Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi volt a legfurcsább pontozás...

Mi volt a legfurcsább pontozás a Gyakorin, amit eddig láttatok?

Figyelt kérdés

Nekem itt az 1. válasz: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Valaki (egy hülye) 68 felhasználót regisztrált, hogy lepontozza a választ 😳



2021. márc. 29. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem gyűjtöm az ilyesmiket, de a kérdéshez kapcsolódik hogy szegény 2xSü ellen ment a hadjárat akkor, és teljesen ellehetetlenítették azok a robotizált lepontozók. Akkor még nem volt meg a jelenlegi rendszer, nem láthattad hogy kik és hányan szavaznak, és a szavazatuk a szintjükkel arányos erősségű. Akkor ~70 darab fiók ami végigment az összes válaszán, több tíz százalékponttal csökkentette a felhasználó értékélését pár nap alatt, és az üzemeltető nem volt hajlandó sem kivizsgálni az esetet, sem helyreállítani a fiók értékelését.

Azt csak most, tavaly május óta lehetett megnézni, hogy ennyire szervezetten és ekkora tömegben nullázták őt le.

2021. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na ez durva, nem is tudtam, pedig az ő nevére úgy emlékszem, mint aki mindig értelmes válaszokat adott...
2021. márc. 29. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, most is ilyen. Csak ez szúrta valaki(k) szemét, és kinyírták a karakterét. Akkoriban a válaszok alatt kiírta a rendszer, hogy ki hány százalékban hasznos válaszokat ad, így ha az övét levitték mondjuk 10% körülire vagy alá (88-90%-ról), azt a látszatot keltette, hogy rossz, káros válaszokat ír.
2021. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
89%

Hehe…


Anno azt tapasztaltam, hogy egy éjszaka leforgása alatt a válaszaim hasznossága 10%-ra esett le. (Előtte 87-89% között mozgott.)


Mivel kedvesem egy ideig az én gépemet használta netezésre, elsőnek azt gondoltam – ki tudja miért? –, ez valami büntetésfajta lehet, mert ő értékelte az egyik válaszomat, és hát egy gép, egy böngésző, a moderátornak magyarázhattam volna a dolgot, úgysem tudtam volna meggyőzni, hogy nem saját magamat értékeltem egy másik felhasználói fiókkal. Sajátos eljárásnak gondoltam, de…


Akkortájt úgy voltam vele, hogy kezdtem besokallni. A kérdések számát csökkenni, a minőségüket hanyatlani láttam, és egyre inkább úgy éreztem, túl sok időt töltök itt. Gondoltam, akkor ez a hasznosságcsökkenés jó pont (ürügy, jel, kinek hogyan tetszik), hogy egy ideig elkerüljem a GYK-t.


Úgy fél évvel később futottam bele egy Google keresésnél egy olyan kérdésbe, amire válaszoltam. Láttam, hogy a válaszaim hasznossága még mindig 16%. Bár nem zavarna, de gondoltam, mégsem teljesein fair a többi felhasználóval szemben, ha a válaszaimat nem a saját, tényleges értékükön látják értékelve, így írtam a moderátoroknak.


Viszont szerintem nem jól értették a problémát, azt a választ kaptam, hogy a válaszokat a felhasználók értékelik, nekik nincs módjuk ebbe belenyúlni. Gondolom azt nem nézték, hogy egy konkrét válaszomnál kik és hányan értékeltek, gyanítom, egy szokványos átlagfelhasználó átlagos nyavalygásának tudták be.


Akkor néztem meg tüzetesebben, és azt találtam, hogy ha Google-ben rákeresek a válaszaimra, akkor vagy 80–100%-os értékelésűek, vagy 0–3%-os értékelésűek. Akkor esett le, hogy mi történhetett. Ugye ha valaki sok kérdésre válaszol, akkor elég gyakran fut bele nem teljesen komplett, az indulatkezelésben nem túl erős felhasználókba. Úgy tűnik belefutottam egy ilyenbe, akinek pluszban volt alapszintű programozói tudása, és végigszántotta pár száz kérdésemet, módszeresen lepontozva őket.


A moderátoroknál nem forszíroztam tovább a dolgot. Úgy voltam vele, hogy ha regisztrálok egy új felhasználót – 2xSü helyett 2*Sü névvel – egyszerűbb lesz nekem is, kevesebb munka az adminoknak is, a régi válaszok meg szép lassan lecsorognak majd az adatbázis alsóbb, porosabb polcaira. (Sejtésem szerint egy moderátornak nem lett volna kellő hozzáférése, sem elég türelme a dologgal foglalkozni, azt meg nem reméltem, hogy az oldal programozója, adminja lát elég fantáziát elszöszölni az ügyemmel.) (Közben gondolom néhány fake felhasználót kidobtak, kaptam további pozitív értékelést, így már némileg jobb néha 2xSü-nek az összértékelése.)

2021. márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Szia Kedves 2*Sü! Ma nagy rajongód lettem. 😊
2021. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__105458..


Azt hittem már erről szól itt is valami 68% olás megy.

2021. márc. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ma nagy rajongód lettem.


Őőő… Izé… Köszi, de nem csináltam semmit, ami rajongásra lenne érdemes.

2021. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Jajj de jó nekünk, hogy ilyen elmebetegek vannak itt , azok között, akiktől esetenként választ várunk...
2022. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!