Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ennyire elmarad...

Csak én vagyok ennyire elmaradott gondolkodású?

Figyelt kérdés

Nem írom le a történetet, mert nem érdemes....

Én általában ha először megyek idegen házba mindegy milyen indokkal, mindig tudom hogyha vannak kisgyerekek akkor valami nekik való ajándékot viszek illetve édességet. Ha idősebbek akkor a férfinak egy üveg ital, a nőnek egy szép cserepes virág. Számomra ez alap még rokonságban is.


Viszont ha valaki ugyanígy első alkalommal csak úgy üresen beállít hozzám, azt az én elveim szerint jogosan írom le? Az első benyomás illetve gesztus nagyon fontos. Szóval én ezt az üresen beállítok valakihez, aztán eszem iszom nála, hát eléggé legalja kategóriának tartom. De mivel alapból kínálós vagyok és tisztelettudó, így csak levonom azt amit ilyenkor lehet.


Végül az eszem iszom után mikor kikísérem még annyit se mond, hogy "köszönöm a vendéglátást".


Félreértés ne essék, nem várok mindenáron ajándékot, de egy jelképes valami akkor is illene, szerintem.

Ki mit gondol erről?

Ennyire jellemtelen lett a világ? Ami már elfogadottá válik?


2019. máj. 18. 19:50
 1/5 anonim válasza:
szeritem ez ember függő, de van hogy a látogatás fajtájátol függ. pl ha hivatalosabb dolog az téyleg elvárja a gesztust de ha csak egy "rég láttalak, hogy vagy" látogatásról van szó nem kell feltéttlenül figyelmesség.Bár a vendéglátás nem megköszönése szerintem is elég nagy bunkóság
2019. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rómeó és Júlia történet körülbelül, 2 ellenséges család találkozott úgy hogy azelőtt még nem látták egymást. Ez lett volna az első bemutatkozás. Sajnos ez nagyon jellemtelenre sikeredett neki.
2019. máj. 18. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem viszek semmit és azt se várom el, hogy hozzám hozzanak.
2019. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vendégségbe menés, és a vendégségbe várás az nem jellem kérdése. Legfeljebb illem kérdése.

Az illem úgy diktálja, hogy ha vendégségbe hívtak engem, úgy a meghívást illik elfogadni, annak eleget tenni, majd a vendéglátást követően nekem viszonoznom illik a meghívást, majd a viszont vendéglátást. Az, hogy kinek, mikor és miért visz ajándékot, az felfogás kérdése. Azonban az illem mégis csak úgy diktálná, hogy ha vendégségbe hívtak és megyek, úgy a "háziasszonynak" minimum illik valami ajándékot vinni, ez általában virág. A "házigazdának" nem feltétlenül viszünk ajándékot, de ha van a tarsolyunkban egy jóféle üveg bor, nem árt.

A vendégül látást azonban minden esetben illik megköszönni, akkor is, ha hívtak, meg akkor is, ha csak váratlanul állítottunk be valakihez.

Ezeket gondolom én a kérdéseddel kapcsolatban.

2019. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4, köszi hogy kifejtetted a gondolataimat! Az illető telefonon kérdezte meg hogy eljöhet e hozzánk megismerkedni. Előtte sose találkoztunk egymással. Terített asztal és kiszolgálás várta. Majd ahogy elhagyta a házat még annyit se mondott, hogy köszönöm a vendéglátást, illetve várlak benneteket én is. De hozzátette hogy sűrűbben fog jönni ezentúl. Nem szívesen várt vendég volt, egy jellemtelen senki. Viszont nem mertük megsérteni a saját házunkban. És ami a legnagyobb hiba, hogy első látogatásnál illik érdeklődően mindenről beszélgetni és maximum 1 órát szabad ottmaradni, mert én se tartok fel senkit. 5 és fél óra idegennél kicsit húzós és ez idő alatt az ember nem tudja végezni a dolgát, sehogy sem akarta észrevenni magát. Beszélgetés közben csak azt mondta és arra válaszolt amire akart. Szóval ez jellemtelenség és csak egyik pillanatról a másikra komoly dologról beszélve elkezd vihogni valaki mint egy elmebeteg, az nem épp normális.
2019. máj. 19. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!