Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Eddig, ha írtam a moderátorokn...

Eddig, ha írtam a moderátoroknak, hogy elírtam valamit egy kommentemben, nem jelentett nekik problémát átjavítani. Most miért lett hirtelen az?

Figyelt kérdés
Tegnap elírtam valamit, szokás szerint rájuk írtam, hogy legyenek szívesek, javítsák már át, ahogy azt többször is megtettem az elmúlt hónapokban. Erre visszaírtak, hogy én is át tudom, csak írok egy másik kommentet, ahol helyesbítek. Eddig ez nem volt probléma, nekik, most miért az? Ha esetleg megterhelőnek érzik a javítgatást (Nem tudom, rajtam kívül hányan írnak még rájuk ilyen kéréssel.), akkor talán mégiscsak el kellene gondolkodni egy kommentszerkesztési opció bevezetésén, legalább 2 vagy 3 percig a kiírás után.

2021. márc. 16. 08:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
79%

1. A moderátoroknak igen sok munkájuk van a szabályzatellenes kérdésekkel meg kommentekkel, ez nem az ö feladatuk, föleg, ha rendszeresen zaklatod öket emiatt.

2. Az editirozást meg azért nem vezetik be, mert rengetegen folyamatosan javítgatnák a beírt válaszokat, ezért az ezekre adott reakciók értelmetlenek lennének a javítás után, illetve sokan így élnék ki a veszekedési hajlamunkat.

3. Az bárkivel elöfordul, hogy néha - hangsúlyozom, néha - elír valamit. Ha veled rendszeresen és gyakran történik ilyen, akkor érdemes lenne magadba nézni, és változtatni ezen. A kommentek írása után kb 10 másodperc végigolvasni és az esetleges elírásokat kijavítani.

2021. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

2:


1. A szabályzatban semmi ilyen nincs, hogy csak meghatározott számú alkalommal írhatok rájuk ilyen ügyben egy intervallumon belül. Elvileg a munkájukhoz tartozik, ha egy nap 30-szor kérük tőlük ilyet, azt is teljesíteniük kellene. Ha nem, akkor annak a szabályzatban le kellene írva lennie.


2. Egy 2-3 perces szerkesztési opcióval aztán marhára lehetne trollkodni. Sokszor 10 perc is telik, mire reakció érkezik egy kérdésre vagy válaszra.


3. Tudod, van, hogy nem írom el, hanem a telefon átjavítja, amit beírok. (pl. "mentem"-et írok, és átírja "mennem"-re) Nem kell mindjárt fogyatékosnak vagy analfabétának titulálni az embert.

2021. márc. 16. 09:18
 3/44 anonim ***** válasza:
73%

1: A szabályzatban sok minden nincs leírva. Vannak íratlan szabályok, meg vannak ésszerű, életszerű dolgok. Ne akard megvárni, hogy minden baromság le legyen írva, mert csak az átlag felhasználó fogja megszívni. A szabályzatba ugyanis már nem az fog bekerülni, hogy óránként egyszer kérhetsz javítást, hanem hogy nincs ilyen, pont. Akkor aztán majd megint lesz min felháborodnod.


2: Igen, lehetne, nagyon is sokat. Ne itt nyiss erről vitát, már sokszorosan lerágott csont, évek óta újra és újra felhozza valaki, és láss csodát, még mindig nem került bevezetésre. Nem véletlenül.


3: A kutyát sem érdekli. Tudtad, hogy nem vagy köteles azonnal a Küldés gombra nyomni? Semmi és senki nem tiltja meg neked, hoy ha elkészültél életed mesterművével, akkor szépen újra átolvasd, mielőtt elküldöd. Vállalj már néha felelősséget a tetteidért, ember!

2021. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

1. De ez a moderátori munkához tudtommal hozzátartozik. Ez kb. olyan, mint hogy ha valaki callcenteresként dolgozik, az nem sírhat, hogy folyton hívásokat kap. Vagy az orvos sem, hogy állandóan betegek jönnek hozzá.


2. Magyarázd már el nekem, hogy egy 2 perces szerkesztési opcióval mit lehetne trollkodni. Példának fel tudom hozni az SG-fórumot, ahol az elküldés után még 5 percig lehet szerkeszteni a kommentet. És ott tökéletesen működik, nincs tele a fórum szerkesztgetős trollokkal.

Amúgy egész múlt nyárig az oldalújításról szóló kérdéseket is leghurrogták itt ,mert hogy fölösleges, úgysem fognak semmit változtatni. De aztán mégis megtörtént. Sok kicsi sokra megy.


3. Mert te gondolom, még soha nem írtál el semmit. Ne képmutatódkodjunk már!

2021. márc. 16. 09:55
 5/44 anonim ***** válasza:
51%
Áldhatod bármelyik moderátor nevét, aki eddig utánad javítgatta az elírásokat, mert te lusta vagy beküldés előtt még egyszer átolvasni és javítani a hibákat. És még neked áll feljebb, hogy itt nem jár mindenkinek egy kis személyi lektor, akinek csak odaszólsz egy félreütés miatt, és javítsa ki ("a munkájukhoz tartozik" - kurvára nem, a moderátor feladata a szabályzat betartatása).
2021. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Mellesleg eleinte úgy csináltam, hogy ha valahol elírtam valamit, akkor az egész hozzászólást újrakopiztam, és átjavítottam a hibás részeket. Majd írtam nekik, hogy legyenek szívesek töröljék a fölösleges, hibás kommentet. Egy idő után ők írták nekem, hogy ilyenkor felesleges újraírni a kommentet, írjam meg nekik az eredeti komment számát, és hogy mit mire szeretnék átjavíttatni. Azóta ezt csinálom, és eddig nem volt gond nekik. Pedig alapjában véve az előbbi módszer egyszerűbb, ahol csak kommentet kell törölni, és kész. De ők kínálták fel a másik módszert.


Amúgy meg nemcsak elírásról lehet szó. Olyan is van, hogy a komment elküldése után még eszembe jut valami, amit hozzáfűznék. Szerintem logikus, hogy inkább egy kommentbe akarok mindent.

2021. márc. 16. 10:10
 7/44 anonim ***** válasza:
66%

1: mutasd már meg, kérlek, hol szerepel az általad oly nagyra tartott szabályzatban, hogy a moderátoroknak a felhasználók elütéseit javítani kell!


2: olvasd vissza! Tudtad, hogy itt van egy kereső? Már megint lusta vagy és velünk akarod elvégeztetni azt, amit te is meg tudsz tenni. Ezerszer le lett írva, miért veszélyes az utólagos javítás.


3: de. Vagy együtt élek vele, vagy korrigálom magam egy újabb hozzászólásban. Nem csicskáztatok mást - egyszer sem. Nem, hogy rendszeresen...

2021. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
8: Olvastam már kérdéseket a szerkesztési opcióról. És többször is láttam azt a maszlagot magyarázatként, hogy azért nem vezetik be, mert akkor megjelennének az átjavítgatós trollok. Ez érthető is, ha a korlátlan időtartamú szerkesztgetési opció lehetőségét nézzük. De 2-3 perces szerkesztési időzóna esetén mégis mit tudnának trollkodni? Ez nagyon kevés idő ahhoz, hogy ilyet bárki is ki tudjon élni.
2021. márc. 16. 10:19
 9/44 anonim ***** válasza:
66%
Ezek szerint te vagy túl naiv, vagy túl buta vagy, és nem ismered az embert. Ezen nem tudok segíteni.
2021. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
10: Evvel semmit nem magyarázol meg.
2021. márc. 16. 11:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!