Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy maradjunk a...

Mit jelent hogy maradjunk a málnásban? Vagy mikor szokták ezt irni/mondani egymásnak az emberek?

Figyelt kérdés
Én nekem van erről egy elméletem, de kíváncsi vagyok, hogy nem gondolom e túl a dolgot
2019. jún. 25. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Málnással kapcsolatban azt a szleng szólást hallottam már, hogy: "bedől, mint maci a málnásba". Ez annyit jelent, hogy mások által elmondott - esetleg nem is valós dolgokat - elhisz, hiszékeny.

"Maradjunk a málnásban" ezt a kifejezést még nem hallottam. De lehet, azt jelenti, hogy, ha jó helyen vagyunk, akkor maradjunk ott, ne vágyjunk másra, vagy jobbra. Talán.

2019. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszban írt "maci a málnásban" szleng átvitt értelemben a szexre utal. Ebben a körben lehet értelmezni a kérdésed mondatát.
2019. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!