Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek lehet, hogy...

Szerintetek lehet, hogy valaki szándékosan, újra és újra, notóriusan, talán visszamenőleg is lepontoz?

Figyelt kérdés

Nemrég (kb. 1 hónapja) még 36. voltam az egyik témakörben, és tulajdonképpen úgy jutottam idáig, hogy kezdettől fogva folyamatosan javult a helyezésem, kis oszcillációval.

Aztán valami történt, és azóta folyamatosan romlik a helyezésem, és most a 266. vagyok, ugyanabban a témakörben.

Én nem változtattam semmin, nem adok más jellegű válaszokat, mint korábban, kb. mindent pont úgy csinálok, mint addig.

És nem is nyilvános a felhasználónevem.

Tulajdonképpen nem érdekelne a helyezés, de ha meg lehet itt csinálni, hogy valaki(k) szándékosan lerontják valaki más helyezését, az nem elfogadható.

Ez esetben inkább elfelejtem a GYK-t.



2021. jún. 21. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Van egy csomó idióta, aki azzal szórakozik, hogy minden eléje kerülő kérdést lepontoz, mert ez az, ami örömet szerez neki.

Ez nem személyesen ellened megy, hanem csak valakinek nincs más az életében, csak ennyi.

De éppen ezért nem érdemes ezzel foglalkozni, a pontozásnak semmi értelme és semmi jelentősége.

2021. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Amikor valaki feltesz egy megosztó témájú kérdést, akkor úgy igazán mindenki mindenkit lepontoz. Illetve akkor, ha valaki egy téves kijelentést tesz és nem akarja elismerni a mások igazát. És mivel a lepontozás kb az egyetlen mód a frusztráció levezetésére, hát ja.
2021. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
És tényleg képes lennél hanyagolni az oldalt emiatt???
2021. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, az a fura, hogy hirtelen, egyik napról a másikra változott a helyzet. Addig folyamatosan javult a helyezésem, onnantól folyamatosan romlott. Több, mint 200-at estem a rangsorban. Rövid idő alatt. Nehéz elhinni, hogy ez véletlen anomália.
2021. jún. 21. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy népszerűbb lett a témakör, többen használják.
2021. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

VAgy a "lepontozó" akkor regisztrált (vissza egy letiltás után új profillal) és kezdte az akcióit, vagy akkor fedezte fel az adott kategóriát, vagy egyszerüen nem ért egyet veled, és minden ilyen értelmü választ lepontoz.

Nem írtad, melyik kategóriáról van szó, de pl. a politika, egészség, fözés, család, emberek stb topiknál vannak igen begyepesedett lények, akik mindenkit lepontoznak, akinek nem az a véleményük, mint nekik.

2021. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem „szerintünkség” kérdése. Különösen nem úgy, hogy semmilyen, válaszhoz szükséges adatot nem adtál meg. Nem is néztél utána - ha mégis, akkor itt eltitkoltad -, így csak kipanaszkodtad magad, és a Gy.k.-ról történő távozással fenyegetőzöl.


Megnézheted a válaszaid értékeléseit, így nem mások találgatásának kérdése, hogy azok milyenek, jellemzően hogyan változtak.

Több mint egy éve az is megnézhető, hogy hányan értékelték, és hogy az egyes értékelők rendre hogyan: hasznosnak, félig-meddig hasznosnak, nem hasznosnak. Az értékelőknél szerepel, hogy mennyi az értékelési százalékuk; kiszűrhető, ha egy vagy több Gyk. használó sok válaszodat - netán csak a tieid -, csak nem hasznosnak értékeli.


Mivel témakörről írsz, akkor csak 30 napos toplistát láthatsz.

Napról napra, a 31 nappal korábban elért pontszám kicserélődik a megelőző napira.

Az nem tőled függ, hogy értékelik-e a válaszod. Lehet, hogy tegnap ugyanannyi választ írtál, vagy akár többet is, mint 31 nappal ezelőtt, de attól még lehet, hogy kevesebbet értékelnek közülük. Lehet, hogy 31 nappal ezelőtt 38 pontot kaptál válaszaid értékelésére, és tegnap csak 12 pontot; máris előáll 26 pont csökkenés. Úgy, hogy te nem válaszoltál kevesebbet és nem is értékelték kevésbé hasznosnak a válaszaid.

Számos kategória van, ahol sok használónak van azonos, vagy közel azonos pontszáma. Azoknál, ha valakinek nem csökken a pontszáma, csak marad, akkor is több tízen megelőzhetik. Akár úgy is megelőzhetik, hogy nem lesz több pontjuk, csak ugyanannyi. [↓*¹]

És ha csökken a 30 napos pontszámod (akár úgy, hogy jellemzően nem értékelték haszontalanabbnak), akkor olyan kategóriákban, ahol kicsik a pontszám különbségek, pláne sok az azonos; néhány pont csökkenés miatt több tíz helyett lehet hátra csúszni; tízes nagyságrendű pontcsökkenés miatt pedig száz feletti, vagy többszáz helyet is.

Megismétlem, ehhez nem kell, hogy alacsonyabbra legyen értékelve a válaszaid hasznossága.

Hát hogyne, lehet, hogy még visszamenőleg is „lepontoz”. 30 napon túli kérdésre adott válaszodnál hogyan látszik az értékelése miatt kapott kevesebb pont, válaszodra? És minden nappal kiesik egy nap, ha visszamenőleg „lepontozott”, és kiesik a rosszabb pontszámod, attól csak javul a ponttáblázatbeli eredményed.

És biztosan vadásznak rád, mikor a használóneved nem is jeleníttetted meg.


A valódi pontszámváltozás csak az all-time toplistán jelentkezik, ott nem kopnak ki és lépnek be akár jelentős pontszámkülönbségű napok. Persze, ha nem vagy az első 500-ban, akkor nem láthatsz pontszám változás jelzést. Ilyenkor, hogy hogyan változik – ha már tulajdonképpen nem érdekel a helyezés, de kérdést írtál vele kapcsolatban és a Gy.k.-ról kilépést is említed miatta – úgy tudhatod meg, hogy naponta feljegyzed a lista tetejéről, hogy neked jelenleg hány pontod van.


Nem tudok együtt érezni veled.

A legelőnyösebb helyem az 1255. hely egy kategóriában, összességében pedig a több tízezredik vagyok. Ezzel együtt, kora reggel nem támadott meg a két mókus, amelyek átszaladva az úton jöttek a pataktól a nem lakott ház fenyőihez, a helyi boltban a nagyon szép boltosnő szolgált ki, a buszsofőrök oda- és visszaúton is felengedtek a buszra, hazaérve kedvesen fogadtak az unokáim, a kutyánk is örült nekem, rám is süt a Nap (még sok is belőle), egy húzásra beindult a kapálógép, nem omlott rám a pince sem, jó erős a WIFI-jel még az udvar egy részén is.

Igaz, senki és semmi nem tudja, hogy egyáltalán használom a Gy.k.-t. Hallgasd el te is, ne áruld el milyen mélyre süllyedtél a ponttáblázaton, és téged sem fognak bántani. De te itt hirdeted a szégyened.

És ha netán nem hasznosnak értékeled a válaszom (amiről te úgy tudod, hogy pontozás; ez esetben lepontozás, de nem az, nem tudsz pontozni), azzal elintézed, hogy július 23-án 5 pont emelkedés legyen a pontszámaimban, amiért semmit sem kell tennem. Úgy semmivé válik a munkálkodásod, mint a sicc. Én meg majd – tudatlanságot mímelve - írhatok kérdést (további 3 pont emelkedést okozva magamnak), hogy mi a csudától emelkedett tegnapról mára 5-el a pontszámom, mikor tegnap meg sem nyitottam a Gy.k.-t?


┌─ *¹ Sok évvel ezelőtt próbáltam rájönni, hogy mi határozza meg a sorrendet az azonos összpontszámúak közt.

Arra jutottam, hogy az általunk láthatók, megfigyelhetők közül, semmi.

Nem névsor szerinti; nem valamilyen ponttípus, vagy ponttípus sorrend függő; nem függ attól, hogy már ott volt az adott összpontszámú csoportban, vagy csak akkor került oda; nem számít, hogy oda emelkedett, vagy oda süllyedt; és nem számít, hogy mekkora pontszámváltozással settenkedett, vagy egyenesen repült oda.

Adott használók közt fix sorrendet tapasztaltam. Akár együtt, akár eltérő napokon lett azonos, de új pontszámuk, a sorrendjük megmaradt, legfeljebb több, vagy kevesebb használó ékelődött közéjük.

Hogy mi az a használóhoz köthető adat, ami a sorrendet meghatározza, nem tudom. Csak tippelésre van módom: regisztráció időpontja, valamelyik százalékuk (válasz, értékelés; esetleg ezek összege); nem tudhatom.

De ha olyan adat, ami miatt sokakkal szemben hátrányban vagy, akkor azonos pontszám esetén állhatsz a sor végére. ─┘

2021. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, köszönöm a részletes választ.

Azért, amiket javasolsz, nem tervezem leellenőrizni, mert rengeteg időbe telne, annyira nem érdekel, és nem is ér annyit az egész.

Csak feltűnt a hirtelen pálfordulás, ami a folyamatos egyenletes javulásból szinte egyik napról a másikra átváltott folyamatos, egyenletes romlásba.

Amúgy, az a véleményem, hogy nem tükrözi a hasznossági százalék a valóságos hasznosságot, mert nem eszerint pontoznak a felhasználók. A véleményüket fejezik ki vele, legalábbis a szakterületemen kategóriájában ezt látom, vagyis, hogy a hasznos, a tárgy ismeretét tükröző válaszok lepontozódnak, a fals infókat tartalmazók meg fel.

Amúgy szándékosan nem írtam túl sok konkrétumot, mert csak arra voltam kíváncsi, hogy mással is történt-e hasonló.

Az meg, hogy megfogalmazásod szerint "fenyegetőzöm" a GYK-ról való távozással, számomra elég viccesen hangzik: hát mi ez, valami szekta, ahonnan nem lehet távozni? :)

Valószínűleg maradok, mert egy kicsit addiktív ez az oldal, meg valamiféle "küldetéstudatból" szeretnék felvilágosításokat adni azoknak, akik az általam ismert témakörökben tesznek fel kérdéseket.

2021. jún. 22. 21:52
 9/11 A kérdező kommentje:
És természetesen a többiek válaszát is köszönöm.
2021. jún. 22. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Én idökzöben odajutottam magamban, hogy a (le)pontozással egyáltalán nem foglalkozom, megpróbálok segíteni olyanoknak, akiknem szüksége van erre, ha ök megköszönik, az nekem elég pozitívum, ha meg nem, akkor is biztos lesz valaki, akinek segít a válaszom.

Azért is vagyok még itt, mert ezzel valami pozitívat teszek.

Ha meg valakinek nem tetszik, vagy idióta és lepontoz, azt csak sajnálni tudom, hogy ennyire primitív.

2021. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!