Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Angol, francia és orosz után milyen SZLÁV nyelvet érdemes tanulni?

Leginkább a lengyel, a szerb, az ukrán és a belorusz vonz ezek közül.

Keress kérdéseket hasonló témákban: szláv, belorusz, ukrán, szerb, lengyel, orosz, angol, francia, bolgár, szlovén

máj. 7. 12:10  Privát üzenet  

A válaszok
Ukránban és oroszban sok a hasonlóság, a nyelvtan nagyon hasonlít és több szó is egyezik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 7. 12:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudom, de azért köszönöm a választ. Amúgy a belorusz is hasonlít az oroszra. De én arra lennék kíváncsi, hogy melyiknek van több értelme. (Bár biztos fogok még ezen kívül is szláv nyelvet tanulni, inkább valami sorrendet kellene állítanom, mert egyszerre az összes nem fog menni.)

# 2/7Időpont máj. 7. 12:20 Privát üzenet

Szerintem ha sorrendet szeretnél az általad felsorolt 4-ről: -szerb

-lengyel

-belorusz

-ukrán

Vagy: -lengyel

-szerb

-ukrán

-belorusz

De ez csak az én személyes véleményem.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 7. 12:26 Privát üzenet
Érdemesnek egyiket sem érdemes orosz után már

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 7. 13:42 Privát üzenet
Gondolom negyedik idegen nyelvként nem az a lényeg, hogy minél könnyebb legyen, úgyhogy ne az ukrán legyen csak azért, mert kb ugyanaz, mint az orosz. Inkább a lengyel, az most egy nagyon dinamikusan fejlődő ország, és az EU-ban egyre befolyásosabbak.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont máj. 7. 19:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy én is inkább a lengyelt vagy a szerbet helyeztem volna előrébb.

Lengyelt régóta tervezem, de szerb nyelvterületre gyakrabban megyek, szóval ott néhány dolog ragad is rám.

# 6/7Időpont máj. 7. 22:06 Privát üzenet

"én arra lennék kíváncsi, hogy melyiknek van több értelme"

Attól függ, hogy melyiket mire használnád. Ha kb. ugyanarra, vagy kb. semmire, csak úgy, hobbiból akarnék tanulni valamit, akkor vagy azt választanám, ami a legjobban vonz (ez nálad mintha a lengyel lenne), vagy ha érzelmileg tökmindegy lenne, akkor mondjuk azt, amit a legtöbb ember beszél a világon/Európában/környezetemben - annyira szűkíthető a kör, amennyire praktikusnak látszik.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 8. 21:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik nyelvet érdemes tanulni?
Angol, német, olasz után mit érdemes tanulni?
Milyen nyelvet érdemes tanulni?
Franciát miből érdemes tanulni? Mit gondoltok a nyelvkönyvekről, nektek mi vált be? (Lehet magyar, angol vagy csak francia is. )
Aki esetleg volt már a Francia Intézetben tanfolyamon le tudná írni a tapasztalatait, illetve javaslatait, hogy mennyire érdemes részt venni ott nyelvtanfolyamon?
Francia! Milyen kifejezéseket érdemes használni, ha egy szöveg tartalmát ismertetném?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!