Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Észrevettétek hogy mostanában...

Észrevettétek hogy mostanában divat lett az a visszavágás az oldalon hogy"értőolvasás egyes"?

Figyelt kérdés
2020. nov. 27. 18:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
2020. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Te nyugodtan nevezd teóriának a véleményemet, nem oszt nem szoroz, mivel a válaszaink a kérdezőt célozzák meg.


Azt azért leírnám, hogy a közölt megállapításom nem feltevés, empírikus úton született, számomra igazolást nyert tény.


Máskor nagyon hasznos lehet a számadatokhoz való ragaszkodásod, de ez a gyk oldala, és nem ágazati-, vagy statisztikai adatgyűjtő rendszer, ami aprólékos analítika nélkül kizárja egy állítás hitelességét.


Miért erőlteted, hogy az abszolút igazság csak numerikusan modellezhető?

2020. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
#22 Szóval az egyének a vizsgálat módjától függően juthatnak különböző következetésekre, amelyek habár egymással ellentétesek, mégis egyaránt igaznak bizonyulnak?
2020. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

23#

Már leírtam 1x, hogy a gyk-n sok kategória, és rengeteg válasz található, de nem ugyanazokat olvassuk, így a vizsgálati módszertől függetlenül is ellentétes következtetésre jutottunk.

Ez olyan mintha ugyanazt az érmét néznénk, de te csak az egyik, én meg csak a másik oldalát.

Szerinted számít? Semmit se. Valójában egy jelentéktelen kérdésre adott jelentéktelen válaszaink megformálási módjáról beszélgetünk.

2020. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

#24 a kérdés valaóban jelentéktelen, ebben egyetértünk. Neked viszont érdemes volna olykor az érem másik oldalát is megszemlélni, hogy ne juss téves következtetésekre. Én meg szoktam.


Biztos tudod hogy a bolygókat azért hívják így, mert bolyongó mozgást végeznek az égen, hurkokat leírva. Ekkor még nem tudták hogy a bolygók nem a föld körül keringenek. Te is valahogy így jártál ezzel a kérdéssel. ;)

2020. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Megnéztem az érem másik oldalát, vagyis nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy akárhány válaszoló, talán mindig ugyanazok a személyek előszeretettel használja az "értő olvasásra" való felszólítást.

Azért 'köszi', hogy a Kopernikusz ellen forduló protestáns ostobaságához, vagy a Galilei tudományos munkáját megkérdőjelező katolikus inkvizítorok szűklátókörűségéhez hasonlítasz.

2020. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
#26 Szívesen! :) Eredetileg az ezoterikusokhoz akartalak hasonlítani, elvégre a horoszkópokat is a te módszeredhez hasonló empírikus vizsgálatokkal lehet igazolni.
2020. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Az önmenedzselésedre, az elhamarkodott következtetések megtételére, és a tudásosba vetett kétségek hiányára -ez utóbbi a legrosszabb- annyit írnék, hogy az okos ember nem rongálja a másikat kéretlen kritikával.

Ne nyilvánulj meg, ha ennek egyetlen, és kizárólagos célja az egód reprezentálása, és annak bizonyítása, hogy a Te állításod az egyetlen igazság.


Nem vagyok populáris ezoterista, inkább lusta vagyok keresgélni, és linkeljen neked bizonyítékokat az akinek 'két anyja' van.


Az általad használt személyeskedés, a szóbeli lekicsinyítés soha nem minősült érvnek, helyette a vitakultúra hiányosságait, vagy az érvek elfogytát feltételezi.


A megismerésnek két útja van (racionalizmus kontra empírizmus ) , hidd el, senki sem, még te sem használod minden élethelyzetben ugyanazt, legfeljebb észre sem veszed.


Ilyen formába a beszélgetésünk zsákutca, ha akarnálak se tudnálak átpréselni a

a szókrátész tripla szűrőn (igazság+jóság+hasznosság),........... amúgy is elkanyarodtunk Lidlipú kérdésétől.

2020. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
tudásodba*
2020. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
#28 Egy szóval sem mondtam hogy az én állításom az egyetlen igazság, de azt nem csak én egyedül vettem észre, hogy az, amit a kérdező úgymond tényként közöl egy kérdésben, azt sem ő, sem te nem tudtad semmilyen példával alátámasztani. Érdekes hogy egy állítólag divatos, tehát gyakran előfurduló kifejezés után keresgélni lusta vagy, de meglepően hosszan vagy képes válaszolni. A személyeskedésről annyit hogy te is alkalmazod, bár tény hogy sokkal elegánsabban, választékosabb stílusban. De ettől még az is csak személyeskedés.
2020. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!