Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az "XY-százalékban hasznosan...

Az "XY-százalékban hasznosan értékelsz válaszokat" tényleg így működik?

Figyelt kérdés
Ha pl: van egy 50% alá lehúzott válasz és én hasznosan értékelem, akkor tényleg csökken a százalékom?!
2020. aug. 15. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az értékelési százalékod csökken.
2020. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen értékeléstől nem hinném.

Ha viszont nem a többséggel szavazol, akkor az eredményezhet mínusz pontokat. De a százalékos értékeléshez egynél több értékelés szükséges, hogy növekedjen, vagy csökkenjen.

2020. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oh, hát ez s z o p á s... Mert ugyanis ha pl. másodikként értékelek egy olyan választ, amit más pirossal értékelt (vagyis még nincs ott a kör amiből tudhatnám az értékelést) akkor csökken a százalékom ezek szerint...

Akkor jól gondoltam, hogy az új rendszer miatt, új lendületet kaptal a trollok a lepontozósdihoz...

Hát k*rvajó mondhatom.

2020. aug. 15. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ugyanis ha pl. másodikként értékelek egy olyan választ, amit más pirossal értékelt (vagyis még nincs ott a kör amiből tudhatnám az értékelést) akkor csökken a százalékom ezek szerint..."

Nem. Attól, hogy egy emberrel ellentétesen értékeltél egy választ, még nem változik semmi. Ehhez a többséggel szemben kell értékelned.



"Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont"

2020. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez benne van a pakliban. Épp az előbb két helyen is ellenkezőleg értékeltem, mint az előttem lévő más. Így jártam ¯\_(ツ)_/¯ DE akkor is megéri! 😃

Viszont, ha valakit tiltanak, mert trollkodik, ha vissza is regel, az első szintem csak 15%-a van. Igaz, azzal is be tud kavarni, de kevesebbet nyom a latban.

2020. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont"


Ó, igen, ez van leírva. DE azt vettem észre, valami fura módon pontozhatnak mégis. Ugyanis pl. tegnap minimum 15 értékelhető választ adtam, és együtt szavaztam a többiekkel legalább 10 esetben, ÁM mégis mindüszesen 3, azaz három pontot kaptam csak.

Arra szoktak hivatkozni, igen, ez 30 napos aktivitásra vonatkozik, csakhogy naponta változik a lista, én szinte egy napot sem hagyok ki, mégis az elmúlt 2 hétben csak mínusz pontokat kaptam, köztük nonszensz -50 pontot is. Annyira nem adok szar tanácsokat, és nem gyűjtök annyi mínuszt, hogy ez reális legyen.

Szóval bár figyelemmel kísérem, de mivel ilyen logikátlan, már annyira nem izgat.

2020. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

► Ha pl: van egy 50% alá lehúzott válasz és én hasznosan értékelem, akkor tényleg csökken a százalékom?! ◄ (kérdés kiegészítés 2020. aug. 15. 11:15)

Igen, ha egy válasz 0% - 49% közé értékelődik, és te hasznosnak értékeled, akkor csökken a válaszértékelési százalékod.

Persze, kérdés, hogy mennyivel, hogy egyáltalán látszódik-e, hogy hány csak „rossz” értékelés után látszódik a csökkenés?

Számpéldák lentebb. [*¹]


► Oh, hát ez s z o p á s... Mert ugyanis ha pl. másodikként értékelek egy olyan választ, amit más pirossal értékelt (vagyis még nincs ott a kör amiből tudhatnám az értékelést) akkor csökken a százalékom ezek szerint... ◄ (3/ kérdezői komment


Egyértelműen az értékelési százalékról szól a kérdés, nem tudom, hogy került ide válaszban a pontrendszer idézete?

A kérdéshez tartozó idézet a Használati útmutatóból: „Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak.” Szó sincs benne többségről.


Például, itt van egy olyan példa, ami a kérdésben szerepel: [link]

A válasz hasznosnak lett értékelve (az 52% értékből is látszik, és a hasznosnak értékelést mutatja a zöld szín is).

Két értékelés van, a második értékelő úgy járt, ahogyan te leírtad a kérdésedben, a hasznosnak értékelése után szembesült azzal, hogy volt már ott egy előbb nem látható nem hasznosnak értékelés.

Mi a helyzet a kér értékelő százalékával?

Az első értékelőé (akinek 63% a válaszértékelési százaléka) csökken, hiszen nem hasznosnak értékelt egy végül (legalábbis, az eddigi állás szerint) hasznosnak értékelt választ. Nőtt az általa értékelt válaszok száma, de maradt ugyanannyi „jó” értékelése, amennyi volt, így csökken a válaszértékelési százaléka.

A második értékelőé (akinek 70% a válaszértékelési százaléka) nő, hiszen hasznosnak értékelt egy végül (legalábbis, az eddigi állás szerint) hasznosnak értékelt választ. Nőtt az általa értékelt válaszok száma, és nőtt a „jó” értékeléseinek száma is, így nő a válaszértékelési százaléka.

Az más kérdés, hogy ezek a változások (akár a csökkenés, akár a növekedés) az egész számra kerekítés miatt láthatók-e?


Úgyhogy, egyáltalán nem biztos, hogy indokolt a trágár háborgásod. Egy olyan eset amit leírtál két értékelő esetén, egyáltalán nem biztos, hogy a második (hasznosnak) értékelő válaszértékelési százaléka csökken, lehet – a példában biztosan -, hogy az első (nem hasznosnak) értékelőé.

(Hogy az egy hasznos és egy nem hasznos értékelés eredménye miért lett több mint 50%? Ami lehetett volna még magasabb értéke is, de lehetett volna 50% alatti, akár jóval 50% alatti érték is. Erre a választ a Használati útmutatóból történt idézet folytatása adja meg: „Minél magasabb egy felhasználó értékelési százaléka, értékelése annál nagyobb súllyal számít bele egy-egy válasz hasznosságának megállapításába.”)


┌─ *¹ • Ha 52 választ értékeltél, és ebből 22 választ úgy értékeltél, hogy a végül hasznosnak értékeltet (50%-100%) te is hasznosnak értékelted, és a végül nem hasznosnak értékeltet (0%-49%) te is nem hasznosnak értékelted, akkor a válaszértékelési százalékod 22/52*100=42,30769, ami az egészre kerekítés miatt 42%-ként jelenik meg.

Ha ezután egy végül hasznosnak értékelt választ nem hasznosnak, vagy egy végül nem hasznosnak értékelt választ hasznosnak értékelsz, akkor a válaszértékelési százalékod 22/53*100=41,50943 lesz, ami az egészre kerekítés miatt 42%-ként jelenik meg.

Azaz, b̲á̲r̲ ̲c̲s̲ö̲k̲k̲e̲n̲ ̲a̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲s̲z̲á̲z̲a̲l̲é̲k̲o̲d̲,̲ ̲d̲e̲ ̲e̲z̲ ̲n̲e̲m̲ ̲l̲á̲t̲s̲z̲i̲k̲.

Azonban, ha a következő értékelés is ilyen lesz, akkor 22/54*100=40,74044 → 41%-ra csökken a válaszértékelési százalékod.


• Ha 131 választ értékeltél, és ebből 98 választ úgy értékeltél, hogy a végül hasznosnak értékeltet (50%-100%) te is hasznosnak értékelted, és a végül nem hasznosnak értékeltet (0%-49%) te is nem hasznosnak értékelted, akkor a válaszértékelési százalékod 98/131*100=74,80916, ami az egészre kerekítés miatt 75%-ként jelenik meg.

Ha ezután egy végül hasznosnak értékelt választ nem hasznosnak, vagy egy végül nem hasznosnak értékelt választ hasznosnak értékelsz, akkor a válaszértékelési százalékod 98/132*100=74,24242 lesz, ami az egészre kerekítés miatt 74%-ként jelenik meg.

Azaz, e̲g̲y̲e̲t̲l̲e̲n̲ ̲e̲s̲e̲t̲ ̲m̲i̲a̲t̲t̲ ̲i̲s̲ ̲l̲á̲t̲h̲a̲t̲ó̲a̲n̲ ̲c̲s̲ö̲k̲k̲e̲n̲ ̲a̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲s̲z̲á̲z̲a̲l̲é̲k̲o̲d̲.


• Ha 289 választ értékeltél, és ebből 186 választ úgy értékeltél úgy, hogy a végül hasznosnak értékeltet (50%-100%) te is hasznosnak értékelted, és a végül nem hasznosnak értékeltet (0%-49%) te is nem hasznosnak értékelted, akkor a válaszértékelési százalékod 186/289*100=64,35986, ami az egészre kerekítés miatt 64%-ként jelenik meg.

H̲a̲ ̲e̲z̲u̲t̲á̲n̲ ̲a̲k̲á̲r̲ ̲4̲ ̲„̲r̲o̲s̲s̲z̲”̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲e̲d̲ ̲l̲e̲s̲z̲ ̲-̲ ̲ú̲g̲y̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲k̲ö̲z̲b̲e̲n̲ ̲n̲i̲n̲c̲s̲ ̲„̲j̲ó̲”̲ ̲-̲,̲ ̲a̲k̲k̲o̲r̲ ̲s̲e̲m̲ ̲l̲á̲t̲h̲a̲t̲ó̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲c̲s̲ö̲k̲k̲e̲n̲t̲ ̲a̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲s̲z̲á̲z̲a̲l̲é̲k̲o̲d̲: 186/292*100=63,69863 → 64% marad.


• Ha 1245 választ értékeltél, és ebből 778 választ úgy értékelté, hogy a végül hasznosnak értékeltet (50%-100%) te is hasznosnak értékelted, és a végül nem hasznosnak értékeltet (0%-49%) te is nem hasznosnak értékelted, akkor a válaszértékelési százalékod 778/1245*100=62,48996, ami az egészre kerekítés miatt 62%-ként jelenik meg.

H̲a̲ ̲e̲z̲u̲t̲á̲n̲ ̲a̲k̲á̲r̲ ̲2̲0̲ ̲„̲r̲o̲s̲s̲z̲”̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲e̲d̲ ̲l̲e̲s̲z̲ ̲-̲ ̲ú̲g̲y̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲k̲ö̲z̲b̲e̲n̲ ̲n̲i̲n̲c̲s̲ ̲„̲j̲ó̲”̲ ̲-̲,̲ ̲a̲k̲k̲o̲r̲ ̲s̲e̲m̲ ̲l̲á̲t̲h̲a̲t̲ó̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲c̲s̲ö̲k̲k̲e̲n̲t̲ ̲a̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲i̲ ̲s̲z̲á̲z̲a̲l̲é̲k̲o̲d̲: 778/1265*100=61,50198 → 62% marad.


Vagyis, kérdés, hogy hány folyamatos „rossz” értékelés miatt csökken a(z egész számra kerekített) válaszértékelési százalékod. ─┘

2020. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 tyűűűha... ezt jól leírta, köszönöm a részletes választ!
2020. aug. 15. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!