Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek miért lesznek...

Szerintetek miért lesznek egyesek mérgesek ha valaki lepontozza az egyik kommentet? Nem fog világvége történni szerintem. És miért foglalkoznak másnak a helyesírásával?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 28. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Csak magam nevében tudok írni (és ez is le lesz pontozva).

Ha a kérdező valóban tanácstaltalan, nem lehet könnyen eldönteni, melyik válaszolónak hihet, akkor mérvadó lehet a helyes válaszok aránya.

A fessen pirosra a kerítés? kérdésre az egyél babot válasz egyértelműen nulla pontot érdemel.

De ha egy ennél komolyabb kérdés esetén az értelmes, helyes válasz mondjuk 20%, a marhaság 90%, akkor annak fog hinni. Én csak ezért.


Helyesírás: meg lehet különböztetni a véletlen elütéseket az igénytelenségtől, butaságtól.

Ha az kérdezi valaki, mit csinájjak a csorba kappával, nem érdekes. De ha ilyent ír, hogy Szinésznö akkarók leni, hogyan kezgyem ell? arra miért ne szóljak rá?

2020. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az a kedvenc jelenségem, hogy ha jó válaszokat adsz és magas a százalékod akkor azért pontoznak le (nehogy már neked 90% fölött legyen, ha engem lepontoznak én is lepontozok mindenkit), ha pedig szépen lassan leesik az értékelésed, akkor pedig már azért pontoznak lefelé, mert te ne akard már az eszet osztani mikor csak 50-60% körüli a fiókod, hiszen te biztos rossz válaszokat szoktál adni, neked ez jár.
2020. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Az olvasók többsége (különösen egyes kategóriákban) nem a válasz helyessége alapján értékel, hanem egyfajta értékítéletet nyom, like / disklike gombnak használja a kezecskéket.


A bántóan rossz helyesírást minden fórumon szóvá teszik.


Hogy miért lesznek mérgesek ha lepontozzák a válaszukat? Hát ki szereti a kritikát? :) Ettől értelmes, civilizált, normális, intelligens ember még elviseli és nem kap tőle hisztirohamot.

2020. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem teljesen érthető, hogy valakit frusztrál az, ha az egyértelműen helyes válaszát lepontozzák. Jószándékkal segíteni akart, és ez a hála. Természetesen itt az olyan kérdésekre gondolok, amire létezik egy egyértelműen helyes válasz, nem pedig a személyes véleményekre, amelyekkel nyilván nem kötelező egyetérteni, azaz le lehet pontozni.


És miért nem lép túl rajta szó nélkül a lepontozott? Mert érthetően bosszantja, hogy az igazságtalan lepontozás miatt összességében romlik a hasznos válaszok után kapott százalékos megítélése, az pedig minél alacsonyabb, annál kevésbé fogják az emberek hitelesnek, helyesnek tartani az amúgy helyes válaszait.


Ergo ez nem motiválja az embert, hogy helyes válaszokat írjon, pedig ez lenne az oldal lényege.

2020. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!