Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért így ejtik? (Kérdésed túl...

Mért így ejtik? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
ismerek egy családot aki (főleg a gyerek csaj és az anyja) úgy ejtik a pizzát(pidzát) hogy pizza úgy ahogy íroom.. ez gáz nem?? vagy olyan fura hogy beszélek és mondom hogy :(pidza) és ő meg ugyanúgy utána le pizzáza..
2010. júl. 11. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Neki meg az fura ahogy te mondod. És is úgy ejtem hogy pizza. Akár mennyire is hihetetlen, de senki nem olyan mint te. -.-
2010. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs semmi baj szerintem! Én is úgy ejtem ki, hogy pizza, nem úgy hogy pidza.


:)

2010. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pidza??? , ne röhögtesd már ki magad...a helyes kiejtés a pizza.... te ejted furcsán, nem ők
2010. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben azok szokták "pidzának" mondani, akik jártak Olaszországban, mert azért lássuk be, az olasz kiejtéshez ez áll közelebb. Én is z-vel mondom, de elég sokan nem, és kiröhögni nem jogos. A kérdező részéről meg a másik kiejtést gáznak titulálni nem jogos... mindkettő rendben van szerintem.
2010. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pidzának mondom, mert így tanítottak. Kész. Ennyi. Van olyan barátom, aki pizzát mond, egy kissé zavar, mert máshogy szoktam meg, de nem szokásom belekötni, ellenben azzal, hogyha valaki ezt mondja pl., hogy "rizset"...

Azért nincs bajom a "pizzázókkal", mert magyarok vagyunk, szóval szerintem jogunk van magyarosan kiejteni a nem magyar szavakat is, ha egy másik magyar emberhez beszélünk. Természetesen, ha külföldi lennék, akkor idegesítene, hogy nem úgy ejtik a szavakat, ahogy elméletileg kellene.

2010. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk így terjedt el, hogy pizza. a bungalót is így ejtjük, nem bangelou-nak, ahogy valószínűleg mondják. párizst mondunk pári helyett, londont landn helyett, és így tovább. azt kellene mondanunk, ami itt terjedt el, nem? sznobizmusból szoktak mást mondani
2010. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1-2 válaszolónak köszii..de szerintem a többiek nem értik a kérdést..-.-
2010. júl. 11. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!