Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az hogy lehet, hogy felteszek...

Az hogy lehet, hogy felteszek egy kérdést teljesen rossz kategóriában és akkor is tudnak rendes válaszokat adni? Ennyire univerzálisak az emberek ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
2019. szept. 10. 05:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert az embert nem csak egy dolgot ismer, nem csak egy dolgot tud.


Lehetséges, hogy egy területet nem ismer, de épp tudja a kérdésre a választ, mert benne volt egy cikkben pár napja vagy említette neki egy ismerőse régebben.


De, ismétlem, sok ember több területen jártas az életben, mivel nem csak egy dolog érdekli.


Ha bejön a munkahely alkategóriában egy kutyás kérdés, meg tudom pl válaszolni, mert engem se csak a munka érdekel :) Az más kérdés, hogy a kutya alkategóriába a lepontozók miatt be se teszem a lábam.

2019. szept. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

teljesen egyetértek az első válasszal, csak tippként jutott eszembe - vélem egy kérdésedről kérdezel -, használtál kulcsszavakat? Mert a beállított kulcsszavak alapján bárhonnan előkerül a kérdés.


És igen, ha meggondolod, te is több dolgot csinálsz éltedben (tanulsz, közlekedsz, vásárolsz, dolgozol stb.), ezek során ismereteket, tapasztalatokat szerzel.

Például, születésemtől, immár több mint hetven éve, folyamatosan van a családban körülöttem kutya, úgy az idő felében macska is, persze, hogy tudok róluk elég sokat. 49 éve van vezetői engedélyem, csaknem napi szinten vezetek, frissítem a szabályismeretemet, persze, hogy tudok a közlekedés kategóriában KRESZ kérdésekre válaszolni. Még amikor számítógép alig volt, ráleltem egy jópofa számítástechnikai alapokat nyújtó könyvre, aztán az akkori kornak megfelelően vettem egy Commodore 64-es gépet, azóta is folyamatosan programozgatok, hobbiból, most is készítek adatbázis-kezelővel programokat, írok Excel makrókat, persze, hogy tudok számítástechnikai kérdésekre is válaszolni. Villamosmérnökként, nem nagy ügy matek, fizika házi feladat kérdésekre válaszolni. Pusztán kíváncsiságból érdekelnek a GYK azon működései, amiket nem ismertetnek (mik a feltételei annak, hogy megjelenjen egy értékelés a válasznál, hogyan számítják a százalékokat, miért nem mindig módosul a százalék egy-egy új értékelésnél, stb.), ezeket izgalmas nyomozgatni, kiválogatni azokat, amiket adott, ilyen jellegű kérdéseknél konkrétan leírnak, ezeket összerakosgatni, figyelni, és rájönni; aztán már tudok ilyenekre válaszolni is a GYIK alkategóriában.

2019. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ricsi74zhf válasza:
Anyám férje még azt is megmagyarázza ha te kérdezel valamit hogy azt miért kérdezted...😂😂😂
2019. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!