Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi van, ha valaki eléri a...

Mi van, ha valaki eléri a 0%-ot itt a gyakorin?

Figyelt kérdés
2019. dec. 7. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nincs olyan, már előbb kivágják.
2019. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól nem lesz kijelezve a válaszainak a hasznossága.

Kivágni csak a szabályszegőket szokták.

2019. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem veszi már többé komolyan az illetőt. Amúgy nagyon ritka, sőt, majdnem lehetetlen 0%-ra kerülni, ha mégis sikerül, akkor sem tart sokáig.
2019. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Csak ez csak friss profillal lehetséges, ugyanúgy mint pl a 100% ha valakire kb 10-15 en csak full pirossal, vagy csak full zöldel szavaznak. Mert ha bárki is egy "ellentétes" szavazatot az - már soha nem lehet a végletekbe kerülni.. Egyszerű matematikai okok miatt.
2019. dec. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A # 2-es válasz írójához hasonlóan gondolom; emiatt nemigen zárják ki. [2019-12-07 21:35]

Ha ilyen alacsony a válaszadási százaléka, akkor – vélhetően – a pontszáma is alacsony lesz.

A GYK ismertetői szerint ennek vannak következményei:

• „A jelentés funkció csak a legalább 15 pontot elért felhasználók számára látható.”

• „A negatív összpontszámú felhasználók nem látszanak a toplistán (a minél hátrébb kerülésre való törekvést nem tudjuk pártolni).” Ez kétes „hátrányos megkülönböztetés”, mióta 500-ra korlátozták a toplistában megjelenő felhasználók számát.

Más következményt nem találtam.

De, az alacsony pontszám nem egyenes következmény, hiszen a válaszadásai értékelései miatt csökkenő - akár negatív előjelű - pontszámát ellensúlyozhatja kérdéskiírásokért és mások válaszainak - a GYK értékelése szerint hasznosan történő - értékeléseiért kapott pontokkal. (Nem lenne példa nélküli, hiszen, például a pontszámtáblát nagy fölénnyel vezető használó pontszámainak csak 0,5855%-át adja a válaszainak mások értékelése alapján kapott pont; 99,4%-át azért kapta, mert hasznosan – azaz, a többséggel egyezően – értékelte mások válaszait: https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista És nem egyedüli, akinél ilyesmi arány miatt magas az összpontszám.


» Mert ha bárki is egy "ellentétes" szavazatot az - már soha nem lehet a végletekbe kerülni.. Egyszerű matematikai okok miatt. « [2019-12-08 07:16]

Tisztelt válaszoló! Ezt másképp gondolom.

Abban a szövegben, hogy „A válaszíró X%-ban hasznos válaszokat ad.”, az X egész számra kerekített érték.

Emiatt, ha 0,5%-nál kisebb a kiszámolt érték, a matematika kerekítési szabályának alkalmazása miatt 0% íródik ki. Nem kell minden beszámított értéknek 0%-nak lennie, hiszen 0%-nál nagyobb számított átlag esetén is 0% íródik ki, ha az nem több 0,5%-nál. A beszámított mennyiségtől és a 0%-tól való számtávolságtól függ, de lehet egynél akár több, nem 0%-os beszámított érték is. Ahhoz, hogy „A válaszíró 0%-ban hasznos válaszokat ad.” legyen látható, nem szükséges full piros kezes szavazás.

(Ugyanígy van „A válaszíró 100%-ban hasznos válaszokat ad.” megjelenésénél is, mivel ehhez elegendő 99,5%-os kiszámolt érték. Így egyetlen zöldtől eltérő szavazat nem zárja ki, hogy 100% jelenjen meg – sőt, még akár több sem -; vagyis ehhez sem szükséges full zöldkezes szavazás.)

A kerekítés okozza, hogy a használóknál előbb-utóbb kialakul egy állandósult válaszadási százalék, ami éveken át, akár sok éven át is változatlan. Pedig, ha valaki válaszát alacsonyabbra értékelik, mint a válaszadási százaléka, akkor az csökkenti a válaszadási százalékát; ha magasabbra értékelik, mint a válaszadási százaléka, akkor az növeli a válaszadási százalékát; csak a meglévő sok értékelés miatt olyan kis mértékben, hogy marad az adott kerekítési tartományban. Például, a te válaszod 100%-os hasznosságúnak van értékelve, ugyanakkor a válaszadási százalékod 78%; vagyis 77,5% és 78,499...% tartományban van; nem tudom, hogy hány tizedes pontossággal számolnak. Ez az értékelés mindenképp növeli, de lehet, hogy csak századokkal, ezredekkel, százezredekkel; nem tudom, lehet, hogy még kevésbé. Így még ha több 100%-osnak értékelt választ is írsz ma – hacsak nem kevés válaszod van még értékelve, vagy nem hajszálpontosan a kerekítési tartomány felső szélén állsz -, akkor holnap is, holnapután is, lehet, hogy évek múlva is, a 78% fog megjelenni a válaszaid alatt.

Azzal egyetértek, hogy bizonyára csak a frissen regisztráltaknál fordul elő ideig-óráig 0%-os (vagy 100%-os) válaszadási százalék; de matematikailag nem szükséges hozzá a full pirossal, illetve zölddel szavazás. Úgy gondolom, hogy ez nem csak elmélet, hanem a frissen regisztráltaknál gyakorlatban is lehet. Később – pontosabban: több értékelt válasznál - már nemigen lehetséges senkinél 0,5% alatti, vagy legalább 99,5%-ot elérő válaszadási százalék.

2019. dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MrPifta ***** válasza:
Matematikai okokból sem 0%, sem 100% nem lehet, ha van legalább 1 a másikból. Közelítheti, de el sosem éri.
2019. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2019. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Egy barátom profilja, amit nem nagyon használt:


[link]


-1% :D

2019. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 8 válaszhoz (megjelent: 2019-12-23 20:12)


Az összesített százalékoknál az induló értékek:

• válaszadási százalék -1%

• válaszértékelési százalék 50%.

Mivel használónál 0%-100% tartományban lehetséges a válaszadási százalék értéke, a kezdő (frissen regisztrált) használónál, megkülönböztetésül – neki még nincs – a tartományon kívüli értéket adnak, és a -1%-ot választották. Ez csak egy jelzés.

A válaszértékelési százaléknál azért 50% a kezdő – frissen regisztrált – használó értéke, mert egy-egy válasz hasznosságát súlyozott átlagszámítással számolják ki, és a súlyok az egyes értékelők válaszértékelési százalékai. A középérték egy viszonylag semleges érték (ha csak egyvalaki értékeli a választ rajta kívül, akkor nem, de több értékelés esetén már igen).


Három évvel ezelőtt több mint egy hónapig nem gyakoriztam, és nekem is a link szerinti -1% volt a toplistámban, és mivel az elmúlt 30 napban nem kaptam pontot, üres volt a toplista. De ahogy írtam egy választ, annál már a valós értékkel jelent meg, hogy „A válaszíró X%-ban hasznos válaszokat ad.”. A következő éjjeli feldolgozás után már a toplistában is az élő érték látszott.

Ebből azt állapítottam meg, hogy ha több mint 30 napig nincs pontom válaszadásért, akkor a toplistában -1%-ra áll a válaszadási százalék, mint a frissen regisztráltaknál.


A linkedben viszont vannak pontszámok az elmúlt 30 napban.

Én csak asztali gépről használom a GYK-t (is, hiszen nincs okostelefonom), szélesebb táblázat van, azt is látom, hogy miből áll az összpontszám: hány pontom van kérdések kiírásáért, válaszomra kapott értékelésekért, általam végzett értékelésekért. A kép alapján ez mobilos használat, csak két oszlop van.

Arra tippelek, hogy válaszírását (ha volt) az elmúlt 30 napban, vagy nem értékelték mások, vagy egy választ sem értékeltek annyian, hogy pontszámot kapjon érte, vagy mivel az értékelési százalék alapján -5 és +5 tartományban kapható pont, ki is olthatták egymást a kapott mínuszos és pluszos pontok, és az összegük éppen 0 lett. És mindhárom esetben fennáll az, hogy az elmúlt 30 napban 0 pontot ért el válaszadásért, és a toplistában ezt -1%-al jelölik.

2019. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!