Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti össze jőnétek egy autista...

Ti össze jőnétek egy autista lánnyal?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 15:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
#16-os, szerintem a többségre nem igaz, hogy nem akarnak neurotipikus emberekkel ismerkedni, csak egyrészt sokan nagyon félénkek, màsrészt egy idö utàn fârasztó, hogy mindig nekünk kellene mindenben igazodni a màsikhoz... De nekem pl. vannak neurotipikus baràtaim, és a többi àltalam ismert autista nagy részének is. Az viszont igaz, hogy vannak olyanok is, akiket annyi zaklatàs, megalàztatâs, visszautasítàs stb. ért, hogy ùgy döntött, nem éri meg. Megértem azt is.
2019. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy én ismertem terhelt lányt.

Nem autista volt, hanem kényszeres és még más baja is volt.

Együtt lehetett élni vele - de az ember sose tudhatta, hogy mikor zúdul a nyakába valami.

Nagyon egyoldalú így a dolog, és kiszámíthatatlan.

Mondjuk az autistákkal más jellegű problémák vannak, de emiatt nem akarnak itt sokan foglalkozni velük.


Talán, ha leírnád pontosan a tüneteidet, jobban lehetne a kérdésedre válaszolni.

2019. jún. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Kedves 19 válaszoló ezt ,hogy értete.

"Nyilván nem olyanra gondolunk, akit csak 3 hónap együttélés során lehet megkülönböztetni egy átlagembertől"

2019. jún. 28. 00:28
 24/33 anonim ***** válasza:

Úgy "értete", hogy SZEMMEL LÁTHATÓ rajta az, hogy autista.

10 percen belül kiderül, ha együtt vagytok.

2019. jún. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

"Szemmel làtható rajta, hogy autista"

jah, nem is értem akkor minek doktori diploma a diagnosztizàlàshoz, ha úgyis szemmel làtható. A legtöbb autistàn egyàltalàn nem lâtható, se öt percen belül, de gyakran még utàna sem.

2019. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"A legtöbb autistàn egyàltalàn nem lâtható"

TEHÁT akkor most NEM őróluk beszélünk, hanem olyanról, akin látható is.

2019. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
De a kérdésben nem ez szerepel.
2019. jún. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

De, ez szerepel.

NEM az a kérdés, hogy "Összejönnétek-e egy olyan lánnyal, aki amúgy autista, de ez csak 3 évi együttélés után derül ki nála".

2019. jún. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Az autizmus egész spektrumán belül.
2019. jún. 30. 18:15
 30/33 anonim ***** válasza:

Az autizmus egész spektruma nagyon szerteágazó.

Benne van az is, aki teljesen normális, csak olyan pici zavara van, amit még évek alatt is nehéz észrevenni.


Amúgy csak szólok: 𝐧𝐢𝐧𝐜𝐬𝐞𝐧 "normális" ember. Minden létező embernek vannak kisebb-nagyobb eltérései az átlagtól, és ebből sok nem is betegség, hanem a nevelésének köszönhető.

Egy enyhe autista sokszor normálisabban viselkedik, mint egy kevésbé jól nevelt átlagember.


Szóval, kérdező - ha TÉNYLEG érdekel a téma - akkor el kellene végre árulnod, hogy neked mi a konkrét problémád.

2019. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!