Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy a fenébe lehet az, hogy...

Hogy a fenébe lehet az, hogy (most már) tegnap előtt 158 (!!!) pontot estem, ma pedig felszámolt 3 (!!!) egész pontot? (egyéb kategória)

Figyelt kérdés

Amikor elvesztettem a 100+ pontot, alig volt kérdés, amire tudtam válaszolni, ellenben, ma többet tudtam, mint az előző nap. Mégis csak 3 (három egész!) pontot számolt fel. Valaki rám szállt, és kategorikusan lepontozza az összes válaszom? Ennyi rossz válaszom nem lehet.

Esküszöm, nem értem, hogyan lehetséges ez.

Tudom, hogy egy algoritmus számol, de furán számolhat.

Régebben pl. volt, hogy egy hetet nem jöttem betegség miatt, és a pontjaim száma följebb is ment! Azt hogyan?

Tudom, nem kellene foglalkoznom vele.

Mellesleg már másodszor veszitek 100+ pontot rövid idő alatt.



2020. jún. 14. 02:43
A kérdező szavazást indított:
Rád szállt valaki, és lepontoz
Túl sok a hasztalan válaszod
Ilyen a rendszer
Valami más, leírom, hogy mi:
Egyéb
19 szavazat
 1/8 anonim válasza:
47%
Mivel anonim az egész rendszer, képtelenség valakire "rászállni."
2020. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A pontozás úgy működik, hogy mindig a mai naphoz képest (n) az elmúlt 30 nap pontjait látod (n-30). Ha vesztettél 100 pontot egyik napról a másikra, akkor az csak azért van, mert a tegnapi pontszám az már az n-31. napi tartományba esik, ami nem kerül beszámításra. Akkor látsz nagyobb változást a pontszámokban, ha nem egységes az aktivitásod, és eltelik 30 nap egy aktívabb időszak után.

Egyszerűbben: 31 nappal ezelőtt jóval aktívabb voltál mint a jelenleg számolt 30 napos időszakban, így annak különbsége már levonódik. Ha az elmúlt 30 napban még kevésbé voltál aktív, akkor folyamatosan csökkenni fog a pontszám, hiszen egyre kevesebb pontot hoztál össze a mindig megfigyelt utolsó 30 napban, mint előtte.


Azért nem kellene foglalkoznod vele, mert ez csak egy anonim oldal egy nagyon kis skálájú statisztikai intervallummal, és túl nagy jelentőséget tulajdonítasz itt a számoknak. Senki nem tudja és érdekli hogy itt ki kicsoda és hány pontja van, hogy majd pont ellened szövetkezzen és szándékosan rontsa a statisztikádat.

2020. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol nézed: a „Toplistás helyezéseid” lapon (Kezdőoldal » Toplista » Saját helyezéseid), aminek a címe: „Eredményeid az elmúlt 30 napban”; vagy az „All time toplista” lapon (Kezdőoldal » Toplista » Minden tevékenység), aminek a címe: „All-time toplista - Top500 felhasználó”.


Bizonyára a 30 naposról írsz, ott látható az egyik napról a másikra történő változás. Ott – ahogyan a 2-es válaszban szerepel – akkor is változhat a pontszám, ha napokig meg sem nyitod a GYK-t.

Az adott napon látható ponttáblázatban a 30 nappal korábbi nappal kezdődően, az 1 nappal korábbi napig terjedő időszakban kapott pontok szerepelnek.

A tegnapi (2020. június 13.) 30 napos toplistában a 2020. május 14. – 2020. június 12. időszakban kapott pontjaid szerepelnek.

A mai (2020. június 14.) 30 napos toplistában a 2020. május 15. – 2020. június 13. időszakban kapott pontjaid szerepelnek.

Mára, tegnaphoz képest, 2 adott napon kapott pontjaid befolyásolhatják a pontszámaid változását (kategóriánként is, az összegzett pontszámnál is):

• Ma a 2020. május 14-én kapott pontjaid már nem számítanak; a tegnapi listán még számítottak.

Ha a 2020. május 14-én kapott pontszám negatív volt, akkor az elmaradás miatt nőtt a pontszámod, ha pozitív pontszám volt, akkor az elmaradás miatt csökkent a pontszámod.

• Ma a 2020. június 13-án kapott pontjaid számítanak; a tegnapi listán még nem számítottak.

Ha a 2020. június 13-i pontszám negatív, akkor csökken a pontszámod, ha pozitív pontszám, akkor nő a pontszámod.

• A kettő együtt módosítja a pontszámod, a tegnapi listán szereplőkhöz képest.


Hogy ténylegesen hogyan változik a pontszámod, azt az „All time toplista” lapon tudod követni.

Az aktuális pontszámod a táblázat fölött látszik. Például: „Neked jelenleg 9109 pontod van. Ezzel az eredménnyel 16601. vagy a toplistán.”

Ha naponta felírod, és kiszámolod a különbséget, akkor a valós pontszámváltozást tudod meg. Minden további nélkül lehetséges, hogy, például, a 30 napos toplistán az előző napihoz képest 85 ponttal csökken az összpontszámod, az all-time toplistán pedig 23 ponttal nő. Utóbbi a valós pontszámváltozás.

2020. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valami más, leírom: találj vissza az életethez pókhálógyár!
2020. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Nem a 30 napos listára gondoltam, hanem csak az egyéb kategória pontokra. Ott volt ilyen szembeszökő változás.

Valóban, nem kellene ennek izgatnia, csak néha feltűnik: ennyi az egész.

És igaz, anonim az oldal, de a nick nevem mindig látszik, és így rá lehet keresni. DE még ha rám is szállt volna valaki, egy idióta miatt nem fogom rejteni a nevem. Egyetlen bűnöm az, hogy valóban szeretek segíteni az embereknek, emiatt vagyok itt, és ezért csak ez a második kérdésem az elmúlt két év alatt.

A szándékos lepontozást csak onnan gondoltam, amikor egyszer, még a régi rendszer szerint 86%-ban adtam hasznos válaszokat, és válaszoltam - sajnos többször is - egy szubjektív kérdésre, ami slash történetek írásával volt kapcsolatos, akkor megtalált néhány homofób, és egyetlen nap alatt 9%-ot esett a válaszaim hasznossága. Ezt én akkor úgy értelmeztem, hogy a szavahihetőségemet kérdőjelezik meg. Elveszteni a százalékokat ennyire könnyű, de újra feltornázni kib@sz*tt nehéz. Egy év telt el azóta kb. és most vagyok 84%-on.

Persze azóta, azért tanultam belőle, hogy nem kell mindent mellre szívni, csak néha kibukik belőlem a régi énem. Meg néha hajlamos vagyok túlkombinálni a dolgokat.

Még egyszer köszönöm azoknak, akik vették a fáradtságot, és nemcsak végig olvastak, de értelmes válaszokat is írtak.

2020. jún. 14. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne kívül keresd a megerősítést szerintem! Akik úgy általánosságban jók abban, amit csinálnak, azok magukban találtak megerősítésre, valószínűleg ott keresendő a "pontozás" inkább. Persze szabad ember vagy, semmi se tiltja, hogy ismeretlenek random egérkattintásaiból vont átlagpontokkal árnyékbunyózz, csak mondjuk szeretném én azt megérteni, miért jó ez, és hova vezet. Te kis pókhálógyár! :D
2020. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden kategóriában él ez a 30 napos időszakra számolt statisztika. Bár a toplistában a nyilakon tartva az egérmutató azt írja, hogy mi a változás a tegnapi ponthoz képest, azt ugyanúgy az utolsó 30 nap alapján számolja ki, ehhez tudod csak mérni magad.
2020. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2020. jún. 14. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!