Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hánytól hány százalékig...

Hánytól hány százalékig terjed pl. az 1 zöld pipa, a másfél, a 2, a 2,5, a 3, a négy és az 5? Nálam a legalacsonyabb 68 %. Ezer éve itt vagyok.Van erre valamilyen tájékoztatás?

Figyelt kérdés
Végigolvastam a szabályzatot, nem találok erről semmit. 68% például hány pipa? Tudja valaki? Matematikailag ki lehetne számolni, de egyszerűbb lenne, ha a tulajváltás után ezt egyértelműsítenék, mivel ha válaszolok egy kérdésre, akkor nem mutatja, hogy egy-egy kategóriában épp hány pipám van. Engem például érdekelne.

2021. dec. 1. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5 pipa van és 100%-nál nem lehet nagyobb valaki értékelése, akkor elég világos az arány (100/5). Azt is látod, hogy vannak fél pipás felhasználók is, tehát akkor 100/10 a fél pipa értéke.


A százalékos jelzést azért vették ki, hogy ne támadják be az emberek csak a számok alapján a felhasználókat (olyan alapon, hogy mégis hogy merészel 90% fölött lenni, rá is húznak gyorsan pár 0%-ot, hadd csökkenjen csak).


Viszont a toplistádban kategóriára bontva ki van írva a kategóriában lévő százalékod, azt pedig viszonyítani tudod a pipákhoz (válasz százalék oszlop).

https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista


A másik lehetőség, hogy a böngésző inkognitó módjában és bejelentkezés nélkül megnyitod az egyik kérdést aminél válaszoltál, mivel akkor külső látogatóként látod.

2021. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mindezt értem és köszönöm is, eddig ezeket tudtam én is. A 68 százalékot úgy értettem, hogy politika kategóriában a legalacsonyabb, azaz összességében egyébként 81 %, az össz-statisztikám.

Ezek szerint csak kívülről látom magam inkognitó módban.

Azt vettem észre, hogy pl. aki másfél pipás, ugyanúgy lehúzzák, mint régen a százalékos aránynál. Tök mindegy, mit ír.

2021. dec. 1. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értelek.

Megkérdezed, hogy „Hánytól hány százalékig terjed pl. az 1 zöld pipa, a másfél, a 2, a 2,5, a 3, a négy és az 5?”, aztán mikor válaszoló megírja, akkor azt írod, hogy „eddig ezeket tudtam én is.”

Úgy tűnik, az a bajod, hogy a saját válaszaidnál nem látod, hogy hány százalékos vagy abban a főkategóriában; bár érdekel. Egy kattintás a „Toplistás helyezéseid”-re, megnézed, aztán a böngésző ugrás vissza jelére kattintva újra ott vagy a kérdésnél. Nem kell ehhez kilépegetni a Gy.k. fiókodból.

Bár, én nem értem ezt. Míg százalékot írtak ki, addig sem néztem, és most sem nézem; az érdekel, mit írt, nem az, hogy „hány zöldpipás”? Főként nem értem, hogy a magadé mit befolyásol válasz írásakor? Ha kevesled a "zöld pipáid" számát, akkor szándékodtól eltérően, mégsem válaszolsz, mert restelled, hogy kevés?

2021. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Dehogy restellem. Akkor nem jól fogalmaztam meg a kérdésem. Az enyém pl. jelenleg ez, pill., másolom.

Azt vetettem fel kérdésként, hogy ahol százalékos arányban látom a saját hasznosságomat, vagy nem hasznosságomat, miért nem fejlesztették az új tulajok, amikor átváltottak a pipás rendszerre,hogy pl. a 68%, az nálam hány pipa.

Lehetne a szabályzat leírásában egy táblázat, ahol ez a százalékaim mellett mutatná.

Én ilyen hülye vagyok, érdekel(ne).

Amikor belépek, mindig visszanézem, mennyire volt hasznos a válaszom. Más meg pont letojja. Gyááá, nem tudom, jobban megfogalmazni, hogy érthető legyen. Egy ideje kevés kérdésre válaszolok, ezért annyi, amennyi, de ezt tenném pipával is láthatóvá a felhasználó (azaz jelen esetben magamnak) a hánytól hány százalékig hány pipás vagyok az adott kategóriában.

Ha már a témánál vagyunk, mindkettőtöknek ment a hasznos, azaz a zöld pipa. Másolom a sajátom:

2021. dec. 2. 12:22
 5/9 A kérdező kommentje:

Eredményeid az elmúlt 30 napban

Toplistás helyezéseid

Toplistás helyezéseid

30 napos toplista

30 napos toplista

All-time toplista

All-time toplista

Figyelem

Részletesen a toplistáról

Kategória

Hely

Válasz százalék*

Össz. pontszám

Kérdés

Válasz

Értékelés

Szavazás

Változás

Ételek, italok

38.

87%

276

6

171

98

1

FelFel

Családi kapcsolatok

177.

79%

238

3

146

88

1

-

Állatok

246.

77%

66

3

26

37

-

Fel

Emberek

277.

81%

210

3

164

42

1

Fel

Tini párkapcsolatok

323.

83%

18

-

15

3

-

-

Egészség

584.

78%

64

-

54

9

1

-

Egyéb kérdések

613.

87%

6

3

3

-

-

Új

Politika

1685.

69%

10

-

5

5

-

-

Elektronikus eszközök

1877.

68%

2

-

-

2

-

-

Összesen

861.

81%

890

18

584

284

4

FelFel


Mások értékelése alapján 81%-ban hasznos válaszokat adsz.

91%-ban hasznosan értékelsz válaszokat.


* A kategóriánkénti válasz százalékok az összes válaszodra vonatkoznak (nem csak a 30 napban megírtakra).

2021. dec. 2. 12:26
 6/9 A kérdező kommentje:

Jesszus, bocs, ez így nem néz ki valami jól. :D


Itt a másik:


Aktuális szinted:

5


Regisztrációd legalább 180 napos.


Válaszaid száma legalább 250 (8259 válaszod van.)

VAGY

Kérdéseid száma legalább 50 (325 kérdésed van.)


Válasz hasznossági százalékod legalább 70% (jelenleg 81%)


Törölt kérdéseid és válaszaid száma maximum 3% (jelenleg 1%)

2021. dec. 2. 12:29
 7/9 A kérdező kommentje:
A számok ne tévesszenek meg, a regisztrációm több, mint 10 éves. Nekem csak ez az egy fiókom volt-van-lesz. :)
2021. dec. 2. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

✎ [Lehetne a szabályzat leírásában egy táblázat]

Tessék, egy táblázat, csak neked, csak most: [link]

Ha szükségesnek tartod, akkor a link használatával megjelenített képet mentsd el, mert a képküldés egy idő után elérhetetlenné teszi a linket. Ha már más által készített táblázatra van szükséged 1%-100% tartományban levő, egész mérőszámú százalék, 10 tartomány valamelyikébe sorolásához. Megérteném, ha például másodpercet kéne évre átváltanod.

Azért nincs táblázat a szabályzatban (sem), mert tartják annyira a használókat, hogy a jelölés felismerése és a besorolás nem okoz, nem hogy megoldhatatlan, de nehéz feladatot sem. És ha már válaszírásnál mindenképp nézni akarják a válasz-hasznosságukat az adott kategóriában, akkor megfelel nekik az, hogy akár válaszírás közben is meg tudják a pontos százalékot nézni a toplistás helyezésük linkre kattintva, nem kell mellé pontatlanabb képi megjelenítés.


✎ [ezt tenném pipával is láthatóvá a felhasználó (azaz jelen esetben magamnak) a hánytól hány százalékig hány pipás vagyok az adott kategóriában.]

Képfájlba mented a „Toplistás helyezéseid”, és a fentebb elérhető képfájlból mindegyikhez odamásolod a megfelelőt.

Gy.k használatkor kis ablakban mindig nyitva tartod, és/vagy kinyomtatod, és kiteszed az asztalra, falra, kottatartóra; ahova akarod.


✎ [Hánytól hány százalékig terjed pl. az 1 zöld pipa, a másfél, a 2, a 2,5, a 3, a négy és az 5?]

A pipa sohasem zöld. Vagy szürkéskék, vagy fehér; vagy félig fehér, félig szürkéskék.

A kör, amiben van, az, zöldül. És a zölddé vált félkörben levő piparész fehérré válik; természetesen, ha a kör mindkét fele zöld, akkor a pipa mindkét fele is fehér.

2021. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De rendes vagy, nagyon szépen köszönöm! Igen, erre voltam kíváncsi. Volt benne kicsi irónia a szövegedben, de vállalom, hogy nem értek hozzá. Már le is mentettem.

Örök hálám. :)

2021. dec. 4. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!