Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet törölni a...

Miért nem lehet törölni a gyik kérdéseket?

Figyelt kérdés

Ha megbánnunk egy kérdést és szeretnénk eltávolítani miért nem lehet?


Ha ki írunk egy kérdést azt csak a moderátorok tudják törölni.



2020. jún. 8. 00:12
 1/7 2*Sü ***** válasza:
83%

Onnantól, hogy kiírtad a kérdést, onnantól az már nem csak a tied. Lehet valaki hasonló kérdést írt volna ki, de a te kérdésedet látva inkább nem írta ki, hanem várja, hogy válaszoljanak a tiedre. Lehet valaki éppen már írja a választ. Ha meg már van válasz, akkor nem csak a kérdésed törlődne, hanem a válaszok is, ami meg eléggé problémás. Hányan tesznek fel olyan kérdést, amire olyan választ kapnak, ami igaz, és nem feltétlenül olyat, amit szerettek volna hallani. Ha ők törölgetnék a kérdéseket, akkor helyes válaszok törlődnének ezekkel együtt. Az úgy eléggé kicseszés a válaszolókkal is, hosszútávon a válaszadók nem elenyésző része hagyná el az oldalt, ami a kérdezőknek sem jó.


Ha van rá érv, akkor a moderátorok törlik a kérdést. Ha valaki harmadszor is ilyen esetbe fut bele, akkor meg legyen olyan kedves, tanuljon a történtekből, és gondolja végig, hogy nem fogja a következő felteendő kérdést szintén megbánni.

2020. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Pontosítok. Minden, ami az oldalon van, az az oldal tulajdona.
2020. jún. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Elküldés előtt kell gondolkodni, nem utáni. Mint ahogyan a helyesírást is küldés előtt szükségeltetik megvizsgállni.
2020. jún. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az előttem íróval.

Egyébként indítottam erről egy szavazást, és erős elutasítás lett az eredmény. Találkoztam több olyan oldallal, ahol a kérdés törölhető vagy módosítható, amíg nincs hozzáaszólás. Az utolsó hozzászólást is lehet módosítani. Ha már a kérdés alatt van válasz, a válasz nem utolsó, akkor már nem lehet semmit tenni.

Ez azokon a helyeken jól működik.

Szavazatban, válaszokban is ellenállásba ütközött.

2020. jún. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:
90%

> Találkoztam több olyan oldallal, ahol a kérdés törölhető vagy módosítható, amíg nincs hozzáaszólás.


Lehet, hogy más oldalon ezzel nincs gond. Viszont ismerve a GYK-s kérdezők egy részének a kultúráját, ez itt a trollkodás melegágya lenne. (Vannak felhasználók, akik más oldalon is ilyenek, vannak, akik más oldalt normálisan használnak, viszont ide kimondottan trollkodni, unatkozni járnak.)


Pl. indítasz egy szavazást:

Támogatod-e, hogy lehessen szerkeszteni a kérdéseket?

○ igen

○ nem


Aztán átírod a kérdést arra, hogy „Támogatod-e a kannibalizmus?”, vagy „Homoszexuális vagy?”… Egy válaszolónál idő telik el aközött, hogy megnyitja a kérdést, és aközött, hogy szavaz. A trollok pont ezt a pillanatot akarnák majd elcsípni, így tömegével lennének ilyen esetek.


Nálam többször előfordult, hogy egy kérdés éppen súrolta az oldal szabályait. Én elkezdtem megfogalmazni egy relatíve hosszabb választ rá, de mire beküldhettem volna, a moderátorok törölték a kérdést. Ez ritka, de éppen elég bosszantó tud lenni, nem még úgy, hogy maguk a felhasználók is tudják törölni a kérdésüket, moderátori közreműködés nélkül.


~ ~ ~


> Az utolsó hozzászólást is lehet módosítani.


Írod te. Én meg szépen elkezdem megfogalmazni a viszontválaszomat. Szépen be is idézem azt az ominózus mondatot, ami az utolsó válaszban szerepelt. De még mielőtt beküldöm a választ, te újragondolod a dolgot, és törlöd a válaszodból ezt az ominózus mondatot. Utána én leszek hülyének nézve, hogy olyan dologra válaszolok, ami el sem hangzott…


A Facebook csoportokban is tud ez problémát okozni. Mondjuk egy nagyobb baráti közösségben valaki kiposztolja, hogy „Menjünk sörözni!”. Valaki meg alákommentál, hogy „Hova? Mikor?”. A posztoló meg módosítja a posztot, hogy „Menjünk sörözni! Találkozó eset hétkor a X kocsmában!”. Utána meg az első kommentáló lesz hülyének nézve, hogy „Mi az, hogy hova és mikor? Hát vak vagy? Oda van írva!”. Ezen az sem segít, hogy meg lehet nézni a szerkesztési előzményeket, mert általában nem fogják megnézni.


~ ~ ~


A legtöbb ember egyébként pont azután akarná módosítani, törölni a kérdést, vagy a választ, hogy valaki már reflektált rá. Pont a válaszban leírtak miatt akarja majd módosítani vagy törölni a választ, kérdést. Mondjuk azért akarja szerkeszteni, vagy törölni a kérdést, mert már egy válaszoló felhívta a figyelmét arra, hogy a kérdés hiányos, nem egyértelmű, helyesírási hibáktól hemzseg, hülyeség, vagy szimplán csak a kérdező nem olyan válaszokat kapott, amire számított. Választ is a legtöbben azért akarnának törölni, módosítani mert egy másik válaszoló már felhívta a figyelmet arra, hogy a válasz hibás. Tehát az esetek túlnyomó többségében az sem lenne kielégítő, ha válasz, illetve viszontválasz előtt lehetne módosítani, törölni a kérdést, választ.

2020. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Igen, az esik rosszul amikor szét-trollkodják a kérdést és ezért a kérdező akár még azt is megbánja, hogy megszületett.
2020. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
dislike
2020. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!