Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Angol, francia, japán nyelvtudással hol érdemes elhelyezkedni?

Ebből a 3 nyelvből az angolt és a franciát felsőfok közeli szinten beszélem. Japánból még viszonylag kezdő vagyok de ott is az erős közép-felsőfok a cél. Milyen területen,munkakörben, illetve milyen végzettséggel van esélyem jó fizetést szerezni ezzel a tudással úgy, hogy reál, matekos tudást igénylő helyek kizárva (amúgy jelenleg nyelvszakos hallgató vagyok az egyetemen).

Keress kérdéseket hasonló témákban: angol, francia, Japán, egyetem, nyelvtudás

máj. 15. 21:01  Privát üzenet  

A válaszok
repülőtéren

# 1/2Időpont máj. 16. 14:55 Privát üzenet
kgabor1992 nevű felhasználó válasza:

Én azt tanácsolom, hogy keress valami fordítóirodát! Ha ennyire jó vagy angolból, franciából, akkor simán lehetsz fordító, mivel ott sem a nyelvvizsgákat fogják nézni, hanem a valódi folyékony nyelvtudást.

Ami a japánt illeti (mint szakos hallgató) tapasztalatból mondom, hogyha jó az angolod, akkor azzal bármit elérhetsz. Ez alatt azt értem, hogy nálunk anno a fordítói specen végzettek közül senki sem lett japán tolmács/műfordító. Hiába az N2-es, Origó C1-es nyelvvizsga, ha nem beszéled folyékonyan.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de mindenképpen keress valami fordítói munkát (akár egyetem mellett is!) a tapasztalat miatt! Ha elvégzed az egyetemet, és munkát kell keresned, nem csak a nyelvtudásod lesz stabil, hanem már fel is tudod mutatni, hogy suli mellett dolgoztál is, mint tolmács/fordító.

Ha meg nem akarsz fordító/tolmács lenni, akkor felesleges nyelveket beszélni :) Lehetnél pl. idegenvezető, de nem tudom, hogy az angol mellett a franciának és a japánnak mennyi esélye van.

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont máj. 17. 19:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Angol, francia és orosz után milyen SZLÁV nyelvet érdemes tanulni?
Melyik nyelvet érdemes tanulni?
Az angol és a német mellé oroszt vagy franciát lenne érdemes tanulni? (bővebben lent)
Aktív, vagy volt Francia Idegenlégiósokat kérnék, le tudnátok írni az ezredeket, pár mondatban, melyik, milyen, mennyire kemény, pár szóval jellemeznétek, melyikbe, miért érdemes menni?
Milyen nyelvet érdemes tanulni az angol mellett?
Milyen dolgokat érdemes magammal vigyek, ha belépek a Francia Idegenlégióba?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!