Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Észrevettétek hogy mostanában...

Észrevettétek hogy mostanában divat lett az a visszavágás az oldalon hogy"értőolvasás egyes"?

Figyelt kérdés
2020. nov. 27. 18:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Én sem találkoztam még egy ilyen válasszal sem a Gy.k.-n.

Nem tartom kötözködésnek, ha valaki, aki szintén nem találkozott ilyennel, kételkedik abban, hogy ez divat lett, hogy egyre több kérdésnél ’ezzel jönnek’, és bizonyítékot kér. Ez nem jelentene neked gondot, ha úgy lenne, ahogy állítod. De, messze-messze nincs úgy. Nem a mennyisége jelentős, hanem a te bosszúságod, mert, eszerint, nagyon-nagyon nem tetszik neked. Az lehet, hogy ’lépsz’ „is ki azokból a kérdésekből ahol ez az érv jön föl”, de mégsem tudsz túllépni rajtuk. Annyira nem, hogy kérdést is írtál róla, méghozzá jelentősen eltúlozva a valós mértékét.

2020. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"visszavágás"

Aztán, mire? Támadás történt?

Az a baj, hogy Neked (és a #2 válaszát lepontozóknak) egy ilyen megjegyzés már "visszavágás".

Bár, ha úgy vesszük... (a helyesírás lenézése/semmibe vétele tényleg felér egy támadással)

2020. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek gyerekek akik itt szórakoznak. Néha olyan jó lenne tudni higy hány éves a válaszadó bár tudom hogy ez lehetetlen. Mert egy felnőtteknek szóló kérdésbe is simán beírhat egy 13 éves, és tapasztalatlanságából adódóan simán elkezd lepontozni a jó válaszokat is, meg ilyen hülyeségeket fog beirogatni.
2020. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Szoktam venni a fáradtságod, hogy a kérdésekre adott válaszokat, vitákat is elolvassam. Tényleg divatos lett az "értő olvadással" érvelni.
2020. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
olvasással*
2020. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
#14 egészen pontosan mit jelent az, hogy divatos?
2020. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Divatoson azt értettem amit értelmetlenül, gyakran, tetszéssel, és elég sokan használnak.
2020. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
#17 mit jelent az hogy elég sokan? Becslésed szerint az oldal felhasználóinak hány százaléka használja ezt a kifejezést? A vizsgálati módszertan is érdekelne, elvégre ez egy anonim oldal, így én pl. nem feltétlenül tudom megállapítani, hogy 2 különböző választ két különböző ember írt-e. Amennyiben nem így mérted, úgy az utóbbi időben kb hány kérdésből hánynál tapasztaltál ilyet, illetve tudnál-e mutatni pár példát?
2020. nov. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

18#

Egy tény léte, megtörténte nem függ a bizonyítottságtól.

Az állítás bizonyítása különböző módszerekkel is elérhető, jelen esetben nem ugyanazon módszert használjuk.

Mindkettőben logikával, következtetés útján történik a valóság keresése.

Az emlékeim, a tapasztalataim, és a benyomásom szerinti véleményalkotás alapján az 'értő olvasás' - mint válasz- épp elégszer fordult elő ahhoz, hogy hasonló megállapításra jussak mint a kérdező.

Az oldal használata közben nem vezetek statisztikai adatokat, és motivációm sincs, hogy más válaszolót győzködjek, így a kvantitatív adatokra mutató igényeidet sem tudom kiszolgálni.

A főoldalon belül talán nem egyforma kategóriákat használunk, most ezért nem egyezik a véleményünk. Így a vizsgálati módszer jellegének sincs jelentősége, mert nem ugyanazt nézzük, nem azonos kérdés-válasz kombókat elemzünk.

2020. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"Egy tény léte, megtörténte nem függ a bizonyítottságtól."

"Mindkettőben logikával, következtetés útján történik a valóság keresése."


LOL! A bizonyítottság az mérés is, (módszertannal, elméleti modellel, stb).


A pusztán logikai úton következtetés az teória, vagy vélemény. Mi nemegyenlő ténnyel.

2020. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!