Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Elvárod, hogy a kérdező...

Elvárod, hogy a kérdező megköszönje a válaszodat illetve a válaszokat?

Figyelt kérdés
2021. febr. 16. 04:01
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Élőszóban beszélgetés közben sem köszöni meg az ember a választ kérdésére, (hacsak nem olyan a kérdés, amihez a kérdezőnek semmi-de-semmi köze) etért itt sem várható el.

Szerintem nem elvárható a válaszolás megköszönése, akkor viszont, ha a válaszoló plusz munkát végez, a neten keresgélés eredménye alapján hivatkozó linket tez fel, akkor illik a ráfordított időt mrgköszönni.

2021. febr. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de jól esik
2021. febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem várok el semmit, főleg nem gyíkhun. :)

De azért nyilván egy szimpatikus gesztus.

Ami viszont igen visszatetsző, amikor kevés infót ad meg a kérdező, többen visszakérdezünk, hogy pontosítson, és soha többé nem jön válasz.

2021. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nem kell megköszönnie, de ha megteszi az jól esik, hogy tudtál segíteni valakinek.
2021. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem várom el, de jól esik. :)
2021. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem többnyire elvárható, és el is várom, és bunkónak tartom, aki nem teszi meg, akármilyen apróságot kérdez (bár nem ez az általános). Én többnyire megköszönöm, de előfordul, hogy nem, azaz én is bunkó vagyok, ha pl. az 1-2 válasz nem érdemi, vagy ilyesmi, de ez nagyon ritka. Viszont többnyire tényleg nem köszönik meg, hiába ír valaki kimerítő választ.

#1 Te is egy bunkó lehetsz, ha vadidegen embernek nem köszönöd meg, hogy válaszol az utcán, bár feltételezem, hogy csak olyan kérdésre gondoltál, hogy "hol a só?" "az orrod előtt.", az ilyet nyilván nem köszöni meg az ember pl. a feleségének.

2021. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

> "hol a só?" "az orrod előtt.", az ilyet nyilván nem köszöni meg az ember pl. a feleségének.


Dehogynem, mégpedig a "köszbzmeg" formulával.

2021. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem várom el, de jól esik. Főleg ha a visszajelzéséből kiderül, végül segítségére voltunk-e.
2021. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!