Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik annak a szakaszai, ha nem...

Mik annak a szakaszai, ha nem alszom 1-2 napot?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy: xy óra alvás nélkül pl. Nagyon fáradt leszel, majd elmúlik.

Tapasztalatok, hogy milyen volt sok alvás nélkül?



#alvás #alvás kihagyás
2019. jún. 20. 22:02
 1/1 anonim válasza:

Nem tudom, hogy mennyi alvásmegvonás számít nálad soknak, de az elmúlt néhány hétben az alvási ciklusom meglehetősen felborult. Sikerült többször is 48 órán át ébren maradni.

Nálam ez úgy szokott kinézni, hogy amikor lefekszem, már érzem, hogy nem sikerül majd éjjel aludni. Ilyenkor mindig kegyetlenül pörögnek a gondolataim, nem tudom leállítani őket. Amikor hajnalodik, akkor pedig végképp nem tudok már elaludni, ezért felkelek, elindítom a napom. Először még nem olyan vészes, mondhatni totál fel vagyok pörögve(20 óra ébrenlét után), valószínűleg a megemelkedett adrenalin és kortizol szint miatt. Aztán ahogy egyre világosabb lesz, minden egyes fénynyaláb mintha tüzes nyíl lenne, ami behatol a pupillámon az agyamba és kegyetlen fejfájást okoz. 😀 (24 óra után) Ezután kezdődik csak a nap. Napközben engem délelőtt (28 óra) szokott elérni egy holtpont, majd ha sikeresen túlélem a napot, akkor megint este 8-10 körül leszek a legfáradtabb, ezen nekem még nem is sikerült túllendülni.

Nekem ilyen sok alvás nélkül

Plusz nálam még az is hozzájön, hogy epilepsziás vagyok, aminél az alvásmegvonás triggereli a rohamokat, ezért nálam még ezek is szoktak jelentkezni. De gondolom, hogy esetedben ilyen nem áll fenn.

2019. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!