Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, francia és orosz után...

Angol, francia és orosz után milyen SZLÁV nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Leginkább a lengyel, a szerb, az ukrán és a belorusz vonz ezek közül.

2019. máj. 7. 12:10
 1/7 anonim válasza:
100%
Ukránban és oroszban sok a hasonlóság, a nyelvtan nagyon hasonlít és több szó is egyezik.
2019. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, de azért köszönöm a választ. Amúgy a belorusz is hasonlít az oroszra. De én arra lennék kíváncsi, hogy melyiknek van több értelme. (Bár biztos fogok még ezen kívül is szláv nyelvet tanulni, inkább valami sorrendet kellene állítanom, mert egyszerre az összes nem fog menni.)
2019. máj. 7. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha sorrendet szeretnél az általad felsorolt 4-ről: -szerb

-lengyel

-belorusz

-ukrán

Vagy: -lengyel

-szerb

-ukrán

-belorusz

De ez csak az én személyes véleményem.

2019. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdemesnek egyiket sem érdemes orosz után már
2019. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom negyedik idegen nyelvként nem az a lényeg, hogy minél könnyebb legyen, úgyhogy ne az ukrán legyen csak azért, mert kb ugyanaz, mint az orosz. Inkább a lengyel, az most egy nagyon dinamikusan fejlődő ország, és az EU-ban egyre befolyásosabbak.
2019. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy én is inkább a lengyelt vagy a szerbet helyeztem volna előrébb.

Lengyelt régóta tervezem, de szerb nyelvterületre gyakrabban megyek, szóval ott néhány dolog ragad is rám.

2019. máj. 7. 22:06
 7/7 anonim ***** válasza:

"én arra lennék kíváncsi, hogy melyiknek van több értelme"

Attól függ, hogy melyiket mire használnád. Ha kb. ugyanarra, vagy kb. semmire, csak úgy, hobbiból akarnék tanulni valamit, akkor vagy azt választanám, ami a legjobban vonz (ez nálad mintha a lengyel lenne), vagy ha érzelmileg tökmindegy lenne, akkor mondjuk azt, amit a legtöbb ember beszél a világon/Európában/környezetemben - annyira szűkíthető a kör, amennyire praktikusnak látszik.

2019. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!