Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Úgy érzem, Gyakorin mostanában...

Úgy érzem, Gyakorin mostanában nem kapok használható válaszokat, illetve sokan támadó módon válaszolnak. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szerintem tök normális témakörökben kérdezek. Szeretem leírni a szituációt 8-10 mondatban, hogy minél pontosabb választ kapjak.


Mostanában az a legjellemzőbb, hogy a válaszadók kb. 80 százaléka nem is a kérdésre válaszol, hanem megragad egy támadható mondatot az élethelyzetemből, és elkezd izomból támadni amiatt.


Ti hogy érzitek, hasznosak mostanában a válaszok?

Én úgy érzem, hogy kb. fél éve kifogytak innen a hasznos választ adók, azóta szinte csak megkeseredett, fájdalmas hozzászólások vannak.


2020. júl. 18. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
A nyár mindig rosszabb az év többi időszakához képest, mert egész nap tele van az oldal unatkozó, magával kezdeni mit nem tudó gyerekkel. Azok mellett, akik amúgy is ide járnak a napi stresszt levezetni, jellemzően másokon.
2020. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden témakörnél vannak korrekten válaszolók.

Azt tapasztaltam, hogy egyesek kifejezetten szeretnek kötözködni, bírálni, és megítélni, mellébeszélni, vagy humorizálni, ahelyett, hogy próbálnának segíteni annak, aki kérdezett.

2020. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam ilyen válaszokat, nem tudom miért ír olyan, aki nem tud, vagy nem akar segíteni. Meg ami nagyon furcsa, hogy véleményre, ízlésre vonatkozó kérdésekre adott válaszokat lepontoznak.
2020. júl. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ide nagyon sokan úgy jönnek, hogy ha őnekik rossz az életük, akkor legyen másnak is az.

Vannak itt elmebetegek is, akik itt élik ki a dühöngési vágyukat.

2020. júl. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Engem azok irritálnak különösen, akik játszák az értetlent. Például valaki feltesz egy olyan kérdést, hogy "Létezik-e olyan film, ahol a végén xy dolog történik?" vagy "Létezik-e olyan program, amivel xy-t lehet szerkeszteni?", és erre annyit kommentelnek, hogy "Létezik." És ráadásul az oldal még ki is szolgálja őket lehetetlen, bugyuta szabályokkal. Ha jelentem az ilyen kommenteket, nem törlik őket, mondván, a kérdésre, amit feltettem, igen vagy nem típusú válasz a helyes, ők ilyennel felelnek, így nem minősülnek trollnak. Ez egy remek álindok, hogy kevesebb munkájuk legyen a moderálgatással.
2020. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Lemaradt: És nem veszik észre, hogy evvel magukat járatják le, hiszen egy, a mindennapi életben, személyes találkozásokkor tökéletesen működő kommunikációs formát forgatnak ki, állítanak be érthetetlennek.
2020. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Régen benne volt a szabályzatban, hogy csak konkrét kérdést tegyél fel, kerüld az eldöntendő kérdést. Bár azóta kivették ezt a pontot, a szokás megmaradt az emberekben, hogy ez nem helyes forma. Egy eldöntendő kérdésre pedig kimondottan kétféle válasz létezik: igen/nem. Máskülönben normálisan kell feltenni a kérdést, és nem tudnak belekötni.


A "létezik-e" kezdetű kérdés nem arra keresi a választ, hogy melyik film végén van xy cselekmény, hanem hogy létezik-e. Arra kell válaszolni. Megoldás a helyes kérdésfeltevés: "melyik film végén van xy cselekmény"? - ez kérdez rá a cselekményre.

2020. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

Helyesen kell kérdezni.

Ha hanyag kérdést teszel fel, akkor mi a bajod a hanyag válaszokkal?

2020. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

7-8: De akkor a mindennapi életben miért beszélnek így az emberek?

Mondjuk, hogy a munkahelyeteken a főnökötök odamegy hozzátok és megkérdezi, hogy meg tudnátok-e csinálni valamit. Például: "Le tudnál-e menni kitakarítani az alagsori hűtőkamrát?" Akkor mit csináltok? Azt felelitek, hogy "Le tudnék.", majd nem mentek le, mert azt nem mondta, hogy szeretné is, ha lemennétek? Akkor elég sűrűn váltogathatjátok a munkahelyeiteket kirúgásokból kifolyólag.

Lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva, de számora 100%-osan egyértelmű, hogy az illető azt szeretné, ha írnánk ilyen filmeket/programokat. Aki ilyen típusú választ ad, az unatkozik és/vagy trollkodni akar. Ne akarjátok már megmagyarázni meg ideologizálni!

2020. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Ja, még mielőtt beleköttök: A hűtőkamratakarítás csak egy példa, nem tudom mit dolgoztok, helyettesítsétek be a munkahelyetek szerinti passzentos tevékenységgel!
2020. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!