3,6, vagyok.

Az tény, hogy ugye a mi esetünkben idegennek adta el a kocsit a tulaj, tehát az kevésbé lett volna amúgy is gyanús.

2019. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megértettük... S elfogadjuk... Nem könnyű iszonyú nehéz, de más választásunk nincs mint az hogy átadjuk az autónkat!
2019. febr. 14. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!