Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2019-ben érettségizők: Emelt...

2019-ben érettségizők: Emelt biológia. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet csak én érzem igazságtalannak az esetet, azonban szeretném tudni, hogy ti hogy vélekedtek a megváltoztatott biológia érettségi javítókulcsában foglaltakról! Szerintetek igazságos,hogy a IX./A feladatban elfogadásra került a gátlással levezetett megoldás? Mert szerintem teljesen ellentmond a feladat szövegének!

2019. máj. 23. 14:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Szerintem az egész érettségi rossz irányba ment el. Egyáltalán nem volt értelme végigtanulni az elmúlt négy évet, hiszen majdnem minden feladatban az elején közöltek valami új információt és azzal kellett dolgoznunk. Amikor kijöttem nagyon csalódott voltam, de aztán megnéztem a javítókulcsot és nem lett rossz. Ennek ellenére dühít, hogy a feladatsorban annak is ugyanannyi esélye van aki sokkal kevesebb lexikális tudással rendelkezik.
2019. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanígy gondolom! Teljesen felesleges a legapróbb részletekig tudni mindent, mikor ugyan oda leszel bekategorizálva az eredményed alapján, mint azok, akiknek fogalma sincs a helyes válaszok miértjeiről..de mint látjuk még csak helyesen válaszolni sem kell ahhoz, hogy elfogadják a megoldásaid...Nekem sem lett rossz egyébként, csak azért mégis dühítő! Te hány százalékot vársz írásbelin? :)
2019. máj. 25. 11:14
 3/15 anonim válasza:
Hát őszintén, én nem értek egyet veled. Szerintem sem volt egyértelmű a feladat, bár én nem gátlással vezettem le. Az érettségi maga pedig rohadtul kiábrándító volt. Annyit tanultam rá, és akkor elém raknak egy szövegértést kb. Ettől függetlenül nekem elég jól sikerült, én ilyen 95 százalékot számoltam
2019. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Nekem 80-85% körül lesz a biosz meg a kémia is, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Egyébként fogorvosira jelentkeztem. :)
2019. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez szép teljesítmény! Gratulálok!:) Sajnos minden évben, minden érettségiben vannak félreértelmezhető kérdések, de nem reklamálhatunk minden egyes feladatért és megoldásért. Ilyen a feladatsor, ez van. Ettől függetlenül kicsit idegesít, hogy két teljesen ellentétes megoldás került elfogadásra...És nem tudom egyeseknek a FOKOZOTT működés hogyan értelmezhető másként..Minden esetre nem akarok senkit megbántani és kételkedni a képességeiben. Csak a változtatás a dühítő számomra.
2019. máj. 25. 13:24
 6/15 A kérdező kommentje:
xxxxxentationxxxxx Gratulálok! Én is fogorvosira jelentkeztem! Melyik egyetemre?
2019. máj. 25. 13:26
 7/15 anonim válasza:
100%
És nem is csak az a baj, hogy ezt elfogadják, hanem más feladatok is voltak, amikben voltak félreérthető dolgok azokat pedig nem.
2019. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Remélem bekerülök SOTEre de majd meglatjuk. :) Te?
2019. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is SOTE-ra szeretnék bekerülni! Remélhetőleg meglesz és nem emelik a ponthatárokat:)
2019. máj. 25. 13:37
 10/15 anonim válasza:
Reméljük 🤞🏻
2019. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!