Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti össze jőnétek egy autista...

Ti össze jőnétek egy autista lánnyal?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 15:03
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az öszinte hozzászólásokat😊.Nem pontozók le senkit miért tenném ezt😊.
2019. jún. 16. 16:29
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

Lehetséges... ha valamiért megtetszik, és amúgy nagyjából normális.

De valóban az a helyzet, hogy nem a párom lenne, hanem a gondozottam. Én sem szeretném, hogy az életem arról szóljon, hogy gondozó vagyok egy családban.

2019. jún. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
És barátként sem tudnátok elfogadni egy autistát?😊
2019. jún. 17. 13:50
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Autista nőként meglepve olvasom némelyik hozzászólást. Természetesen ahány autista, annyiféle autizmus. Azonban nekem a tapasztalatom az, hogy az összes autista nő ismerősöm nagyon független, önmagában megállni képes személy, ami bizony nem mondható el sok NEM autista pasiról, akiket ismerek!


Sajnos úgy látom, hogy rengeteg férfinek kell egy "pótanyuka", aki megmondja, mit csináljanak magukkal, mert amikor épp nem dolgoznak, nem tudják értelmesen elfogalni magukat. (Itt is természetesen tisztelet a kivételnek.) Sokszor hallok olyanokat, hogy "ha nem lenne a Kati/gyerekek, teljesen elzüllenék" vagy "nem tudnám, mit csináljak".


Volt is sajnos ilyen pasim, aki egyik kapcsolatból ugrott a másikba, mert rettegett az egyedülléttől, és valóban, ha rá volt bízva a dolog, nem nagyon csinált semmit azon kívül, hogy eljárt dolgozni, aztán meg panaszkodott, hogy sivár az élete... Ezért kellett neki mindig valaki, szerintem társfüggő volt.


Autista felnőtt nő ismerőseim mind tök aktívak, vannak hobbijaik, barátaik (mert nem, az autizmus nem azt jelenit, hogy nem érdekel a többi ember), nincsenek "elveszve" akkor sem, ha épp nem élnek párkapcsolatban.


Én 15 évig éltem 2 hosszútávú kapcsolatban, most pár éve szingli vagyok, és mindkettő helyzetnek megvannak az előnyei/hátrányai, de az biztos, hogy nem jönnék össze megint olyan pasival, aki nem tudja, mit csináljon magával ha épp nem pátyolgatja valaki.


Szóval önmagában az, hogy valaki autista/neurotipikus, valóban nem elégséges információ, hogy el lehessen dönteni, akarok-e kapcsolatot az illetővel. Attől függ, milyen mint személy, ember.

2019. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
100%
Én lány vagyok, de a párom autista (ő fiú). A legesleg aranyosabb ember a viláhon, és igen, vannak nehezsegek, de minden kapcsolatban, szóval pont nem számít, hogy autista.
2019. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%
Sok az előítélet... Én nem ez alapján ítélem meg az embereket. Egy borderline barátom is van, mindenki rosszakat mond róluk, közben tök normális. Egy autista se riasztana el. Csak ahogy látom, ők nem akarnak ismerkedni "ép" emberekkel. De ha ez nem igaz, én örömmel megismerném őket. Aztán ha nem működik ez van, de ha meg se próbáljuk sose derül ki.
2019. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló te lány vagy fiú vagy ?😊
2019. jún. 18. 17:59
 18/33 anonim ***** válasza:

"barátként sem tudnátok elfogadni egy autistát?"

De, miért ne?

Ez attól függ, hogy veszélyes helyzetekbe sodor-e?

2019. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

"Természetesen ahány autista, annyiféle autizmus."

Nyilván nem olyanra gondolunk, akit csak 3 hónap együttélés során lehet megkülönböztetni egy átlagembertől.

2019. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
#19, ez a kérdésben nincs benne. Csak az, hogy autista. Két egyforma autistàt én pedig még nem làttam, pedig ismerek pàrat.
2019. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!