Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van ennyi veszekedés...

Miért van ennyi veszekedés ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom, hogy sok kérdésnél nagyon hamar elindúl a veszekedés, van hogy a kérdezőbe kötnek bele, lehülyézik, csak mert nem ért egy témához, van hogy a válasszoknál kezdenek el veszekedni, teljesen elkanyarodnak a témától és egyből belekeverik mindenhova a politikát, holott a kérdésnek semmi köze sincs hozzá.
2022. júl. 8. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó ember, aki itt éli ki magát.
2022. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen természetes viselkedés tőlük.Nem helyes,de természetes.Én nem is várok mást.Személy szerint annyit szoktam tenni,hogy nem válaszolok rájuk.
2022. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a vitakultúra nem mindenkinek való.

Nem fejledtek, ám magukon nem is igazán fejlesztenek dolgokat.


Mentalitás, kommunikáció, tisztelet, több aspektusos gondolkodás, empátia, letisztult logika, megfontolt és intelligens szóhasználat, befogadóképesség, filózni elméleti szálakon, több opció,...stb.


Számtalan helyen online és offline is fel-fel szólítom az embereket a viselkedésükre s hogy azt, amit vulgáris szavakkal kifejez, azt át lehet konvertálni intelligens formában is.


Mindez kortól és nemtől független gondot jelent az emberek jelentős részének.


Globális probléma. Számtalan példa van online/offline is.


Már gyermekként se tetszett, hogy az emberek milyenek.

Még kisebb korban még naívan hittem, hogy a felnőttek azért felnőttek, mert tudnak viselkedni, kommunikálni s rendben van szívük lelkük, ám ahogy egyre jobban idősödtem, rájöttem:

Az emberek (felnőttek) zöme lelkisérült, neveletlen gyermekek felnőtt testbe zárva.


Nem tudnak helyén kezelni dolgokat, nem képesek megfelelően helyt állni vagy pl kiállni magukért, nincs önkontrolljuk, nem megfelelő ember felé tesznek dolgokat, elfolytanak dolgokat,...stb.


Rengeteget kell még fejlődniük, kortól, nemtől függetlenül.


S kevés a rendes kivételes személy.

Épp ezért értékelem jobban, azokat a kivételes embereket, akikkel megismertük egymást és barátként, ismerősként éljük életünket ebben a "zöme-züllött" világban. ^^

2022. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. Én is pont így vagyok a felnőtt emberekkel. Rájöttem hogy a legtöbb sose nő fel, csak nagyobb lesz meg lelkileg sérült.
2022. júl. 8. 19:54
 5/6 anonim válasza:
Mert frusztráltak az emberek. Az elmúlt évek során sokakat feldúlt az oldal. Múltkor beszélgettünk erről a munkahelyemen. Rajtam kívül 4-en mondták azt, hogy régebben sokat gyakoriztak. Közülük 3-an ugyan azt élték át, mégpedig, hogy ha normális válaszokat adtak, akkor azokat gyakran lepontozták mások, közben az értelmetlen/rasszista/feminista válaszok értékelése meg az egekben volt, sorra törölték ki a normális válaszaikat és kérdéseiket, átmeneti tiltást kaptak, volt akinek törölték is a regisztrációját. Utóbbi események valószínűleg oda vezethetőek vissza, hogy sokan bejelentették a kérdéseiket, válaszaikat, így a moderátoroknak sok választási lehetőségük nem volt, törölniük kellett, mert a többség érdekeit képviselik; ha valami sokaknak nem tetszik, azt el kell távolítani az oldalról. Mind a 3-an ezek után elkönyvelték magukban, hogy velejéig romlott az oldal felhasználóköre, így vissza jöttek trollkodni, indulatokat generálni, elferdíteni a valóságot, stb. Az egyikük hamar abbahagyta, nem akarta csinálni. 2-en a mai napig így vannak itt, és azt mondták, hogy jobban élvezik így az oldal használatát. Sőt, van olyan kategória, ahol szinte soha nem is törlődnek a válaszaik, vagyis van olyan kategória, ahol már kevesebb normális ember van, mint nemnormális. Hogy honnan eredeztethető ez, azt nem tudom. De abban szinte biztos vagyok, hogy ez egy öngeneráló folyamat, egyre több és több ember fog abnormálisan fellépni az oldalon, míg nem elfogynak a normálisak, és az összes kérdés alatt csak veszekedés, trollkodás, hazudozás lesz.
2022. júl. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az 1-es leírta a lényeget, ehhez még hozzátenném, hogy a magyarok többsége felnőtt korában is egy durcás kisgyerek marad, és utóbbi években egyre hangosabbak az egyszerű emberek.


Az oldal felett eljárt az idő, ezért sok normális ember itt hagyta, és maradtak azok, akik trollkodnak meg kötekednek.


Ha felteszek néha egy kérdést, akkor:


- el kell magyaráznom a kifejtést azoknak, akik nem tudták értelmezni


- ignorálnom kell a sok unatkozó wannabe pszichológus irodista nőt, akik kielemeznek, és hozzáraknak a kérdést, hogy "biztos olyan a kisugárzásod"stb.


- szintén ignorálnom kell a kötekedőket, aki megállapítják, hogy "kamu a kérdésem, hiszen nem érhettem biciklivel fél óra alatt a másik városba" (hogy ezt ő honnan tudja az ország másik végéből, rejtély)


-ha félig-meddig hasznos választ is kapok, meg kell néznem más oldalt is, ahol jobban elmagyarázzák

2022. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!