Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A toplista pontokat éjféltől-é...

A toplista pontokat éjféltől-éjfélig számítják, vagy számítástól számításig?

Figyelt kérdés
2022. júl. 11. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
igen
2022. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamikor éjjel 1 és 2 között van általában mikor a pontokat jóváírják, de maga a számolás szerintem este 11 és éjfél között történik, olyankor mindig van egy 5-10 perces időszak mikor lelassul picit az oldal, szerintem akkor megy a háttérben.
2022. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam, köszi kettes. :)

Szóval éjféltől-éjfélig számítják, vagy jóváírástól-jóváírásig.

Így akartam. :)


2. köszi.

2022. júl. 11. 12:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elnagyolt próba alapján is egyértelmű: nem éjféltől éjfélig tartó időszakot vesznek figyelembe; a határidőpont éjfél utáni. (Azt nem tudom, hogy a határ fix időpont-e a feldolgozás előtt, vagy a feldolgozás pillanatáig számítják be a pontokat.)


A próba alapján:

- a 2022. július 11-én 15:14 és 2022. július 12-én 0:35 között értékelt, 29 napnál nem régebbi kérdéshez tartozó válaszok értékelése alapján kapott pontok megjelentek a mai, 2022. július 12-i „Toplistás helyezéseid” táblázatomban; a 2022. július 12-én 1:33 és 2:40 közöttiek, nem.

(2022. július 12-én 1:33-kor még nem voltak a táblázatomban a próba során szerzett pontok; 2:40-kor már igen.)


Ennyiből még nem tudom,

- hogy a feldolgozás időpontjáig veszik figyelembe a pontokat, vagy a feldolgozást megelőző fix időpontig;

- hogy mindenkinél ugyanazok-e az időpontok, vagy csoportokra osztva, időben egymásután végzik a feldolgozást;

- hogy bármelyik nap ugyanilyen idősávot tapasztalnék-e;

- hogy egymásután kategóriánként, esetleg témakörönként végzik-e a feldolgozást?

{ ≡ Átugorható rész, nem a kérdésre adott válasz része:

Bár ez már nem csak pontszámokra vonatkozik, de számomra rejtély a válaszok értékelése újra számolásának és a jogosultsági szint frissítésének sorrendje.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1047186..

A szövegből egyértelmű, hogy az 1-es választ (2020. máj. 9. 15:17) az üzemeltető nevében írta valaki, és az is, hogy éjjel újra számolják a válasz értékeléseket is, hiszen lehet, hogy valamelyik értékelőnek a súlyozott átlag megállapításához szükséges értékelési százaléka, vagy a jogosultsági szintjének módosulása miatt a figyelembe vett határértéke, változott.

Illetve, a kérdésben egy olyan eset van, amikor újra számolás után nem is jelent meg érték, mert az értékelők figyelembe vett értékelési százalékainak összege nem érte el a 125%-ot.

Nade! Előbb kell a jogosultsági szint, mint a válaszok értékének újra számolása, hiszen az érték megállapításához kell, hogy milyen határig kerül súlytényezőként beszámításra egy-egy értékelő értékelési százaléka. Ugyanakkor, az esetleg módosult válaszérték módosítja a válasz írójának válaszadási százalékát, ami viszont befolyásolja a jogosultsági szint megállapítását. ≡ }


A kísérlet.

- Válaszok értékeléseivel szerezhető pontokat gyűjtöttem.

Olyan kategóriákban, amikben a „Toplistás helyezéseid”-ben nem volt pont, adott időnként másban és másban, egy 100% hasznosságúnak értékelt választ értékeltem hasznosnak.

Hasznosnak értékelt válasz hasznosnak értékeléséért 1 pont jár. (Azért 100%-osnak értékelt válaszoknál tettem, mert azoknál kicsit sem változtattam a meglévő értéken. És – ez akár 50%-os válasznál is így lett volna, – nem változtattam az előttem értékelők pontszámán sem.

Azért olyan kategóriákban értékeltem, amelyekben nem volt pont, mert ahol volt, az új feldolgozás után akkor is változhatott volna a pontszám, hogy ott nem értékeltem. Ugyanis, az újra számolásnál kiesett egy olyan nap, ami az újra számolás előtt még benne volt a megelőző 30 napban. És ha ott volt pontszám, az kiesett volna. Arról pedig fogalmam sem volt, hogy azon a kieső napon végeztem-e az adott kategóriában értékelést, és hogy mennyit, milyen pontszámösszegben, és hogy akkor most beszámítódott a friss értékelésem, vagy sem.

- 2022. július 11-én 15:14, 21:39, 22:37, 23:34 és 2022. július 12-én 0:35, 1:33 és 2:40 időpontokban végeztem értékelést.

Ma, 2022. július 12-én azokban a kategóriákban jelent meg értékelésért 1-1 pont, amelyekben 2022. július 11-én 15:14 és 2022. július 12-én 0:35 időszakban végeztem az értékelést.

(És mint már írtam, 2022. július 12-én 1:33-kor még nem voltak a táblázatomban a próba során szerzett pontok; 2:40-kor már igen. Természetesen, most, a válaszom írásakor is csak azokban a kategóriákban van 1 pont, azóta nincs változás.)


Lehet kísérletezni, a „váltóidőpont” környékén sűrűbb értékeléssel, hogy pontosabban megállapítható legyen.

Nekem ennyi bőven elegendő, mert alkalmas a kérdésedben feltett eldöntendő kérdés megfelelésére.

(Számomra azért szükségtelen már ennyi ismeret is, mert teljesen mindegy, mikor számítják be az adott pontokat; pláne nincs szükségem tűpontos határidőre. Fogalmam sincs, mikor végeztem szavazást, válasz értékelést; ezek ki sem kereshetők. Azt meg végképp nem tudom befolyásolni, hogy mikor értékeljék a válaszaimat, és azok időpontjairól sem tudható meg semmi. Az meg végképp bekavar, hogy a napról napra módosuló időtartományt jelentő legutóbbi 30 napok miatt a pontszámok akkor is változnak, akár napról napra, ha mondjuk egy hétig nem kapok pontot. Ha meg kapok akkor ötvöződik a kettő. Nézegetni sem szoktam, csak ilyenkor, ha valaki kérdésének a megválaszolásához szükséges. Most sem azt nézetem, hol mennyi pontom van, hanem hogy van, tehát a kategóriát ki kell hagyni a kísérletből.)

2022. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!