Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek az jó módszer...

Szerintetek az jó módszer lenne a trollok kiszűrésére, ha telefonszámot is meg kellene adni, és mindig újra bejelentkezni SMS-ben kapott kóddal?

Figyelt kérdés

Máshol van ilyen, például hivatalos ügyintéző oldalaknál. Hogy mobilszámot is meg kell adni a regisztrációkor. És minden alkalommal, amikor az oldalra be akar valaki lépni, akkor a számra SMS-ben megy egy kód, amit be kell ütni az oldalon. Ha elhagyja az oldalt, akkor automatikusan kijelentkeződik, és legközelebb újra be kell a fenti módszerrel.

Na már most, itt ez praktikus változtatás lehetne. Természetesen egy számhoz csak egy felhasználó tartozhatna. Ha valaki kiprovokálja, hogy kitiltsák, akkor az IP mellett a számot is néznék, és azzal a számmal nem lehetne többé regisztrálni itt. Azt pedig nem hinném, hogy valakinek annyira lételeme lenne a trollkodás, hogy több tucat mobiltelót betárazzon direkt ezért. Tehát úgy gondolom, csökkenne a trollok száma, talán el is tűnnének teljesen.

Ti mit gondoltok?



2022. márc. 16. 09:24
1 2 3 4 5
 21/50 Dzsoki ***** válasza:
49%
Továbbra sem értem,hogy mitől félnek egyesek még a felhasználói név megadásától is, hogy a névtelenség mögé bújnak? Van egy véleményem. Akkor is az,ha névvel támasztom alá,akkor is,ha nem. Mitől lesz valaki bátrabb,név nélkül,illetve nyuszibb,névvel? Mitől nem ugyanaz a véleménye? Az igaz,hogy nem lehetne megcsinálni azt,hogy 37 éves nőként azt írta,hogy szeretné,ha több férfi az arcára élvezne! Már szerveztem a többieket,amikor privátban azt írta,hogy ő férfi. Nekem kellett magyarázkodnom,hogy átvertem őket,hiszen,engem is átvertek.
2022. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
0%

"Továbbra sem értem,hogy mitől félnek egyesek"

Nos, vagy az van, hogy te olyan ostoba vagy mint egy papucs, és tényleg nem érted, miért nem szeretik az emberek megadni a személyes adataikat egy weboldalon, vagy az van, hogy nagyon is érted, csak akkor nem tudnál veszekedni NÉVTELENÜL egy anonim weboldalon.

2022. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 Dzsoki ***** válasza:
Névtelenül írok,mert külön van a valódi nevem és a felhasználói. Saját nevem alatt is ugyanaz lenne a véleményem,mint így felhasználói névvel. Továbbá,ha félelem van,akkor nincs demokrácia,hiszen demokratának lenni annyit tesz,hogy nem félni!
2022. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
0%

"Saját nevem alatt is ugyanaz lenne a véleményem,mint így felhasználói névvel."

De mégsem vállalod fel, mégis kamu néven írogatsz. Papírkutya vagy.


"Továbbá,ha félelem van,akkor nincs demokrácia,hiszen demokratának lenni annyit tesz,hogy nem félni!"

Ez nettó fasság. Vagy bátor demokrataként kiengeded a tizenéves lányodat bikiniben éjszaka sétálni, mert nem félsz? Bátor demokrataként megadod nekem a bankkártya adatsaidat, mert nem félsz? Bátor demokrataként nem zárod az autót, nem láncolod le a biciklit, nyitva hagyod a lakásajtót, mert nem félsz? Ne hülyéskedj már! Eltekintve attól a baromságtól, hoyg mi köze mindennek a demokráciához, ha nem foglalkozol a biztonságoddal akkor nem demokrata vagy hanem idióta.

2022. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 Dzsoki ***** válasza:
Regisztrálásomkor így kérte a rendszer. Most már lusta vagyok változtatni rajta. Valóban félreérthető voltam. Politikai vélemény tekintetében,az a demokrata,aki nem fél a véleményét kinyilvánítani. Általában,nem zárom az ajtót,hiszen a folyosó,zárt. Olyan is előfordult,hogy még a kocsikulcsot is a jobb oldali zárban hagytam,mert a gombot nyomtam le,belül. Igen,gondatlanságból és nem demokrataként nem zártam be a kocsit. Valóban,akár el is vihették volna és még nem is lett volna lopás,mert én hagytam ott a kulcsot. Továbbá a Polgári Demokrácia jellemzője az is,hogy nem vagyok köteles válaszolni,bármilyen kérdésre,illetve bankkártya adatok megadására stb. Nálam az az alaphelyzet,hogy senkinek,semmilyen adatot nem adok meg telefonon,akármilyen cégre vagy hatóságra is hivatkozik.
2022. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
47%

"Nálam az az alaphelyzet,hogy senkinek,semmilyen adatot nem adok meg"

Bezzeg egy ismeretlen weboldal ismeretlen üzemeltetőjének boldogan megadnál bármilyen érzékeny személyes adatot, csak azért, hogy egyszer megkérdezhesd, hány lába van a lónak.

Gratulálok.

Vagy azt felejted el, hogy nem mindenki szociális életet élni jár ide, vagy vizet prédikálsz a borozó törzsvendégeként.

2022. ápr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
Ezeket az ingyenes telefonszámokat magyarázza már el nekem valaki konkrétabban! Mégis hogy működik? Kérek egy új számot, és a telefonkártyám varázsütésre egyik percről a másikra átaktiválódik arra a számra? És ezt akár naponta többször is megtehetem?
2022. ápr. 16. 07:53
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Google: "Receive SMS Online" vagy "Temporary Phone Number"

Kapsz párszázmillió találatot. Bármelyik oldalt megnézed, válogathatsz különböző országokban, különböző hálózatokba regisztrált számok közül, amiknek ott helyben élőben, nyilvánosan látod is a bejövő SMS forgalmát.

Valahova regisztrálnod kell, megadod ezt a számot, kapsz rá egy kódot, látod egyből online. Visszaigazolod és elfelejted. A továbbiakban úgysem lesz szükséged telefonszámra az adott weboldal használatához, az csak egy egyszeri regisztrációs lépés...

Persze be lehetne vezetni, hogy minden héten vissza kelljen igazolni a telefonszámot, de ez olyan megterhelő lenne a juzer számára hogy mindenki itthagyná az oldalt.

2022. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

28: Mondjuk a trolloknak akkor is egy lépéssel többet kellene tenniük ahhoz, hogy visszajöhessenek. Bár igaz, aki képes mindig, az ötszázadik kitiltás után is új email-címet készíteni, és VPN-nel IP-t hamisítani, és visszaregelni, annak már valószínűleg nem fog sokat osztani vagy szorozni egy új szám kérése.


Dehát egy normális kérdezős oldal azért működik, hogy az emberek kérdéseket tegyenek fel. Amúgy külföldi oldalakon másképp, alaposabban működik a cenzúra, az ellenőrzés. Láttam már olyat, ahol a kérdést a feltevése után először átfutják moderátorok, és csak utána kerül ki. Valamint a kérdésre csak két hétig lehet válaszolni. És ha jól emlékszem, 72 órán belül csak egy kérdést írhatsz ki. De ott valahogy nem záporoznak úgy az új kérdések, mint itt. Talán mert az átlag nyugat-európai nem annyira életunt, hogy azzal töltse az időt, hogy a kérdezőoldalon szörfözik?

2022. ápr. 16. 08:28
 30/50 anonim ***** válasza:
36%

Basszus, te tényleg nem érted?

"normális kérdezős oldal azért működik, hogy az emberek kérdéseket tegyenek fel" - de ez nem az! Hát hányszor kell még elmondjuk, leírjuk, szádba rágnunk, ez nem egy "normális kérdezős oldal", ez bevétel az üzemeltetőnek. Marhára nem érdekli a te nyavalyád, az enyém, bárkié. Forgalom kell, minél nagyobb, és a jogszabályoknak való megfelelés. Ennyi.

Hol érdeke az üzemeltetőnek a "normalitás"? Komoly befektetés árán nyerne talán párszáz felhasználót, és elvesztene többtízezret.

Ideje felébredni, ez nem egy habos-babos, rózsaszín álomvilág, hanem a valóság.

Ha nem tetszik a rendszer, csinálj sajátot, ma már kapsz hozzá támogatást, vagy összeszeded fundraiser oldalon az induláshoz szükséges összeget, és csinálsz saját gyíkhut a saját szabályaid szerint. Nem tiltja senki.

Igen, tudom, le fogsz pontozni és jelented a válaszomat, mert nem tetszik neked - ez pont olyan gyerekes, mint elvárni egy üzletembertől, hogy a saját érdekeltsége, bevétele ellen cselekedjen.

2022. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!