Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a "3 liter sör tüskével"...

Mi ez a "3 liter sör tüskével" dolog?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakran találkozom ezzel a kifejezéssel. Facebookon is sokszor írják, tegnap a tv-ben is hallottam. De nem magyarázzák el mi ez, úgy kezelik, mintha ez valami köztudott dolog lenne.

Szóval mi ez? Hogy kell érteni? Mi az a tüskés sör pontosan és mért pont 3 liter?


2019. jún. 14. 11:02
 1/6 2*Sü ***** válasza:

Mondjuk rákereshettél volna… Akkor eljutottál volna az előzményekhez:

https://www.youtube.com/watch?v=BFm9c24D7Zg

Meg esetleg egy következményhez:

[link]

2019. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Képzeld, rákerestem! Pontosan ugyan ennek a videónak egy másik változatához jutottam és a napokban a tv-ben is ezt adták le.

Elmondja a fószer, hogy a melegben megiszik 3 liter sört, tüskével.

Lehet hogy velem van a baj, de nem értem a poént. Valamint azt sem, hogy hogyan lehet tüskét inni/enni. Vagy hogy kell érteni ezt a tüske dolgot.

Keresni én is tudok. Magyarázatot vártam volna.

2019. jún. 14. 11:33
 3/6 2*Sü ***** válasza:
44%

Vannak ezek a féldecis tömény italok:

[link]


Ezeknek a „közismert” nevei: rakéta, tüske, tipli, szög, ampulla, meg szokták a felesnek az egyéb különböző neveit is használni rá (stampó, stampedli, kupica, feles stb…).


(Egyébként az említett videóból – [link] – is kikövetkeztethető, hogy mit is jelent a tüske, lásd: 0:50, 2:33)


Egyébként Google keresés: tüske

3. találat: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidi..

Google keresés: mi az a tüske

1. találat: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidi..


~ ~ ~


Ha nem tudod mi a poén abban, hogy valaki hőségben 3 liter sörrel, meg töménnyel próbálja átvészelni a hőséget, akkor vagy a humorérzéked pocsék, vagy nincs tapasztalatod, hogy milyen kellemes egyéb folyadékbevitel nélkül nagy mennyiségben alkoholt fogyasztani kánikula idején.

2019. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm. Sejtettem, hogy valaminek a fedőneve lesz. Nekem nem volt annyira "közismert".

A többi felesleges megjegyzéseidet, megtarthattad volna magadnak, azt nem kérdeztem.

2019. jún. 14. 12:05
 5/6 2*Sü ***** válasza:
85%

> A választ köszönöm.


Nincs mit.


> Nekem nem volt annyira "közismert".


Ezért is került idézőjelek közé. Aki fordult már meg jó munkás emberek – gyári dolgozók, kőművesek, nehéz munkát végzők – között, az találkozott már ezekkel a nevekkel. Meg aztán innen széles körben elterjedt az elnevezés azok között is, akik – hogy is fogalmazzunk – az alkoholfogyasztásban az árat és a mennyiséget a minőség elé szokták helyezni, vagy azok körében, akik ismerősöket tudhatnak magukénak. De szerencsére nem az egész ország masszív alkoholista, így sokak számára nem annyira ismert az elnevezés. Szóval no para, ez nem az alapműveltség része.


> A többi felesleges megjegyzéseidet, megtarthattad volna magadnak, azt nem kérdeztem.


Úgy voltam vele, ha már rákérdeztél, akkor azért megmutatom, hogyan kellett volna keresni. Nem kérdezted ugyan és megtarthattam volna magamnak, de tekintsd ajándéknak és használd egészséggel. ;-)

2019. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tüske másik köznapi neve a délig tartó lendület ill. Kőműves Actimel
2021. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!