Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol, francia, japán nyelvtud...

Angol, francia, japán nyelvtudással hol érdemes elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Ebből a 3 nyelvből az angolt és a franciát felsőfok közeli szinten beszélem. Japánból még viszonylag kezdő vagyok de ott is az erős közép-felsőfok a cél. Milyen területen,munkakörben, illetve milyen végzettséggel van esélyem jó fizetést szerezni ezzel a tudással úgy, hogy reál, matekos tudást igénylő helyek kizárva (amúgy jelenleg nyelvszakos hallgató vagyok az egyetemen).

2019. máj. 15. 21:01
 1/2 anonim válasza:
repülőtéren
2019. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy keress valami fordítóirodát! Ha ennyire jó vagy angolból, franciából, akkor simán lehetsz fordító, mivel ott sem a nyelvvizsgákat fogják nézni, hanem a valódi folyékony nyelvtudást.


Ami a japánt illeti (mint szakos hallgató) tapasztalatból mondom, hogyha jó az angolod, akkor azzal bármit elérhetsz. Ez alatt azt értem, hogy nálunk anno a fordítói specen végzettek közül senki sem lett japán tolmács/műfordító. Hiába az N2-es, Origó C1-es nyelvvizsga, ha nem beszéled folyékonyan.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de mindenképpen keress valami fordítói munkát (akár egyetem mellett is!) a tapasztalat miatt! Ha elvégzed az egyetemet, és munkát kell keresned, nem csak a nyelvtudásod lesz stabil, hanem már fel is tudod mutatni, hogy suli mellett dolgoztál is, mint tolmács/fordító.


Ha meg nem akarsz fordító/tolmács lenni, akkor felesleges nyelveket beszélni :) Lehetnél pl. idegenvezető, de nem tudom, hogy az angol mellett a franciának és a japánnak mennyi esélye van.

2019. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!