Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tényleg tehet feljelentést az...

Tényleg tehet feljelentést az oldal valaki ellen?

Figyelt kérdés
2019. szept. 27. 17:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy felhasználo mondta hogy mikor írt nekem akkor üzik küldött neki az oldal hogy vigyázzon velem mert eljárás kndult ellenem. Gondolom hogy rossz poén de kicsit azért megijedtem, annak ellenére hogy nem csináltam semmit. Kamu?
2019. szept. 27. 17:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alig hiszem, hogy ilyen moderátori üzenetet kapott volna a felületen, de egyébként tehet feljelentést a cég.

Bizonyos esetekben köteles is lenne, de hogy ezt mennyire veszik komolyan, nem tudom.

2019. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bárki bárki ellen tehet feljelentést, csak mérlegelni kell hogy tényleg történt-e bármilyen bűncselekmény, bizonyítható-e és megéri-e az eljárás minden velejárója (idő, energia, pénz).


Netes trollkodásból aligha lesz valós feljelentés. Egy életveszélyes fenyegetést sem vesz mindenki komoly, ez csak névtelen kakaskodás a neten. Egy terrorhálózatba való beszervezés pedig már nyilván az a szint, ahol közbe kell avatkozni.

2019. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 belapus ***** válasza:
100%
Nem vagyok teljesen biztos abban, hogy a fenti tartalmú üzenetet küldött volna az oldal.Esetleg olyan lehet, hogy közlik, miszerint az üzenetet nem küldhetik el, de nem gondolom, hogy a miértjét a küldővel is megosztanák.Úgy vélem, hogy ha valaki ellen eljárás folyik azt előbb az érintettnek jelzik, leginkább úgy, hogy eltiltják az oldal használatától.
2019. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Barnabas333 ***** válasza:
67%
Letiltani, meg törölni szoktak. De hogyan jelentenének fel? Kinyomozzák az ipt?
2019. szept. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kinyomozni, az oldal látja az IP-det, és 5 évig meg is őrzi arra az esetre, ha bármilyen eljáráshoz szükség lenne rá. Az sem számít, ha törölteted magad vagy az általad kiírt dolgokat, azt is elteszik attól függetlenül, hogy publikusan már nem lesz látható.
2019. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feladatuk a nyomozás. Vannak esetek, amikor egy egyszerű civilnek is kötelező lenne értesíteni a rendőrséget. Ha nem teszi, az bűnpártolás is lehet.

A tartalomszolgáltató köteles a jogsértő tartalmakat elérhetetlenné tenni. Bűncsalelekményt érzékelve pdeig fljelentést tenni, de annak előkészülete esetén is.

2019. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!