Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nyomnak el ennyire?

Miért nyomnak el ennyire?

Figyelt kérdés

Itt a, GK-n már szinte semmit sem szabad kérdezni, mert törlik a kérdést.

Miért kell ennyire elnyomni az embereket itt is, úgy mint azt a politika teszi?

Persze, a szabályra hivatkozva teszik, hogy törlik, de semmi káromkodás, semmi szitkozódás nem volt a kérdésemben és mégis törölve lett.

Mire jó ez az elnyomás rendszer?



#Túl nagy szigor.
2021. szept. 18. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Azért a szabályzat kicsit bővebb annál, mint hogy káromkodás ne legyen egy kérdésben. Érdemes átolvasni.
2021. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Normálisan megfogalmazott kérdés is lehet szabályokat sértő, nem csak azt törölnek ami minősíthetetlen stílusú. Elvileg olvastad a szabályzatot, anélkül regisztrálni sem tudsz. Ha csak vakon bepipáltad a négyzetet, akkor ott van a lap alján, erősen ajánlott elolvasni, hogy mi is vonatkozik rád.


A kérdéskiírásnál szintén van egy link a szabályokról, ezek szerint azt sem tartottad lényegesnek megnézni. Mondjuk tényleg egyszerűbb előadni, hogy óriási elnyomás van és mekkora áldozata vagy annak, csak az nem esik le, hogy neked nincs igazad.

2021. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Az „elnyomás rendszer” és „#Túl nagy szigor.” ellenére eddig 10 800 970 nem törölt kérdés jelent meg.
2021. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2

Na, nem is vártam más választ!

Gratulálok!👏👍



Nagyon sajnálom, hogy, tele van az internet olyan emberekkel mint te vagy!

Azt is sajnálom, hogy az interneten nem szabad bármit kérdezni, mert törlik a kérdést ha az az oldal szerkesztőinek nem tetszik. Pontosabban a szabályhozóknak nem tetszik.

Ez rosszabb mint a kommunista rendszer volt!

Ott is kussoltatták az embereket.

Szólásszabadság, véleménnyílvánítás erősen korlátozva van még itt a GYK-n is.

Hát persze az a fránya szabály!

Hiszen anélkül tilos létezni!


Csak halkan kérdezem meg az okos válaszod után, hogy, te minden szabályt, törvényt betartasz?

Soha az eddigi életedben semmit nem szegtél meg?

Ha van autód, szigorúan betartod a KRESZ minden egyes pontját?

Mert ha ez így van, akkor te vagy a legtökéletesebb ember ezen a Föld nevű bolygón!

2021. szept. 19. 03:36
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Igen, azért szabály a szabály, mert nélküle káosz lenne. Anna Frankot is feljelentem, hogy melyik padláson keressék, ha az a szabály.


Te sem szeretnél egy olyan világban élni, ahol bárki bármit büntetlenül megtehet, nehogy szabályozva legyen a világ. Az autós példád a lehető legrosszabb, hiszen a balesetek 31%-át a gyorshajtás okozza, mert vannak emberek akik felülbírálják a kreszt és a korlátozó táblákat. Nyomják ahogy tudják, emiatt pedig vagy nem tudnak időben reagálni és megállni vagy lassítani; vagy a sebesség túl nagy ahhoz, hogy biztonságosan bevehető legyen egy kanyar vagy az út/időjárási viszonyoknak nem megfelelő a biztonságos közlekedésre.


Ne gondold, hogy jobb lenne neked vagy bárki másnak, ha szabadon meg lehetne kérdezni bármit az oldalon. Több kérdés lenne ugyan, csak épp normális választ alig kapnál rá, mert elnyomná a vég nélküli anyázás és más személyeskedő reakció azokat a tényleges válaszadás helyett. A te válaszodban sincs semmi érdemi tartalom, csak hőbörgés, ítélkezés meg a teljesen felesleges személyeskedés. Még a ku®va anyámba is elküldhettél volna, hogy válaszolni mertem és nem támogatja a nézeteidet, ha nem állítaná meg a trágárságszűrő a mondanivalódat.

2021. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még így is túl nagy lazaság van a kérdésekben. Rengeteg kamu, provokáló, troll kérdés van mindennap. Sokkal szigorúbban kellene moderálni a kérdéseket. Örüljél ekkora szabadság van a kérdések kiírásában.
2021. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, Te csak azt látod jónak, ami egyezik a nézeteiddel.

Az élet más területein is így sorolod be magad? Akkor változtass magadon. Eddig 4 választ kaptál, enyém az 5., de eddig egyikünk sem értett veled egyet és a döntő többsége a válaszolóknak nem is fog, ezt biztosra veszem.

Nem gondolod, hogy magadban kellene keresned a hibát és ne a moderátorokban vagy a szabályban. Ha ezzel a szabállyal nem értesz egyet, akkor ne gyere ide a GYIK-re.

2021. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én azon a hülyeségen változtatnék, hogy a kérdésben nem lehet névmást írni, mert hogy ez nem csevegőoldal. Kb. 1-2 éve vezették ezt be, azelőtt semmi gond nem volt vele. Most komolyan, mi a probléma avval, hogy valaki megkérdezi, hogy "Nektek mi a véleményetek xy-dologról?" vagy hogy "Ti voltatok már ilyen helyzetben?", meg ilyesmi.
2021. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Arról már nem is beszélve, hogy egyszer valami ázsiai nevet akartam a kérdésembe írni, aminek az egyik szava a "ti", és így azt sem engedte kiírni.
2021. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

#8: A Ki/Ti/Valaki kérdőszóval eldöntendő kérdést fogalmazol meg, amit viszont nem lehet feltenni. Azért, mert az ilyen kérdésre igen/nem (vagy egyéb pozitív/negatív) választ lehet adni, és nem arra fognak válaszolni, amit meg akarsz tudni. Az egymásnak ellentmondó válaszok hasznosságát amúgy sem lehet normálisan megítélni.


"Ti voltatok már XY helyzetben?" - Igen, voltam. Nem, nem voltam.

"Tudja valaki hol lehet....?" - Tudom. Nem tudom.

Ha így kérdezel, a kérdőszóra fognak válaszolni, vagy azon vitatkozni hogy konkrétan a kérdésre kell-e válaszolni, vagy a felvázolt problémára. A szabályzat kimondja, hogy a kérdésre válaszolj. Ha valaki eldöntendő kérdést ír, akkor te köteles vagy igen/nem-mel válaszolni, amin nyilván megsértődik majd a kérdező

"Mit tettél XY helyzetben?" - így kell megkérdezni, hogy a helyzetre válaszoljanak.

"Hol lehet ....?" - ez a kérdés kérdez rá a helyre. Teljesen felesleges megkérdezni, hogy tudja-e valaki, hiszen ha tudja akkor válaszol, ha nem tudja, akkor nem. Vagy pedig nem tudja, de be fogja szemetelni a kérdés alá hogy nem tudja, hiszen arra kérdezett rá a kérdező.


"Nektek mi a véleményetek xy-dologról?" - ilyen kérdést feltenni sem szabadna, hiszen nem problémát akar megoldani, hanem vitát generálni.

2021. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!