Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A válaszok alján nem lenne...

A válaszok alján nem lenne jobb ha a %-os értékelés mellett azt is látnánk hányan találták hasznosnak és hányan nem hasznosnak az adott választ?

Figyelt kérdés
Hasonló külföldi oldalaknál például mutatják, itt is jó lenne szerintem. Mégis csak más dolog ha pl. egy 75%-ban hasznos válasznál 6-an pontozták fel és 2-en le, mint ha csak 3-an fel és egyetlen felhasználó le. Szerintem.

2019. szept. 30. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Hasznos lenne, de a legfőbb haszon az lenne, ha nem tetszik/nem tetszik gombnak használnák az emberek az értékelést
2019. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Pont az a százalék lényege, hogy nem kell kiírni az arányokat, mert 6/2 az pont ugyanannyi mint 3/1 vagy 69/23 vagy bármi más. Hiába szavaznának többen, a 75% az mindig 75% marad, a több szavazat nem jelent jobb/hasznosabb választ, amíg arányaiban ugyanannyian szavaznak lefelé vele.

3 fel 1 le = 75%

6 fel, 2 le = 75% (többen szavaztak, az eredményt nem befolyásolja)

69 fel 23 le = 75% (többen szavaztak, az eredményt nem befolyásolja)

...

2019. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a kezeket törölni kéne és csak simán egy zöld pipát oda tenni, mellé pedig egy számot, hogy hányan nyomtak rá a zöld pipára.


Természetesen ez is szülne konfliktusokat, hogy egy trollnak miért adtak 6 zöld pipát és a komoly válaszadónak csak kettőt, de legalább sok felhasználó rossz érzése elmúlna, hogy pl ad egy választ és az 25%-ban hasznos.

2019. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Régebben, ha jól emlékszem, az egyik honalpon így volt megoldva és dislike nem is volt - csak ez a zöld pipás rendszer. Láttad, hányan nyomtak rá a zöld pipára és ennyi volt.
2019. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

Ez a pipás ötlet ez nagyon tetszik, de akkor még azért a félig hasznosnak is adnék egy fél pipát, pl ha egyik fele a válasznak tényleg hasznosnak bizonyul, a másik meg nem. Viszont akkor maradhatna a piros is, csak most ezt túlgondoltam:) Ja de egyébként tetszik az az ötlet is , hogy oda lennének írva, hogy hányan pontozták föl, meg hányan le. :) Az is nagyon jó. De énnekem most már így is jó, szal ezt meg már én így megszoktam. De mondjuk ja, asszem, raknék oda számokat mindenképpen. Mert pl ha egy ember pl nagyon lepontozza (; vagy esetleg pl adott esetben nagyon félre nyom ---én már csináltam asszem véletlenül olyat, hogy pirosra akartam nyomni, de zöld lett belőle, mert nemtom, valamit elbénáztam:D Meg asszem fordítva is volt egyszer. És akkor max ez a két eset volt, több nem ; szerintem ebből a piros helyett zöld v fordítva szerintem ebből csak max ez a kettő volt. Ja várjál, nem, egyik volt elbaltázás; másiknál meg kihagytam a pontozást, mert ott aztán votl minden abban a válaszban, se zöldet, se pirosat, se kéket nem akartam rá nyomni, de volt valami talán amivel abszolút nem értettem egyet, de asszem talán lehet, hogy egyetlen dolog, és azt akkor amikor olvastam, direkt nem pontoztam fel, de aztán visszamentem később , hónapok múlva a kérdéshez, és véletlenül nyomtam rá zöldet; meg annaál az egy kommentnél tényleg bénáztam, amikor frissen olvastam az adott kommentet, de véletlenül zöld helyet pirosat nyomtam. Na, azt ennyi volt, ami nem volt szándékos, de több nem volt.)

Szal tehát, ha egyetlen ember nagyon lepontozza, az nem azonos azzal, mintha pl 20 pontozná le; tehát tényleg jobb lenne asszem talán , ha lennének ilyenek, hogy hányan találták hasznosnak, meg hányan nem.

Meg amúgy tényleg sajnos vannak amúgy, akik ígyis dühből használják, meg úgyis indulatból használnák, és akkor ja. De legalább látszódna ,hogy akkor csak egy nyomta rá, vagy többen is; meg az is tényleg jó lenne, hogy hányan ítélték full hasznosnak. Egyébként korábban már egyszer itt talán felvetődött, hogy mi lenne, ha csak a kérdező értékelhetné a válaszokat. És akkor pl amikor véleményeket kérdez akkoris az tök izé, mondjuk a kérdező is tudhatna akár pl neves kérdéseknél érzelmi alapon pontozni, hogy aki számára "ronda" nevet ír, azt lepontozza; szóval akkoris lenne ilyen, de akkor legalább látnák, tudvalevő volna, hogy csak ő pontozta le. Mert tényleg , az is eléggé kellemetlen, hogy pl mi a véleményetek ezekről a nevekről, és akkor el kezdik egymás válaszát lepontozni, mert nem egyezik a véleményük. Az tehát teljesen izé. De legalább nem fognak tudni az emberek nagyot csalódni, ha kimennek a mindennapi életbe, és itt is ugyanezzel találkoznak, hogy "Ha nem azt gondolod, amit én , akkor h.lye vagy." Pedig ez amúgy nincs is így, de legalább megedződnek tőle az emberek, hogy nem veszik fel, nem veszik magukra, nem sértődnek meg, ha szemtől szembe is valami ilyen éri őket, mert tudják, hogy mire számíthatnak az emberektől. De mondjuk tényleg ez se jó, hogyha élőben is bunkeszek az emberek, vagy az se, ha megjátszák magukat, mert alapból nem tudják, hogy hogyan kell kedvesnek, szerethetőnek lenni, és akkor ilyen undokságot leplezni próbáló, ilyen behízelgő meg ilyen negédes műmosolygós, bájolgós arccal, meg kétszínű, meg adott esetben lehet, hogy még érdekből is kedves; de ez nem feltétlenül, lehet, hogy csak tudja, hogy az a helyes, hogyha megadja a másik embernek a tiszteletet, és akkor azért próbálja meg elrejteni az idegesítő, adott esetben bunkó énjét. Szóval lehet, hogy nincs mögötte semmilyen hátsó érdek, csak gondolja, hogy "Á, itt a kedvesség elvárás. Igaz, hogy utálom az embereket, meg lenézek mindenkit úgy egytől egyig, de azért megpróbálok kedves lenni, legalább megpróbálom tehát eljátszani a kedves embert." És akkor szal lehet, hogy nem is azért kedves, mert akar tőled valami szívességet, hanem csak nem tudja, hogy alapból hogyan kell kedvesnek lenni, és akkor megpróbálja eljátszani, hogy megfeleljen mindenkinek , és akkor ne kapja meg, hogy ő egy bunkó adott esetben, mert az ilyen jellegű veszekedés pl rosszul eshetne az önérzetének, ezért inkább megpróbálja leplezni a valódi belső tulajdonságát, személyiségét. Konfliktuskerülő, meg amúgyis szereti, ha körbeugrálják, ajnározzák, "istenítik" őt. Kell ez neki, mert simogatja a kicsi egóját. Hűha, ezt elég messzire vezettem :) De én azt hiszem, hogy jó gondolatokat fűztem hozzá a témához. :)

2019. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Még mielőtt nagyon beleéljük magunkat: úgysem fogják megcsinálni. A trollok mellett a rossz válaszok értékelését is megnézném, hogy mit kezdenél vele, ha csak pozitívan lehet értékelni. Vagy ha összefog pár ember és szándékosan a rossz választ értékelik hasznosak és a számbeli fölényük miatt azt hiszi majd jónak a kérdező.
2019. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!